Saturnin

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas od...celý text

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu." méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/1615/saturnin-gbv-1615.jpg 4.63664
Žánr:
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Šulc-Švarc
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (462)

Přidat komentář
LaBrume
včera

Nechápu, jak jsem mohla Saturninovi tak dlouho odolávat. Skvělý humor, skvěle napsáno.

babicka_amalka
18. února

knížka, která se dá číst stále dokola; a i když už ji znáte téměř nazpaměť, vždycky si najdete něco nového;

DuncanIdaho
18. února

Skvělá kniha s inteligentním humorem. Zajímavou postavou tam není jen samotný Saturnin, ale jsou to i ostatní hrdinové. Snad jen vypravěč a slečna Barbora jsou normální. Při této knize jsem se dost nasmál a přečetl ji za necelé dva dny.

Bábina44
12. února

Tu knihu přímo miluji.Pokud se chcete inteligentně bavit ,sáhněte po ní.

Michaelka29
12. února

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Rozhodně doporučuji.

Greengrass
02. února

Kdo by nemiloval Saturnina?

Hanulka25
31. ledna

Spolehlivě mě rozesměje, přestože znám text téměř z paměti.

evonra
28. ledna

Ani už nevím, kolikrát jsem tuto knihu četla a stejně si v ní pokaždé najdu něco nového. Saturnin je sázka na jistotu, každá postava je tak originální, že ji jednoduše nelze nemilovat.
Mou nejoblíbenější pasáží nadále zůstává noční návštěva Aloise Brudíka a dopis p. Korejse doktoru Vlachovi. Nádhera.

kraah
27. ledna

Jedna z mála knih, kterou hodnotím hůře než filmové zpracování. Hodnocení je ovlivněno i tím, že jsem četl knihu vydanou ve 40. letech.

Mabie
26. ledna

Pro mě asi jedna z deseti nejlepších knih vůbec. Klasika, srdcovka.

parxel
19. ledna

Velmi krásná kniha s jedinečnou a nezapomenutelnou atmosférou, která se podle mne zcela oprávněně stala jednou z nejoblíbenějších českých knih.

Nikolas0311
19. ledna

Doporučuji! Nádherná kniha plná humoru. Určitě si zhlédnu seriál.

shenandoah
15. ledna

Tahle kniha ukazuje, že vtip a moudrost jdou ruku v ruce.

Welinie
10. ledna

He, he, he. Super kniha a seriál také. Nemám co dodat.

HerrPilot
07. ledna

Ponejprv jsem tento příběh shlédl v malém zařízení jménem telèvise a ze všech postav , hrajících (jak se u nás , v tenisovém klubu říká) druhou raketu se ponejvíce do mé paměti vryl Strýc a jeho skupina , pracující v tom , čemu sluha našeho výborně servírujícího člena - p. J. Oulického - říká ,,továrna na katastrofy" . Dlužno podotknouti , že málokdy se v mé paměti zaryje člověk , jež v určitém prostora času řekne pouze dvě věty .
Nicméně nedalo mi spát , jak vesměs tichý a , mohu-li to říci vulgárně , nanicovatý p. Oulický pojal za svou dívku slečnu Barboru , jíž zde v klubu říkáme ,,naše Nataša Gollová" . Žeby jí okouzlily jeho přímo mistrovské forhendy ?
Zakoupil jsem si tedy knihu (jsa zvědav podrobností) , napsanou nějakým p. Jirotkou a pojmenovanou Saturnin (toť onen sluha p. Oulického) a pochopil , že kdo chce dívku snů svých míti , musí se chovati tak trochu jako (opět omluvte hrubý výraz) imbecil a míti výkonného sluhu .
A nyní dovolte , abych přešel k oficiélní částí prohlášení :
Kdož znalby pána , výkonnostně stejného , či velice podobného Saturninovi , jenž uvolil by se k tomu býti mým sluhou , nechť neprodleně dostaví se do Tenisového Klubu ,,Praha" a ptá se po mé maličkosti .
Kdožť neví , jaké jsou mé požadavky , nechť si VÝBORNOU knihu ,,Saturnin'' zakoupí/zapůjčí .

pif69
07. ledna

Naprostá klasika českého humoristického románu . Nevím zda je , ale měla by být povinnou četbou - zejména pro zapšklé státní úředníky a protivné sousedy .
Poprvé jsem Saturnina přečetl někdy kolem r.1980 a od té doby se k němu vracím pravidelně .
Příjemně překvapilo i filmové zpracování .

Petra88
07. ledna

Čtu již poněkolikáté. Saturnin je srdcovka.

Kačka15
06. ledna

Skvělá knížka!
Moc se mi líbil autorův humor a také obrovský kontrast osobností hlavních postav, díky němuž byla knížka velmi zajímavá, vtipná a poutavá. Rozhodně doporučuji.

bondula
02. ledna

Úrad pre uvádzanie románov na pravú mieru by si mal vziať na mušku román Saturnin! Nie je predsa možné, aby také ničím nevýrazné nemehlo, ako rozprávač v tejto knihe čo i len dúfal, že kedy môže získať srdce tak úžasnej ženy ako slečna Barbora! Jasný omyl, či dokonca úmyselná lož. Navyše, s odvolaním sa na boj doktora Vlacha proti ženským románom musím konštatovať, že táto kniha dáva neopodstatnené nádeje mužom priemerným a podpriemerným (ako napríklad ja), že raz aj oni získajú dokonalú ženu. A že je to teda nezdravé takto zavádzať čítajúcu verejnosť!
Skrátený komentár: hahaha! Saturnin je veľmi milý román, z toho najlepšieho v rámci českej humoristickej tradície.

ArwenAragorn
01. ledna

Skvělá knížka, jedinečný humor, pokud se cítíte dobře nebo vám zrovna není nejlíp.

theale
29.12.2016

Dlouho jsem znala jen film, ale samozřejmě kniha je kniha :-)

Dakarianna
29.12.2016

Klasika. Ať je vám deset nebo osmdesát, tahle kniha si vás získá. Vtipné, milé a nadčasové.

Klárai
19.12.2016

K téhle knížce se ráda opakovaně vracím. Líbí se mi i film.

MP17
13.12.2016

Humorem se tu neplýtvá, není tu nic laciného a podbízivého, každý vtipný moment tu má přesně své místo, podobu a v drtivé většině je i dostatečně promyšlený. Charaktery jsou zajímavé, "zlo" dostává celou dobu přes hubu, nekonají se žádné trapné situace, prakticky nelze knize vůbec nic vytknout. Velké plus vidím také v tom, jak je podaná ta romantická linka - žádné tlačení na pilu, nic vulgárního, troufám si říci, že takhle nějak by to pojal Tolkien, kdyby se věnoval tomuto žánru.

TomTomis
09.12.2016

Tohle nemá chybu. Přečteno už třikrát a stále se mi knížka neomrzela. Je to vhodné i pro hlasité předčítání, u čehož jsem se hodně bavil. A posluchači také:)

Wikira
07.12.2016

Saturnin nemá chybu. Velmi povedené je i filmové zpracování s Oldřichem Víznerem.

kara
26.11.2016

Pořád se k této knížce vracím. Mám ji moc ráda.

Briv
26.11.2016

Film jsem viděla několikrát, na knížku u mě došlo až nyní a zpětně je mi líto, že mi to tak dlouho trvalo. Protože tohle byl dokonalý balzám na duši. Čtu ji a mám pořád úsměv na rtech, protože jinak to ani u takového laskavého a dokonalého humoru nejde. Je to skvělá knížka!

Rawen616
25.11.2016

Pohodička která už je zřejmě notoricky známá.
Postavu Saturnina mám rád už od malička.

helusa2
21.11.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, audioknížek i filmů - seriálů :-)
Četla jsem ji mnohokrát - jako odměnu po složení maturity, státnic...
Filmové zpracování milují i naše děti, takže je to naše rodinná stálice :-)