Kadeti ze South Pointu

Kadeti ze South Pointu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3978/mid_kadeti-ze-south-pointu-NjQ-3978.jpg 4 7 3

Scott St. Andrew série

Studenti vojenské akademie v South Pointu většinou pocházejí z kolonizovaných planet. Ty se vzbouří proti ústřední vládě a vytvoří Koloniální alianci sedmnácti soustav. Vypukne občanská válka a nedostatečně vycvičení kadeti si musí zvolit stranu, ke které se připojí. V občanské válce není největším nebezpečím ozbrojený nepřítel, ale všudypřítomná zrada.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Klub Julese Vernea

Brothers In Arms , 2001

trudoš
06.03.2016 5 z 5

Kadeti ze South Pointu pojednávají o příhodách mladých kadetů, kteří ani nemají šanci dostudovat a už jsou vrženi doprostřed krás občanské války. Zrady, intriky a faleš - heslo „nikomu nevěř“ se rychle mění na životní krédo. Jsou nezkušení, neznalí, ovlivnitelní. Jediná jejich výhoda je, že díky experimentům s mimozemskou technologií jsou nečekaně v pozici supervojáků. Ovšem kdyby tak všechno fungovalo tak jak má a schopnosti byly spolehlivé…
Čtivá military SF, která nevybočuje z klasických kolejí, ale ani nezůstává pozadu za kvalitními sériemi; psána s nezbytnou vojenskou nadsázkou a prokládána cynickým humorem. Příjemnou změnou je, že většina soubojů se týká přímého kontaktu - tělo na tělo - takže ohlušující rachot rychlopalných zbraní (které určují, kdo musí jít z kola ven) tu zazní jen občas.
Jediná vada na kráse je závěr. Román totiž končí v tom nejlepším, takže chcete-li se dozvědět, jak celý konflikt skončí a kdo všechno jej přežije, musíte zainvestovat do pokračování.

Peleus
26.08.2015 4 z 5

Klasické schéma: výcvik s drsnými instruktory, úspěchy a zklamání, zlom, akce, akce, akce, změna a formování postav na straně hrdinů této knihy a přehodnocování jejich konání v rámci rozvíjejícího se děje na straně čtenářů.

Škoda otevřeného konce, ale jak už se zmiňuje předchozí příspěvek, nutno brát společně s Rebely ze South Pointu (což jsem pochopitelně neudělal, a tak nemohu posuzovat Weaverovo dílo jako celek).

P.S. Docela sympatická sci-fi. Chybí jí jasné poselství jako u Hvězdné pěchoty, jinak ne nesrovnatelná s knihou R.A. Heinleina.

Slezo
22.03.2013 5 z 5

Velmi příjemně čtivé sci-fi vypráví příběh kadeta, jenž bude hrát rozhodující roli v boji dvou aliancí. Zápletka kombinuje několik sympatických linií (osvojování nových schopností, volba strany, přerod nováčků v bojem ošlehané vojáky). Kniha je úzce spjatá s druhým dílem s názvem ,,Rebelové ze South Pointu'', takže doporučuji kupovat společně, aby jste si vychutnali zážitek jedním dechem.

Ben Weaver (p)
americká, 1965