V kleci

V kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407380/bmid_v-kleci-m5J-407380.jpg 4 1067 1067

Sayer Altairová série

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Caged , 2018

lachtan77
29.11.2019 5 z 5

Ellison jsem si už dal do oblíbených autorů, tak je jasné, že se mi knížka líbila. Místy se mi to zdálo trochu nerealný na to, že šlo o prostředí v FBI. Celkový dojem mi to, ale nepokazilo, protože to mělo spád, akci i napětí. Určitě si o Sayer přečtu další díl

Arwen777
19.11.2019 3 z 5

Bohužel jsem byla zklamaná. Podle hodnocení jsem čekala něco daleko lepšího. Konec mi připadal překombinovaný, vyústění málo uvěřitelné. Ale to by mi tolik nevadilo, nakonec je to thriller. Co mě vadilo, byl styl psaní, který považuji za silně nevyzrálý. Dialogy mi přišly slabé a vyumělkované, a nevím, nakolik se na tom podepsal překlad, ale hlavní hrdinky neustále vrčely nebo bručely, což mě iritovalo. Téma sériového vraha, který zkoumá přechod mezi životem a smrtí je vcelku atraktivní, ale zpracování bylo pro mě slabé. Další díl číst nebudu.

birgitte
14.11.2019 5 z 5

Vynikající debutovy román Ellison Cooper, jsem nadšená, doporučuji všem

TheSarcasm
14.11.2019 4 z 5

V kleci není špatný thriller, ale nějaká pecka taky ne. Chápu, že v každé pořádné detektivce musí být pachatel někdo kdo se tak úplně nečeká a obvykle je to někdo jiný než na koho to vypadá. Navíc, pro zvýšení dramatičnosti děje, dochází k souhrnu náhod, které by v normálním životě byly asi těžko představitelné. Nicméně přesto by měl být pachatel i ty náhody alespoň trochu uvěřitelné. Mám pocit, že zde to bylo někdy už trochu za hranou.

katka.oo
12.11.2019 5 z 5

Perfektní kniha, napínavá od začátku do konce, hlavní osoby sympatické, jo budu se těšit na pokračování.

soukroma
08.11.2019 4 z 5

Velice čtivé, napínavé, trochu poučné: velmi dobrý začátek, pak ovšem autorka přidává a přidává, až se příběh stane opravdu až moc neuvěřitelný. Je tam něco málo o neurologii, viktimologii a hlavně zkoumání hranice mezi životem a smrtí, což za všechny odborníky samozřejmě provádí sám pachatel. Velmi vědecky. Ovšem nakonec mi opravdu není jasné, jak by to právě odhalený pachatel všechno dokázal, fyzicky a časově, se vší použitou technologií, to nám autorka jaksi neobjasnila.
Hlavní hrdinka mě neuchvátila, to Vic a ostatně i Tino byli výraznější a sympatičtější. O zvířátkách nemluvě...
Za čtivost a napětí 85%.
(pozn.: znalosti i té nejznámější mytologie pokulhávají: Hádes není řeka)

plamínek21
04.11.2019 3 z 5

Úderné tempo, sympatická a zarputilá zvláštní agentka, překvapivý závěr. Pro ty, kteří rádi čtou o zvrhlých sériových vrazích představuje kniha ideální volbu.

Izu
04.11.2019

Já se tedy nemůžu přidat k oslavným hodnocením.Me to prostě nebavilo.Odlozeno.

Aluškaleo
31.10.2019 5 z 5

Moc se líbila..

rodak
27.10.2019 4 z 5

Po půlce mě to trošku přestalo bavit.Nicméně kvalitní detektivní příběh

Knižní střípky
23.10.2019 5 z 5

OBROVSKÉ NADŠENÍ!!! 432 stran nabitých akcí, jedním zvratem za druhým, jen těžko a s velkou nevolí jsem se od knihy odtrhávala. Za tuto skvělou thrillerovou jízdu před autorkou smekám a zároveň jí děkuji, užila jsem si ji od první do poslední stránky. Po dlouhé době jsem měla v rukou thriller, kde mi byli skoro všichni hlavní protagonisté velmi sympatičtí, o to více jsem nadšená, a i proto prominu autorce jednu pro mě hodně velkou, až do očí bijící souhru národ, ale ok, asi to tak mělo být. Nebudu se v tom pitvat. Jako celek je tato kniha ve svém žánru prostě pecka! A tím končím :-)

Didi15
05.10.2019 5 z 5

Tak po Nabarveném ptáčeti se mi touto knihou hned napravila chuť:) Autorku budu sledovat , protože se mi kniha četla skvěle, příběh byl také moc fajn, takže budu s radostí vyhlížet další díl.Bravo.

Jiparis
03.10.2019 5 z 5

Moc se mi líbilo a autorku budu určitě sledovat. Líbilo se mi vyšetřování, které mnohokrát muselo začít znovu od začátku a udržovalo mě v napětí. Samotný experiment byl trochu z jiného světa.

Johanaop
29.09.2019 5 z 5

Perfektní thriller, který mě bavil od první stránky. Autorka nám naservírovala pořádně zamotaný děj, od kterého se nedá odtrhnout. A to doslova. Knihu se mi podařilo přečíst za pár hodin u kuchyňského stolu :D. Všechny mé teorie ohledně vraha byly mylné. Za mě stoprocentně doporučuji a netrpělivě vyhlížím další případ.

Costanzo
28.09.2019 5 z 5

Kniha mě po prvních stránkách okamžitě vtáhla do děje. Příběh je vyprávěn z velké části z pohledu Sayer, z menší části pak z pohledu oběti. Tyto vsuvky jsou do knihy vhodně zakomponovány a dávají nám nahlédnout pod pokličku lidského utrpení a strachu. Celou dobu mě příběh držel v naprosté pohotovosti a já se nemohla odtrhnout od knihy. Něco tak výborně napsaného jsem dlouho nečetla. Strhující děj plný nečekaných zvratů, oči přibité ke knize, otáčíte stránku za stránkou a přestanete úplně sledovat čas. Zápletka, kterou vymyslela autorka do sebemenších detailů, stojí na pevných propracovaných základech. Temný thriller se závratným tempem s velmi výraznou hlavní postavou, který musíte dočíst za každou cenu. Oceňuji krátké výstižné kapitoly a fakt, že i když má kniha přes 400 stránek, nenašla jsem žádná hluchá místa. Autorka si mě navíc podmanila energickým vyprávěním, které tuto knihu povzneslo mimo hranice klasického thrilleru a já netrpělivě očekávám druhý díl. Výjimečný debut.

Avila
26.09.2019 5 z 5

Tohle bylo super...
Hodně zajímavý začátek nové série... Sympatická hlavní hrdinka i její nový kolega. Plno zvratů v celém vyšetřování, přiměřená dávka zvrácenosti a když jsem už tušila kdo za vším stojí tak .... chyba ... "Byla jsem vedle jak ta jedle"
A od posledních cca 100 stran jsem se nedokázala odtrhnout.

Bee240
23.09.2019 5 z 5

Po předchozí knize jsem se nemohla rozhodnout co si přečtu. Nakonec jsem si vybrala tuto knihu a musím říct že je to skvělé čtení . Co bych řekla o knize ?? naprostá paráda tohle byla jízda od začátku do konce. Bylo to svižné a čtivé . Kapitoly ubíhaly rychle a hltala jsem každé slovo . Nápad s takovými vraždami a způsob jakým VRAH Z KLECE udržoval své současné oběti je originální , drastický a psycho. Toto je literatura přesně pro mě máme tu geniálního psychopatického vraha a ty správné detektivy , kteří ze sebe nedělají mistry světa ale jdou po vrahovi a sledují každou stopu dokud nedojdou k řešení. Miluji tento thriller a zařadil se mezi mé oblíbence. Co se týče hlavních postav je jich tam několik hodně jsem si oblíbila Sayer a jejího parťáka Vika . Většinou mám z hlavní postavou problém ale tyhle dva spolu skvěle fungují a do příběhu skvěle sedí. Kniha má 422 stran ale i přes to se čte lehce a za pár večerů máte přečteno.
Kdo tento skvost nečetl rozhodně doporučuji a až zjistíte kdo je vrahem rozhodně budete velmi překvapeni , kdo nečetl můžu jen doporučit.

verca0794
21.09.2019 5 z 5

Výborná kniha, stránky jsem hltala. Děj napínavý a pěkně zamotaný. Hlavní hrdinku jsem si hned oblíbila a vraha jsem opět neodhalila. Za mě BOMBA :-). Doufám, že se brzy dočkáme pokračování.

Valeyman
18.09.2019 5 z 5

Bylo to takové možná trošku nevybroušené, ale opravdu dobré.Četlo se to velmi dobře, rozuzlení i zápletka dobře udělaná, doufám, že budou vycházet další případy Sayer. Akorát bych možná vytknul až příliš okaté a "náhodné " souvislosti Sayeřina výzkumu s případem :-)

irva
14.09.2019 5 z 5

Dvěma slovy bomba kniha.

mytologie sérioví vrazi FBI Washington neurověda únosy Virginie (USA)

2019  88%V kleci
2020  92%Pohřbení