Tryzna

Tryzna https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130022/bmid_tryzna-vem-130022.jpeg 5 188 25

Sandman série

Poslední kniha ze sandmanovské série. Poetické a melancholické rozloučení s kultovní řadou, v podání těch nejslavnějších kreslířů. Vzhledem k názvu Tryzna, je celkem nepřekvapivé, že je tématem vyrovnávání se se smrtí... ale i důležitost příběhů a vyprávění. Potkáte většinu starých známých a pár zcela nových. Skvělé rozloučení s legendární řadou, kniha, které se dá vytknout pouze jediná věc. Že je poslední.... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Wake , 1996

ThonT
31.12.2015 5 z 5

Laskavá tečka na konci hlavní série.

LordSnape
28.08.2015 3 z 5

Samotná tryzna za pozůstalého bratra se mi líbila. Kresba je zas trošku jiná, ale to nevadí. Nicméně další příběhy mi do celkového konceptu moc nezapadly a celkově mi tenhle díl přišel jako zbytečnost a tahák peněz z fanoušků série. U mě Sandman skončil při Blahovolných.

Standa Šebek
03.09.2013 5 z 5

Poslední Sandman. Poetický a melancholický epilog jednoho z nejoriginálnějších příběhů, který znám. S příběhy o králi snů jsem strávil deset let, co jiného se dá udělat než zamáčknout slzu a rozloučit se s kamarádem? Snad jen poděkovat Neilu Gaimanovi za to, že mě seznámil se svými sny. Děkuji.

Indilwen
20.07.2013 4 z 5

Naprosto úchvatné kresby a grafika, hlavně v první části.. dokázala bych se na ně dívat hodiny a pořád bych neměla dost. Do dokonalosti mi ovšem cosi u tohoto dílu chybělo, přesto je to klenot a Neil, jako vždy, nezklamal.

Kapis
07.06.2013 5 z 5

Opravdu důstojné rozloučení s touto fantastickou sérií. Většinu z toho obrovského množství postav jsem identifikoval a i když určitě ne vše, spoustu věcí se Gaimanovi povedlo pěkně ukončit. Kresba také na té nejvyšší úrovni, hodně zajímavý je především sešit s p. Li. Veliká spokojenost, zdá se až neuvěřitelným, že se povedlo vydat Sandmana komplet. Doufám, že někdy najdu čas, abych si přečetl všech 10 dílů v jednom kuse a doufám v dovydání všech minisérií, které se k Pánovi snů váží, stejně tak připravovaných prequelů.

Mám ale jednu faktickou - překladatelsko-ornitologickou, nejvíc asi na Viktora. Vine se to celou sérií a jde o Matouše, více než v dílech předchozích je zřejmé, že matouš není Havran (polní), ale Krkavec (velký), rozeznatelný hlavně podle peří na hrdle a velikosti. Většina lidí nerozliší krkavcovité ptáky od sebe - vránu, havrana, krkavce, kavku a asi ani nic dalšího, takže je jim to jedno, já jsem to řešil celou dobu a až tu je to jasné. Tak bych se chtěl zeptat, jestli by opravdu neměl být Matouš přeložen jako Krkavec? V originále je určitě Raven, což může znamenat oba druhy a musí se nechat, že i slavná báseň od E.A.Poea s názvem Raven se překládá odjakživa jako Havran, i když báseň pojednává stopéro o Krkavci. Jako jediný je se schopen naučit pár slov, je ze všech nejinteligentnější. Taky na všech těch videích (třeba v prvním Diablu), kdy pták vyklovává oko mrtvole se jedná o Krkavce.... (kdyby někoho zajímalo zde je takové rychlé srovnání: ( http://www.national-geographic.cz/detail/kdo-z-vas-rozezna-vranu-havrana-a-krkavce-klid-to-zvladne-jen-malokdo-6710/ )

komiksy

Neil Gaiman