Šance sněhových koulí v pekle

Šance sněhových koulí v pekle https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13771/sance-snehovych-kouli-v-pekle-13771.jpg 4 37 6

Známý hudební publicista, šéfredaktor časopisu Rock & Pop, popisuje historii hnutí hippies od jeho vzniku až do konce na přelomu 60. a 70. let.

Pablo70
11.01.2024 4 z 5

Abych byl stylovej: nový podtitul – Jak Vojtovi ulítly hračky aneb Když dva dělají totéž, není to totéž.
Trochu na cestě, trochu Lindaurovy hudební novinařiny, jakou on uměl. Baví vás hippíci? Tady je popsán jejich stručný rozklad. Tak to chodí, řekl by známý americký spisovatel. Na naší průmce byl ředitel vyhozen proto, že nás nechal courat se po škole s dlouhými vlasy v květovaných košilích. Než to stačil zpeněžit (jako Woodstock Amíci), tak zemřel. Tak to TADY chodí. Lindaur knížečku věnoval Vinnetouovi. Snad by ji moh věnovat i našemu bývalýmu říďovi, když takhle dopad. Snad by proti tomu Vinnetou nebyl. Byl to prima chlap. Howgh.

Zorka
26.08.2023 3 z 5

Čtení knihy jsem si načasovala krátce před výročím Woodstocku, aniž bych o něm předem věděla. Netroufám si vůbec hodnotit, co tehdy lidi spojovalo, ale trochu si kladu otázku, jestli tehdy byla hudba skutečně na 1. místě.

ozzak
07.06.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha o éře hippies a woodstoku.

Kasperle
12.04.2023 3 z 5

Přečteno v čekárně u lékaře. Během doby čekání na pořadí jsem se "virtuálně" propadl do těch časů 60.let, které jsou mi vnitřně blízké. Články Vojty Lindaura jsem v R&P četl vždycky rád (spolu s Diestlerem a Bezrem), takže i tato knížečka splnila mé očekávání. Je to asi málo prostoru na popsání celého toho fenoménu, ale na druhou stranu je tam vše podstatný. Souhlasím s autorem, že vše nakonec "požere" byznys, pokud v tom cítí nějaký kupní potenciál. Myslím, že VL dobře vystihl i ten rádoby Woodstock z r. 1994.

Miguel-C
15.08.2020 5 z 5

Netvrdím, že se vším souhlasím (s nějakými názory V. L. naopak dost zásadně nesouhlasím) a netvrdím, že tam nejsou nepřesnosti (ale spíš v nepodstatných maličkostech než v tom podstatném), ale je to výborná kniha, stručná a jasná, čtení na chvíli, ale plno informací. Vojtěch Lindaur uměl psát.

OldaB
26.09.2011 5 z 5

Výtečný pohled na éru hippies, který na relativně malé ploše rozehrává veliké divadlo. Jednoznačně doporučuji, hodně dobře napsané dílko.

květinové děti hippies Woodstock

Vojtěch Lindaur
česká, 1957 - 2018
1989  90%Excentrici v přízemí
2010  87%Bigbít
2000  86%Šance sněhových koulí v pekle
2009  91%Bav se s volem o sobotě
1990  80%Život v tahu aneb Třicet roků rocku

Kniha Šance sněhových koulí v pekle je v