Sedm kamenů pro cizoložnou ženu

Sedm kamenů pro cizoložnou ženu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130069/sedm-kamenu-pro-cizoloznou-zenu-130069.jpg 3 13 4

V malé vesnici na okraji pouště se odehrává příběh Noor, jenž je jednoho dne znásilněna cizincem. Otěhotní a má být ukamenována za cizoložství. Celá vesnice je k jejímu osudu naprosto lhostejná. Její obyvatelé mají jiné zájmy, než lidé z měst. Nebojují o moc a bohatství. Bojují proti písku, který napadá jejich chatrče, suchu a horkému větru ze Sahary. Pouze Francouzka, humanitární pracovnice, jež odešla z Paříže, aby unikla své osamělosti, žalu a milostnému životu v troskách, se snaží Noor zachránit a požádá o milost náboženské vůdce. Pokusí se o nemožné. Poprosí nejvyššího představeného, aby trest odložil alespoň do doby, než Noor porodí dítě, které čeká… Skvělá vypravěčka Vénus Khoury-Ghata nastiňuje portréty žen s odlišným pohledem na svět, žen s tragickým osudem, zmítajících se mezi úctou k tradicím, touhou po svobodě a právem na lásku a rozkoš.... celý text

Dandulka
21.12.2021 4 z 5

Z počátku mě kniha moc nebavila. Patrně to bylo tím, že autorka zvolila docela zvláštní styl vyprávění a bylo potřeba si na něj zvyknout. I když vyprávěla sama o sobě, zvolila pro toto vyprávění er-formu.
Po překonání těchto "nástrah" už se příběh stal čtivým a docela zajímavým.

daza.dt
15.07.2019 2 z 5

Knížka se mi moc nelíbila, styl psaní mi nesedl i zpracování příběhu mě zklamalo.

rtesarova88
28.01.2015 4 z 5

Kniha byla pěkná, jen psaná stylem, který mi není blízký.

Ramondia1
02.04.2014 2 z 5

Přečetla jsem, ale nepochopila, hodně zvláštní styl psaní.

islám humanitární pomoc ženy v islámu šaría

Autorovy knížky

Vénus Khoury Ghata