Se zatajeným dechem

Se zatajeným dechem https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236748/mid_se-zatajenym-dechem-236748.jpg 4 49 12

Po manželově smrti se Becky vrací uklidnit do rodného města. Jenže když se v její blízkosti objeví záhadný cizinec, nalezená rovnováha je zase pryč. Ani městečko Morgan’s Reach není tak idylické: krev je tu hustší než voda a na staré křivdy se nezapomíná. Stačila jediná jiskra – a vše tu lehne popelem. Kupodivu právě oheň přinese lidem nebývalou úlevu…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Firestorm , 2014

Tina11
26.05.2022 5 z 5

Nádherný príbeh ( v slovenčine "Láska v plameňoch") povojnovej Austrálie, mestečka Morgan´s Reach. Krásne opísaná príroda, zvyklosti osadníkov aj domorodcov ich príbehy, starosti a zvyklosti. Knížku som doslova zhltla a srdečne doporučujem. Čaká Vás ľahká romantika ( v rozumnej dávke ) a krásny príbeh aj s trochou napätia ( aj slzička padla ).
Autorka nesklamala, prečítala som od nej tri knihy a všetky boli krásne.

Lemurka
14.12.2020 3 z 5

Krajina vykreslena pěkně, ale příběh byl slabší.

pagac17
22.05.2019 3 z 5

Je to moje prvotina od autorky. Zajímavé příběhy o poválečné Australií, do poslední části knihy mě zaujalo autorčino vyprávění kolem městečka Morgan´s Reach. Získal jsem nové poznatky o tomto světadílu, kam byly v minulosti dováženi trestanci. Z nich a původních domorodců vyrostli pevní a udatní a smělí občané. Museli si zvyknout a přizpůsobit se téměř divoké krajině, která prožívá období sucha a pak záplav i ohňů, vyplývajících ze sucha. Stačila jediná jiskra a některé oblasti lehly popelem.

perpe2a
17.11.2018 4 z 5

Moc milá kniha. Nádherně autorka popsala australskou přírodu, krajinu. Toužila jsem být přímo v místech, o kterých jsem četla. Popis je úžasně vykreslený, vymazlený. Příběh byl také zajímavý. Kniha se mi líbila, mohu doporučit.

jindrusa
30.08.2017 5 z 5

I přes pomalejší rozjezd kniha nabrala spád a hezky vygradovala.

Valborga
10.08.2017

Také mě obálka zmátla, ale překonala jsem to a kniha se mi moc líbila. Se sladkými románky to nemá nic společného. Pustím se do její další knihy.

Šárka5875
13.03.2017 4 z 5

Se zatajeným dechem je druhá knížka od Tamary McKinley, kterou jsem četla. Musím říct, že v tomto případě mě děj pořádně chytil až ve své druhé polovině. Nehledě na to mě opět okouzlily autorčiny popisy australské buše, která v sobě skrývá nejen přírodní nádhery, ale také nebezpečné nástrahy. Romantika je nám servírována v rozumných dávkách, takže se nejedná o nějaký přeslazený příběh. Naopak nás autorka v určitých pasážích udržuje v příjemném napětí. Nahlédnete do života nejen Becky, ale i dalších obyvatel Morgan´s Reach po druhé světové válce. Přestože v nás obálky Tamařiných knih mohou evokovat sladké románky, nebojte se do nich jít. Dostanete romantiku ve správné dávce, přenesete se do nádherného prostředí divoké Austrálie, dozvíte se, jak žijí lidé mimo civilizaci a bojují s nástrahami přírody, a nakonec i milovníci lehkého napětí si přijdou na své.

Knihu určitě můžu doporučit všem čtenářům, kteří si chtějí při četbě odpočinout a nahlédnout do exotického prostředí australské buše.

Danago
04.09.2016 3 z 5

Jako vždy autorka nezklamala, další krásná knížka.

bookcase
14.10.2015 4 z 5

Příjemná oddechovka z mé oblíbené Austrálie.

putpuda
19.05.2015 4 z 5

Na další knihu od T.M. jsem se moc těšila, pěkná, ale rozhodně má mnohem lepší.

Šánka
03.05.2015 4 z 5

Pěkná kniha. Autorka příběh zasadila do zdánlivě pospolitého prostředí malého australského městečka a drsné přírody. Vtáhne nás to do napínavého a vyčerpávajícího boje lidí s přirodnímy živly, kde se ukáže, jak malicherné spory jdou bokem a lidé si dokážou v těžkých časech pomáhat a zapomenout na staré křivdy.

Ivetaa
02.03.2015 5 z 5

Zajímavý popis obyčejného až drsného života v krátkém časovém horizontu v australské buši, včetně tragédií - bez příkras a romantiky.

Austrálie ságy

Tamara McKinley