Osamelé srdce

Osamelé srdce
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516604/bmid_osamele-srdce-1qJ-516604.jpg 4 389 389

Scarlet Luck série

Neznesie jediný dotyk. A potom stretne ju... Rosie pripadá neuveriteľné, že skupina Scarlet Luck konečne súhlasila s rozhovorom v jej internetovom rádiu. Nielenže chalanov celé roky sleduje, ale ich piesne jej pomohli prekonať najťažšie obdobie života. Očaril ju najmä záhadný bubeník Adam prezývaný Beast, o ktorom sa vie len toľko, že neznesie dotyk. Od nikoho. Skupina nakoniec prichádza do štúdia, ale nakrúcanie dopadne hrozne. Rozhovor sa skončí predčasne a na Rosie sa na internete valia vlny nenávisti. Keď ju fanúšičky napadnú dokonca aj na ulici, Scarlet Luck ju bez okolkov pozvú na svoj koncert ako znamenie, že chcú záležitosť hodiť za hlavu. Rosie odrazu stojí pred Adamom druhý raz. Vidí mu v očiach skutočnú bolesť, no nesmie sa k nemu priblížiť…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (SK)

Lonely Heart , 2022

luky123
26.07.2023 5 z 5

Bylo to krásné a moc milé, přečetla jsem jedním dechem. Hrdinové Rosie a Adam mi byli moc sympatičtí, příběh jejich osamělých srdcí byl skvěle a uvěřitelně popsaný. Těším se na další díl.

Damienronnie
23.07.2023 5 z 5

Výborná , už sa teším na další diel

pogmanka
17.07.2023 5 z 5

Nádherný příběh o dvou osamělých srdcí a jejich problémech. Moc se mi líbilo prostředí, ve kterém se příběh odehrával a obě hlavní postavy si nešlo nezamilovat a hrozně moc mě mrzelo, co všechno museli zvládat. Moc bych jim přála šťastný konec.

Slunečnice322
16.07.2023 5 z 5

Skvělá kniha, přečtená za tři hodiny, nemohla jsem se odtrhnout!
Nejdříve se mi do ní nechtělo po přečtení obsahu, nemám teď sílu na vážná témata, ale nelituju! Příběh odsýpal, žádné hluché místo. Skvěle popsaný vztah dvou lidí, kteří se navzájem potřebují.
Těším se na druhý díl!!!

petusska01
13.07.2023 5 z 5

Preboha, akútne potrebujem pokračovanie!!! Toto je emocionálna pecka!! Na jednej strane mám dojem, že táto kniha nepatrí k letnému oddychovému čítaniu, že o romantiku ako ju poznáme z iných príbehov, táto kniha ani len nezakopla a ľúbostný vzťah tam viac menej neexistuje. Na druhej strane, mám dojem, že v tých správach medzi Adamom a Rosie je viac intimity, viac dôvery a romantiky ako v ktoromkoľvek inom vzťahu. Autorka bravúrne popisuje emócie postáv a maximálne ma vtiahla do deja, až tak, že som mala dojem že ich emócie sú mojimi a celé to prežívam s nimi a to musím povedať, že pozitívnych emócií tam veru veľa nebolo. Som očarená týmto príbehom a chcem pokračovanie, chcem Adama, chcem vedieť čo sa mu stalo a chcem Rosie, ktorá je milá, rozkošná, sama sebou...a chcem ich spolu.

MaláKnihomolka
12.07.2023 5 z 5

Série Začít je moje velká srdcovka, série Zachraň byla taky skvělá, ale víc by si mě získala pár let zpět. A teď Mona opět nasadila laťku dost vysoko hned prvním dílem ze série Scarlet Luck - Osamělé srdce. Kniha, která vás provede internetovou šikanou, panickými atakami, ale i jinými, vážnými problémy.
Mně tahle kniha padla do noty už z principu, že tu máme mladou Rosie, jež má svoji show, kde dělá rozhovory s kapelami, zpěváky a zpěvačkami a na druhé straně tu máme kapelu Scarlet Luck, která pro ni mnohé znamená. Já sama jsem před lety prožívala svoji Wattpad éru, kde jsem četla jednu fanfikci za druhou na mé oblíbené skupiny, takže tohle byl jednoduše příběh jako dělaný pro mě.
Rosie byla moc fajn, taková holčina, jež bych i brala za kamarádku. S kluky z kapely byla sranda a i je jsem si hned oblíbila. Nejvíc si mě zatím získal právě bubeník Adam, jelikož se z něj v průběhu příběhu vyklubal opravdu sympaťák. Ale jsem zvědavá co skrývá za démony, proč mu tolik vadí cizí doteky snad se to brzy dozvíme v dalším dílu.
Dost mě mrzelo jak se k Rosie zachovali fanoušci i to, co se událo ke konci Adamovi.
Romantická linka je tady dost slow-burn, což mi vůbec nevadilo, jelikož tu hlavní postavy dostali možnost se z části poznat, být přátelé a nepřehoupli se okamžitě do vztahu. Plus fanoušci sexuálních scén si tentokrát na své úplně nepřijdou, hah.
Jednoduše mi tahle kniha až moc rychle utekla a po tom konci doufám, že druhý díl bude brzy. Nutně ho potřebuji.

mmmisulka.r
12.07.2023 5 z 5

Moje první kniha od autorky. A prosím, řekněte mi, že jsou všechny tak boží!!! A taky chci okamžitě vědět, kdy vychází další díl?
Tohle bylo vážně skvělé, chtěla jsem něco pohodovýho na léto, dostala jsem ale mnohem, mnohem víc. Nic jsem neočekávala, snad jen klasickou jiskřící romanci, ale tohle? Tohle byla emocionální smršť,... a tak zoufale krátká. Potřebuju víc a to co možná nejdřív. Skvělý!!!!

Mišelínek
11.07.2023 5 z 5

Tak tohle bylo moje první setkání s autorkou, ačkoli mám doma všechny její knížky a do povědomí se mi dostala před delší dobou díky FB skupině "Knižní závisláci".
Jak píše Veronika pode mnou, četbu těchto knih jsem odkládala a sama nevím, proč vlastně.
Mám tahle dílka ráda a vůbec mi nevadí, že je to slow burn román. Spíš je to pro mě lepší, protože se tady autorka věnuje více tomu, aby vykreslila charaktery hlavních postav, což některé jiné autorky zanedbávají na úkor sexuálních scén mezi hrdiny.
Příběh Adama a Rosie se mi líbil a jsem hodně zvědavá, jak bude pokračovat.
Za sebe můžu doporučit a těším se na další díl. !! :)

veronika4937
07.07.2023 5 z 5

Osamělé srdce je moje první knížka, kterou jsem od Mony Kasten přečetla - z nějakého důvodu jsem se jejím knížkám dosud vyhýbala a ani nevím proč. Jenže tentokrát už odolat nešlo - nádherná obálka, která upoutá na první pohled, a téma rockové kapely, to mě prostě nemohlo minout. A zamilovala jsem se od prvních stránek. Rosie, to je taková ta holka odvedle, kterou by za kamarádku chtěl úplně každý. Adam je kluk se spoustou problémů, se kterými se vypořádává po svém. A velmi, velmi pomalu se mezi nimi rodí vztah. Přátelství? Láska? Nechybí ani vážná témata, panické ataky, internetová šikana, alkoholismus.

Po dočtení se s největší pravděpodobností začnete honem shánět po dalším dílu. Nutně potřebuju vědět, jak to bylo dál a doufám, že se pokračování dočkáme co nejdřív.

Drahuska12
06.07.2023 5 z 5

Perfektní kniha :-) .
Moc mě bavila a doporučuji všem.
Jsem zvědavá na pokračování :-)

Karola050716
02.07.2023 4 z 5

Pomalá, opravdu pomalá romantika, vlastně jen tak trochu...alespoň zatím a k tomu velká dávka panických atak, online šikany a dalších libůstek moderního světa Ve výsledku překvapivě fungující mix o setkání bolavých duší plný tajemství. Sem s druhým dílem, drahé nakladatelství!

Airelle
25.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Novinka od Mony Kasten mě naprosto uchvátila, měla jsem jí přečtenou za dva dny a nemohla jsem jí jen tak odložit. Byla to trochu jiná Mona než na jakou jsme zvyklí, řekla bych, že se mi tenhle styl líbí o něco víc než ten u jejích předchozích knih.

Opět se příběh hodně točí kolem závažných témat jako jsou panické ataky, internetová šikana, obtěžování, atd.

Rosie je velmi milá a plní si svůj sen o internetovém pořadu. Když pozvání do pořadu přijme kapela Scarlet Luck, je Rosie nadšená a zároveň hodně nervózní. Poslouchá je totiž od jejich začátků a je jejich skalní fanynkou. Vše se ale ve studiu zvrtne a interview skončí doslova fiaskem.

Nad Rosie se stahují mračna a internetová šikana jede naplno. Kluci ze Scarlet Luck s tímhle chováním nesouhlasí, a tak Rosie pozvou na koncert.

Ani kluci z kapely nemají na růžích zrovna ustláno, jsou to nejlepší kamarádi a drží hodně při sobě, největším problematickým článkem je Beast, jenž má velmi vážné psychické trauma, které řeší velmi originálně - alkoholem.

Vše dostane nový směr, když Beast najde Rosie v panické atace v kumbále těsně po koncertu.

Velmi se mi líbil prohlubující se vztah mezi Rosie a Beastem, jejich rozhovory formou zpráv mě hodně bavili a doufám, že v dalším díle dostanou větší prostor právě jejich rozhovory.

michaelakoc
24.06.2023 3 z 5

Monu Kasten miluji. Mám přečtené obě její předešlé série (Začít znovu a Zachraň mě), proto jsem se moc těšila na 3. sérii Scarlet Luck. Kniha Osamělé srdce nezklamala, ale zároveň byla taková nějaká krátká. Nezdálo se Vám? Do 3/4 knihy jsem si říkala, že je to nějak moc slow-burn, navíc Rosie a Adam byli většinu knihy od sebe ... A najednou jsme tu měli konec a ten byl zase moc rychlý. Nevadilo by mi, že máme otevřený konec, kdybychom v knize dostali trochu více, což se nestalo.

Hodnotím jako lehký nadprůměr, určitě si přečtu pokračování, ale ideální by bylo, kdybychom ho už měli.

Rosie moderuje svou rádiovou show a konečně se dočkala toho, že její nejoblíbenější kapela Scarlet Luck souhlasila s rozhovorem, měl by to být tedy splněný sen a nejlepší den v jejím životě, ale nakonec se ten den stane naopak jedním z nejhorších v jejím životě. To, co se stalo, by jí mohlo zničit kariéru a navždy uzavřít dveře k její nejoblíbenější kapele.

Adam, "Beast", je velmi komplikovaný a jeho fungování s kapelou visí na vlásku, všichni okolo něj chodí po špičkách a musí ho chránit. Po prvním setkání s Rosie jí opovrhuje, po druhém jí lituje a navíc zjišťuje, že toho mají hodně společného, ale čím více ji poznává, tím více ho zajímá.

Oba trpí záchvaty paniky a učí se s ní žít. Navíc Adam má silné deprese, protože se mu v minulosti něco stalo. Paradoxem jejich vztahu je to, že se sblíží, i když jsou od sebe tak daleko.

TOP scény - Rosie s Adamem ve skladu (jejich 2. setkání), rozhovor u bazénu, nabídka Adama, aby se Rosie nastěhovala k němu do domku pro hosty a jejich tel. rozhovor, kdy Adam Rosie dovolil, aby se ho dotýkala alespoň takhle na dálku.

Ach ten Epilog ..., jak říkám, pro mě kniha skončila ještě dříve, než doopravdy začala. Škoda. Chemie mezi nimi funguje, příběh je sympatický, ale mám pocit, že jsem dostala pouze polovinu knihy.

monishek
11.06.2023 4 z 5

Moje prvni kniha od teto autorky. Ano, vazne prvni, i kdyz jeji ostatni serie mam v knihovne a jen cekaji na precteni. Nicméně tahle novinka me nejak oslovila a ja ji zkusila cist. Byl to krasny pribeh, skvele vykreslene postavy, prijemne prostredi, i kdyz hudební průmysl moc nezeru. A bylo to hodne ctivy. Střídání kapitol z pohledu hlavních postav melo spad a četlo se to jedním dechem. Neco mi prislo takove jednodušší, tak proto o hvězdičku mene, ale jinak byl pribeh skvely - na nabitý emocemi. Mam tolik otazek, ze potrebuji dalsi dil. Zaver byl zvlastni, takovy až ponury a ja doufam, ze se toho happyendu brzy dockam.

Books_by_Dee
08.06.2023 4 z 5

IG: books_by_dee

Možná se to někomu bude zdát neuvěřitelné, ale německé autorce Moně Kasten jsem zatím úspěšně odolávala a Osamělé srdce je tedy první knížkou, kterou jsem si od ní přečetla. A jsem spokojená, ale jenom na 4 . Jsem si však procentně jistá, že kdybych hned mohla číst díl druhý nebo by dokonce byl příběh Rosie a Adama v jedné knížce, měla bych to na hvězdiček pět, jelikož se opravdu jedná o krásný romantický příběh plný tajemství.

Rosie jsem si oblíbila hned, zní jako fajn holka, která si prostě plní svůj teenagerský sen, miluje hudbu a tak se vypracovala z moderátorky podcastu, který natáčela ve svém dětském pokoji k docela úspěšnému pořadu, kam si zve ty největší hvězdy. Její nejoblíbenější skupinou je Scarlet Luck, kterou milovala už jako puberťačka, a ta dorazí k ní do studia. Bohužel se vše pokazí a Rosie musí najednou čelit online šikaně a to se klukům z kapely nelíbí a tak ji pozvou na koncert, aby ukázali, že vše hodili za hlavu a i fanynky by měly. Rosie najde přítele v bubeníkovi Adamovi a oba si postupně uvědomují, že si mohou být oporou a možná i něco víc... Adam je taky sympaťák, ale má hodně mindárků z minulosti (bohužel zatím nevíme, co se pořádně stalo a proč je takový, jaký je).

Díl beru prostě tak, že mě měl navnadit na druhý díl, který u nás snad co nejdříve vyjde a pak si ho s láskou přečtu, protože mě zajímá, jak se vše vlastně rozuzlí a jak si tihle dva uvědomí, že k sobě patří.
Zjistila jsem ale při čtení, že mě opravdu vyhovuje, když je jedna knížka = jeden pár. Nemám ráda čekání. Umět německy, už bych sahala po druhém dílu.

Terrez93
07.06.2023 5 z 5

No panebože, kde je další díl?!! To přece nemůže takhle skončit ...

Mona je taková sázka na jistotu, že to zase bude sper romanťárna. Silné emoce, krásně vykreslené charaktery hlavních postav, okouzlující příběh, jako bych tam s postavami byla taky...

Rosie byla hrozne moc empatická
Adam, musel něco hrozně těžkého prožít..

Nejvíce mě bavily ty jejich rozhovory, bylo vidět, jak je důležité mít nějakou osobu, která naslouchá a bude tu pro vás..

A málem bych zapomněla - ten playlist to je bomba!

Juici
06.06.2023 5 z 5

.. Přál bych si, aby to bylo jinak. Adam ..

Uf!

Tak tady jsem se nemohla absolutně odtrhnout. Musela jsem si věnovat celý večer a přečíst knihu na jeden zátah. Byla to má první kniha od Mony Kasten a všechno co se píše, je naprostá pravda. Skvěle dokáže popsat emoce hlavních postav, pořád se něco děje, kniha má dech beroucí příběh a je to síla.

Moc nemám slov. Chtěla bych říct tolik, ale nejde to. Myslím, že je třeba si to prostě přečíst. Ano, hned teď. Protože jak říká Rosie .. Musíš trpět stejně jako ostatní, jinak to není fér. Kromě toho lidi co počkají na druhou řadu, napomáhají tomu, že žádná další řada nepřijde. Musíš se na to podívat hned a protrpět si to, všechno ostatní by bylo švindlování ..

Takže milí čtenáři Osamělého srdce, trpím poctivě se všemi, co netrpělivě čekají na vydání druhého dílu.

kristy.books
28.05.2023 4 z 5

Mona je pre mňa stávkou na istotu, že dostanem kvalitné čítanie a nesklamala ma ani teraz. Táto krásna obálka skrýva príbeh od začiatku do konca nabitý emóciami. Autorka nás naozaj nešetrila a do príbehu zaradila viacero závažných tém.

Rosie bola láskavá, priateľská, dobrosrdečná mladá žena, ktorej sa podarilo vybudovať úspešnú internetovú rozhlasovú show. Veľa ľudí jej neverilo, robilo si z nej srandu, no ona im ukázala, že na to má. Hudba jej pomohla prekonať najťažšie obdobie jej života. Stále však občas mala momenty, kedy ju potrápili jej démoni. Bolo mi ľúto, ako sa k nej správal otec, takýto prístup si od neho Rosie naozaj nezaslúžila. A to ani nehovorím o jej ďalšej blízkej osobe, na ktorej mi dlhší čas niečo nesedelo a nakoniec som, bohužiaľ, mala pravdu.

Priznám sa, že z Adama som mala zmiešané pocity a dlho som si k nemu nevedela nájsť cestu. Viem, že mal problémy, s ktorými bojoval, čo sa odrazilo aj na jeho správaní a v podstate mu aj rozumiem, no s niektorými jeho rozhodnutiami som sa jednoducho nedokázala stotožniť. Neskôr ukázal aj kúsok zo svojej svetlejšej stránky a ja som s ním konečne dokázala súcitiť a vytvoriť si k nemu nejaký vzťah. Priznám sa, že som čakala, že jeho rodina, kapela alebo team prejavia väčšiu snahu mu pomôcť, keď videli, ako sa neustále ničí. Nehovorím, že sa oňho nestarali, ale... Bolo okolo neho množstvo tajomstiev, je jasné, že v minulosti sa mu stalo niečo veľmi zlé, no čo to naozaj bolo sa dozvieme až v ďalšej časti. Fakt som na to dosť zvedavá.

Romantická linka bola celkom jemná a vyvíjala sa po maličkých krôčkoch, čo sa mi však páčilo. Rosie a Adam obaja bojovali s démonmi vo svojom vnútri, takže sa vedeli vcítiť jeden do druhého a postupne sa pre seba stávali oporou.

Samozrejme, že nechýbal ani náhľad do zákulisia hudobného priemyslu. V príbehu bola zobrazená najmä negatívna stránka slávy. To, čoho sú schopné niektoré fanúšičky, bola naozaj silná káva, k Rosie sa správali otrasne. Našťastie, chlapci z kapely takého správanie netolerovali a zastali sa jej.

Príbeh skončil v pomerne rozhodujúcom okamihu, takže pokračovanie je nutnosťou. Snáď sa ho dočkáme čo najskôr.

terikus
27.05.2023 5 z 5

Myslím, že u téhle knížky jsem překonala svůj osobní rekord v rychlosti čtení. Přečetla jsem ji jedním dechem, zjistila jsem, že jsem se nedozvěděla to, na co celou knihu čekám a že nutně potřebuju další díl! Tyhle otevřený konce bez dalšího dílu jsou utrpení. Miluju knížky z hudebního prostředí a tahle splnila moje očekávání.

havrmoni
23.05.2023 5 z 5

No to si dělá srandu. Kde je další díl. To bude doba než se dozvím co dál. Tohle mě totiž moc bavilo. Postavy a vůbec vše co se odehrává teď a tušení minulosti, je to hezky napsané.

Mona Kasten
německá, 1992