Saturnin

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: „V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu." méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/1615/saturnin-gbv-1615.jpg 4.63664
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Šulc-Švarc
Více informací...

LaBrume
včera

Nechápu, jak jsem mohla Saturninovi tak dlouho odolávat. Skvělý humor, skvěle napsáno.

babicka_amalka

knížka, která se dá číst stále dokola; a i když už ji znáte téměř nazpaměť, vždycky si najdete něco nového;

DuncanIdaho

Skvělá kniha s inteligentním humorem. Zajímavou postavou tam není jen samotný Saturnin, ale jsou to i ostatní hrdinové. Snad jen vypravěč a slečna Barbora jsou normální. Při této knize jsem se dost nasmál a přečetl ji za necelé dva dny.

Bábina44

Tu knihu přímo miluji.Pokud se chcete inteligentně bavit ,sáhněte po ní.

Michaelka29

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Rozhodně doporučuji.

Greengrass

Kdo by nemiloval Saturnina?

Hanulka25

Spolehlivě mě rozesměje, přestože znám text téměř z paměti.

evonra

Ani už nevím, kolikrát jsem tuto knihu četla a stejně si v ní pokaždé najdu něco nového. Saturnin je sázka na jistotu, každá postava je tak originální, že ji jednoduše nelze nemilovat.
Mou nejoblíbenější pasáží nadále zůstává noční návštěva Aloise Brudíka a dopis p. Korejse doktoru Vlachovi. Nádhera.

kraah

Jedna z mála knih, kterou hodnotím hůře než filmové zpracování. Hodnocení je ovlivněno i tím, že jsem četl knihu vydanou ve 40. letech.

Mabie

Pro mě asi jedna z deseti nejlepších knih vůbec. Klasika, srdcovka.

parxel

Velmi krásná kniha s jedinečnou a nezapomenutelnou atmosférou, která se podle mne zcela oprávněně stala jednou z nejoblíbenějších českých knih.

Nikolas0311

Doporučuji! Nádherná kniha plná humoru. Určitě si zhlédnu seriál.

shenandoah

Tahle kniha ukazuje, že vtip a moudrost jdou ruku v ruce.

Welinie

He, he, he. Super kniha a seriál také. Nemám co dodat.

HerrPilot

Ponejprv jsem tento příběh shlédl v malém zařízení jménem telèvise a ze všech postav , hrajících (jak se u nás , v tenisovém klubu říká) druhou raketu se ponejvíce do mé paměti vryl Strýc a jeho skupina , pracující v tom , čemu sluha našeho výborně servírujícího člena - p. J. Oulického - říká ,,továrna na katastrofy" . Dlužno podotknouti , že málokdy se v mé paměti zaryje člověk , jež v určitém prostora času řekne pouze dvě věty .
Nicméně nedalo mi spát , jak vesměs tichý a , mohu-li to říci vulgárně , nanicovatý p. Oulický pojal za svou dívku slečnu Barboru , jíž zde v klubu říkáme ,,naše Nataša Gollová" . Žeby jí okouzlily jeho přímo mistrovské forhendy ?
Zakoupil jsem si tedy knihu (jsa zvědav podrobností) , napsanou nějakým p. Jirotkou a pojmenovanou Saturnin (toť onen sluha p. Oulického) a pochopil , že kdo chce dívku snů svých míti , musí se chovati tak trochu jako (opět omluvte hrubý výraz) imbecil a míti výkonného sluhu .
A nyní dovolte , abych přešel k oficiélní částí prohlášení :
Kdož znalby pána , výkonnostně stejného , či velice podobného Saturninovi , jenž uvolil by se k tomu býti mým sluhou , nechť neprodleně dostaví se do Tenisového Klubu ,,Praha" a ptá se po mé maličkosti .
Kdožť neví , jaké jsou mé požadavky , nechť si VÝBORNOU knihu ,,Saturnin'' zakoupí/zapůjčí .

pif69

Naprostá klasika českého humoristického románu . Nevím zda je , ale měla by být povinnou četbou - zejména pro zapšklé státní úředníky a protivné sousedy .
Poprvé jsem Saturnina přečetl někdy kolem r.1980 a od té doby se k němu vracím pravidelně .
Příjemně překvapilo i filmové zpracování .

Petra88

Čtu již poněkolikáté. Saturnin je srdcovka.

Kačka15

Skvělá knížka!
Moc se mi líbil autorův humor a také obrovský kontrast osobností hlavních postav, díky němuž byla knížka velmi zajímavá, vtipná a poutavá. Rozhodně doporučuji.

bondula

Úrad pre uvádzanie románov na pravú mieru by si mal vziať na mušku román Saturnin! Nie je predsa možné, aby také ničím nevýrazné nemehlo, ako rozprávač v tejto knihe čo i len dúfal, že kedy môže získať srdce tak úžasnej ženy ako slečna Barbora! Jasný omyl, či dokonca úmyselná lož. Navyše, s odvolaním sa na boj doktora Vlacha proti ženským románom musím konštatovať, že táto kniha dáva neopodstatnené nádeje mužom priemerným a podpriemerným (ako napríklad ja), že raz aj oni získajú dokonalú ženu. A že je to teda nezdravé takto zavádzať čítajúcu verejnosť!
Skrátený komentár: hahaha! Saturnin je veľmi milý román, z toho najlepšieho v rámci českej humoristickej tradície.

ArwenAragorn

Skvělá knížka, jedinečný humor, pokud se cítíte dobře nebo vám zrovna není nejlíp.

theale
29.12.2016

Dlouho jsem znala jen film, ale samozřejmě kniha je kniha :-)

Dakarianna
29.12.2016

Klasika. Ať je vám deset nebo osmdesát, tahle kniha si vás získá. Vtipné, milé a nadčasové.

Klárai
19.12.2016

K téhle knížce se ráda opakovaně vracím. Líbí se mi i film.

MP17
13.12.2016

Humorem se tu neplýtvá, není tu nic laciného a podbízivého, každý vtipný moment tu má přesně své místo, podobu a v drtivé většině je i dostatečně promyšlený. Charaktery jsou zajímavé, "zlo" dostává celou dobu přes hubu, nekonají se žádné trapné situace, prakticky nelze knize vůbec nic vytknout. Velké plus vidím také v tom, jak je podaná ta romantická linka - žádné tlačení na pilu, nic vulgárního, troufám si říci, že takhle nějak by to pojal Tolkien, kdyby se věnoval tomuto žánru.

TomTomis
09.12.2016

Tohle nemá chybu. Přečteno už třikrát a stále se mi knížka neomrzela. Je to vhodné i pro hlasité předčítání, u čehož jsem se hodně bavil. A posluchači také:)

Wikira
07.12.2016

Saturnin nemá chybu. Velmi povedené je i filmové zpracování s Oldřichem Víznerem.

kara
26.11.2016

Pořád se k této knížce vracím. Mám ji moc ráda.

Briv
26.11.2016

Film jsem viděla několikrát, na knížku u mě došlo až nyní a zpětně je mi líto, že mi to tak dlouho trvalo. Protože tohle byl dokonalý balzám na duši. Čtu ji a mám pořád úsměv na rtech, protože jinak to ani u takového laskavého a dokonalého humoru nejde. Je to skvělá knížka!

Rawen616
25.11.2016

Pohodička která už je zřejmě notoricky známá.
Postavu Saturnina mám rád už od malička.

helusa2
21.11.2016

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, audioknížek i filmů - seriálů :-)
Četla jsem ji mnohokrát - jako odměnu po složení maturity, státnic...
Filmové zpracování milují i naše děti, takže je to naše rodinná stálice :-)