Osamelé srdce

Osamelé srdce
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516604/bmid_osamele-srdce-1qJ-516604.jpg 4 388 388

Scarlet Luck série

Neznesie jediný dotyk. A potom stretne ju... Rosie pripadá neuveriteľné, že skupina Scarlet Luck konečne súhlasila s rozhovorom v jej internetovom rádiu. Nielenže chalanov celé roky sleduje, ale ich piesne jej pomohli prekonať najťažšie obdobie života. Očaril ju najmä záhadný bubeník Adam prezývaný Beast, o ktorom sa vie len toľko, že neznesie dotyk. Od nikoho. Skupina nakoniec prichádza do štúdia, ale nakrúcanie dopadne hrozne. Rozhovor sa skončí predčasne a na Rosie sa na internete valia vlny nenávisti. Keď ju fanúšičky napadnú dokonca aj na ulici, Scarlet Luck ju bez okolkov pozvú na svoj koncert ako znamenie, že chcú záležitosť hodiť za hlavu. Rosie odrazu stojí pred Adamom druhý raz. Vidí mu v očiach skutočnú bolesť, no nesmie sa k nemu priblížiť…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (SK)

Lonely Heart , 2022

klarinka9974
13.01.2024 4 z 5

Kniha je plná emocí, přátelství a zklamání. Musím říct, že jsem byla velice překvapená. Autorku znám a četla jsem předchozí díly plné vášně a milování. Zde se dočkáte maximálně jen pochopení a dobrého skutku. Ale i tak mi v knize nic nechybělo. Hezký příběh, skvěle se čte a ten konec, mě trošku zaskočil. Až bude druhý díl, určitě si ho přečtu, abych se dozvěděla, jestli se něco změní a Rosie dostane šanci.

Blueberry.hd
18.12.2023 4 z 5

Tedy musím říct, že když jsem knihu objevila, vůbec mne nenapadlo, že má nějaké pokračování..
Tvářilo se to jako nenáročné večerní čtení..
Ale teď musím říct, že jsem velmi ráda, že existuje i další díl. Nedovedu si představit, že by to skončilo takto. Vždyť se v příběhu skrývá víc otázek než odpovědí, ale nemůžu se dočkat dalšího dílu.
Už 'jen' tři měsíce :)

Jaymay
03.12.2023 5 z 5

Tohle bylo tak sladké... Nejdřív jsem si myslela že čtu další epizodu z "Milé bravíčko..." a že již nemám věk na tuhle story, ale závěrečné kapitoly mě překvapily o opaku,a dokonce navnadily na další díl, o kterém jsem si myslela, že mě nebude zajímat.
Kniha se velice dobře čte,i když je napsaná jednodušším stylem. S postavami prožíváte celý příběh, který rozhodně není tak romantický, jak se zpočátku zdá, má spád, napětí, moment překvapení a udržel si mou pozornost ... Rozhodně po dlouhé době dílo, které předčilo mé očekávání a donutilo mě ho přehodnotit

Beruska18
18.10.2023 4 z 5

Příběh se zabývá závažnými tématy jako je panická ataka, kyberšikana, alkoholismus .... a s těmito problémy je asi hrozně těžké někomu své srdce otevřít ..... No uvidíme, třeba se to v dalším díle podaří

Anna195
16.10.2023 5 z 5

Tento príbeh predčil moje očakávania a netušila som, že ma príbeh tak nadchne, ale toto bolo úžasne. Osamelé srdce môžem po dočítaní ihneď odporučiť. Neváhajte a pustite sa do čítania. Už teraz by som potrebovala ďalšiu časť.

Ak hľadáte citlivú slow-burn romantiku s hlavnou témou, ktorá nie je v každej druhej knihe, tak smelo do toho. Musím poznamenať, že autorka vynikajúco podala rôzne témy, ako sú návaly paniky, sexuálne obťažovanie, závislosť. Zároveň sa mi páčilo, že tieto témy sú v knihe prispôsobené celkovému príbehu, teda nepôsobili na mňa, že sa v knihe vyskytujú na silu. Jednoducho každá z týchto tém mala pre príbeh svoje opodstatnenie.

Všetky postavy boli pre mňa niečím zaujímavé, samozrejme aj členovia kapely, ktorí mali tiež svoje starosti. Ale naše hlavné postavy Rosie a Beast ma dostali. Od začiatku ma autorka vedela vtiahnuť do deja, od ich zoznámenia, ktoré nebolo až tak pozitívne, po postupné otváranie sa jeden druhému. Hlavný hrdina Beast je pre mňa stále jedna veľká záhada, ktorú chcem odhaliť, teda hlavne príčinu toho všetkého.

Možno niekomu budú chýbať nejaké intímnejšie scény medzi nimi, ale podľa mňa aj tá jedna, čo tu bola stojí za to. Omnoho viac ma bavilo ich citové zbližovanie a otváranie sa, jednoznačne krásne citlivo napísaná romantika. Ja som sa do nich dvoch a ich zbližovania zamilovala. A keďže kniha skončila tak, ako skončila už odratávam dni do druhej časti.

Vivetkav
02.10.2023 2 z 5

Čtivé, ale tak nějak jsem čekala víc..uvidíme zda dám další díl

MAU256
16.09.2023 5 z 5

Ač Rosie a Adam své první setkání neměli stylem láska na první pohled, ale bylo to skoro vražedné, nakonec se z nich stávají kamarádi. Oba mají své problémy, ale svým způsobem se začínají navzájem podporovat a z kamarádství se stává něco víc.

No a zase jsem si pěkně naběhla, knížka která končí s tím, že nutně potřebujete další díl, který ještě není k mání. Těším se na něj, neboť jsem zvědavá, jak budou jejich příběhy pokračovat, doufám, že nás autorka nenechá moc dlouho čekat :-).

alzbeta4340
03.09.2023 4 z 5

Čtivý příběh o velmi profesně úspěšných mladých lidech, které trápí psychické potíže. Není zde zdůrazňované nějaké mimořádně nereálné drama, všechno je podané tak nějak mimochodem. Nevýhodou ale je, že příběh nekončí a vlastně se nedostal ani k jádru problému. Bude to ještě asi dlouhé...

Kat9
31.08.2023 4 z 5

Na této knize se mi líbila ta pomalá romantika, že se tam nevěnovali "spicy" věcem, ale šlo spíše o konverzace a trávení společného času. Dokonce mě bavilo i jejich psaní zpráv. Bylo to moc hezky napsané a jsem za to ráda. Také to bylo velmi čtivé a měla jsem to rychle přečtené. Jen mi přišlo, že se toho opravdu vyřešilo hodně málo. O Adamově problému jsme se prakticky nic nedozvěděli, pouze opravdu mírné náznaky (ačkoli si to asi každý dokáže odvodit). Většina zápletky tak zbývá na další díl, tohle je asi opravdu jen rozjezd. Já osobně bych raději vše vyřešila v tomto díle a v dalších dílech se zabývala ostatními členy kapely a poznala je více. I tak jsem ale příjemně překvapená obsahem knihy a nemůžu říct, že bych se nudila. Možná v budoucnu zkusím i další knihy od autorky.

Lovana
26.08.2023 4 z 5

Další kniha z pera mé oblíbené autorky. Hned když jsem viděla, že u nás bude vycházet další kniha autorky, tak jsem věděla, že ji budu číst.
Hlavní postavy byly úplně skvělé, velmi rychle jsem si je oblíbila oba dva. Hodně bavily interakce mezi nimi.
Trošku výtku mám k událostem na začátku, dvě reakce mi přišli hodně přes čáru, ale to nejspíš je jen můj problém.
Kniha byla stejně jako všechny předchozí knihy autorky neuvěřitelně čtivá, stránky mi mizely velkou rychlostí pod rukama a ani jsem se nenadála a byl konec knihy.
Moc se těším na další díl a jsem moc zvědavá, co se dozvíme, protože tento díl skončil tak, že bych potřebovala ve čtení číst nejlépe hned A také nemůžu nezmínit nádhernou obálku, miluju ji. Ale osobně dávám přednost spíše těm uzavřenějším příběhům v sérii Znovu, kde mi vyhovuje to, že každý díl je o jedné dvojici a další díl o jiné, ale zároveň se v příběhu vyskytují i postavy z předchozích dílů.

Hodnocení: 4,25*/5*

Pája699
23.08.2023 4 z 5

Trošičku slabší příběh, než jsem od autorky zvyklá, ale pozornost si určitě zaslouží. Určitě je to svým způsobem místy natahované, když to má ještě druhý díl, který si určitě nenechám ujít a těším se na něj :-)

Fajn, pohodová holka Rossie, která má svojí rozhlasovou show do které přijde její oblíbená skupina Scarlet Luk a idol Adam.
Oba dva hlavní aktéři mi byli od začátku milý, sympatičtí. Nešlo si je nezamilovat :-)

Oba dva mají svoje problémy, se kterými musí bojovat a poprat se s nimi. Jsou si vzájemně oporou, oba dva umí naslouchat tomu druhému. Přátelství se postupem času mění v něco víc.

No a to něco víc, se dozvíme ve druhém díle .-) Těším se

Ella161
20.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Mona mě opět přesvědčila, že je fantastická autorka, která dokáže psát nádherné příběhy. Četla jsem od ní všechno, co se v Česku vydalo a nikdy se mi nestalo, že by se mi kniha nelíbila. Jasně, některé jsou i slabší, ale nikdy nešlápnete vedle. Na tenhle příběh jsem se vážně těšila. Anotace mě zaujala okamžitě po jejím dočtení, a mám mluvit o té krásné obálce? Ta totiž přímo křičí o pozornost a o to, že tenhle příběh bude stát za to. Což opravdu stál, to Vám nebudu lhát. Začetla jsem se téměř okamžitě, protože Mona píše vážně čtivě. Navíc miluju téma hudebního prostředí, takže to čtení šlo opravdu jak nic. Veliké plus dávám i za to, že tu byly kapitoly z mužského pohledu, což na knihách vážně oceňuji.

Postavy byly naprosto skvělé! Fakt jsem si všechny zamilovala. Hlavně Adama, který to neměl vůbec jednoduché a byl hodně uzavřený sám do sebe. Nevím přesně, co se mu stalo, protože to autorka ještě neprozradila, ale z těch náznaků samozřejmě něco tuším. Bylo hezké, jak si pomalu budoval důvěru k Rosie a cítil se s ní uvolněně. A bylo fajn, že se rozhodl vyhledat pomoc, kterou on opravdu potřeboval. Ten konec mě neučinil nějak šťastnou, spíš naopak. Epilog byl hrůza, protože se tam vlastně s Rosie loučí a ani tam nebyla její reakce na to Nutně potřebuji další díl!

FejKýý
17.08.2023 4 z 5

Tahle kniha mě moc bavila! Přečetla jsem ji ani né za 24 hodin. Kasten píše skvěle a mě zajímá co bude v druhém díle. Mám spoustu otázek. Co tají Ashley a Logan? Co se stalo Adamovi? Hlavně jsem zvědavá, jak to dopadne mezi hlavními postavami. Snad jim to vyjde. Určitě ano, musí! Každopádně co se mi zdálo moc, ten začátek s těmi kondomy a vylité pití, na tohle jsem už asi prostě starší. Nic hrozného se nestalo a udělalo se z toho kdo ví co. Každopádně jinak jsem spokojená a ať už tu máme ten druhý poslední díl.

Ann98
11.08.2023 5 z 5

Mona Kasten je pro mě sázka na jistotu. U její knihy s jistotu vím to, že ji neodložím, dokud ji nepřečtu. Ani tato její kniha nebyla výjimkou.
Začala bych obálkou, která je naprosto úžasná. Už jen ta světle fialková barva a ještě do toho laděná kvítka, tiskací a přesto psací nápis, každý také jinou barvou. No prostě celé to lahodí oku.
Chtěla jsem něco letního, něco co bych mohla číst někde pěkně ve stínu. A tohle to naprosto splňovalo. Bohužel to má jednu obrovskou chybu. Bylo to neskutečně krátké.
Už od začátku jsem se do knihy ponořila a nemohla se odtrhnout. Celou dobu mě něco nutilo číst dál a dál.
Postavy jsem si zamilovala už od začátku. Od začátku jsem vše prožívala s nimi, každou jejich radost, každý jejich strach, každý jejich problém. Oba si zažili své, to musím nechat. Líbil se mi jejich postupný vývoj. Líbilo se mi postupné oťukávání Adama a Rosie, že to nebylo primárně o sexu a chemii mezi nimi, ale o tom získat si k sobě navzájem důvěru. A že to oba potřebovali po tom všem. I nadále postavy zůstaly obestřené tajemstvím, což mi pije krev, protože čekat na další díl bude nekonečné.
O překvapivé momenty nebylo nouze a byly vždy umístěny na tom správném místě. Mělo to plno bolesti, plno smutku, plno strachu, plno zklamání, plno samoty, plno tajemství, plno vášně, plno touhy, prostě to, co by měla mít každá kniha. Od každého trochu.
Mona Kasten prostě umí začlenit do příběhu vždy nějaký problém. Zde je moc pěkně popsán problém sociálních sítí (a všichni víme, že to je jen slabý odvar) a panické ataky.

Krlu
07.08.2023 3 z 5

Knížka mě příliš neoslovila, i když jsem ji přečetla celou a druhou polovinu pak dokonce celou v jednom zátahu (upršené léto). Chyběla mi však nějaká větší zápletka. Hlavně člověk čte a od knížky očekává nějaké rozuzlení a toho se nedočká. Ačkoli je v knížce řešené těžké téma, jakoby se v ní až tak nic neděje. Čekala jsem asi větší romantiku, do toho jsem se dočkala pro mě prázdného příběhu až s pubertální zápletkou.

haninetka
31.07.2023 5 z 5

Příběh jsem si zamilovala. Rosie i Adam byli opravdu sympatičtí. Konec mě překvapil a zklamal. Nečekala jsem, že bude další díl, nicméně se na něj těším. Jaká bude další zápletka?

jastr
30.07.2023 2 z 5

Kniha mě moc neoslovila.. Příběh pro mě nezajímavý, zápletka žádná, musela jsem části přeskakovat. Na mě až moc rozepsané pocity hlavních postav..

JanickaP
28.07.2023 5 z 5

Tezky příběh, ale krasne hlavní postavy. Uz se tesim na pokracovani s nazvem Krehke srdce. Mimochodem krasna obalka.

helenkan
28.07.2023 4 z 5

Tedy to byl konec a teď čekat na další díl, jak to bude dál. A jestli se Adam z toho dostane. Jen doufám, že se to dozvíme. I nějaké to odhalení příčiny jeho panických ataků. Pěkně nás autorka umí napínat. Mimochodem Rosiina kamarádka byla k pohledání. Tak nějak jsem měla tušení. Pěkný příběh.

AnnaNes
27.07.2023 4 z 5

A já celou dobu četla v domění, že je to stand alone. Na konci jsem pochopila, že není. Uff.
Příběh se četl pěkně, ale víc mi od Mony vyhovuje série Začít znovu, což jsou právě ty stand alone. Během čtení jsem pořád čekala na něco víc a nestalo se, tak snad v dalším díle.

Mona Kasten
německá, 1992