Sama v černém lese

Sama v černém lese
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380528/bmid_sama-v-cernem-lese-Epk-380528.jpg 4 467 467

Neve má ve třiceti zpackaný život. Po dlouhodobé známosti se rozešla s Danielem a mizerná práce jí nevynáší dost ani na nájem, takže jí nezbývá než bydlet u své sestry, švagra a jejich dvou malých dětí. Šťastný z toho samozřejmě není nikdo ze zúčastněných. Když se jedné noci vrací domů pěšky z nevydařeného flámu, dá se na mostě do řeči s tajemnou Isabelle. Ta se zničehonic vrhne do ledové Temže. Ještě větší překvapení však je, když se Neve po pár týdnech dozví, že jí Isabelle stačila odkázat domek uprostřed lesa. Neve sice nejprve váhá, zda může takový dar vůbec přijmout, ale její situace je tak bezvýchodná, že se rozhodne do domku na pár dní odjet a ujasnit si, co dál. Už cestou začne svého rozhodnutí litovat – a pak namísto pohádkové chaloupky s doškovou střechou najde pevnost s mřížemi v oknech. Koho se Isabelle tolik bála a co ji dohnalo k sebevraždě? A nehrozí totéž i Neve?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

In a Cottage in a Wood , 2017

MarianP
08.10.2018 4 z 5

Musím sa priznať, že hoci Neve miestami liezla človeku svojou neschopnosťou na nervy, tak mi teraz práve tým utkvela v pamäti (predstavujem si ju ako Bridget Jonesovú ). Kniha sa dobre čítala, mala spád, celkom dobrý bol nápad s chatou. Autorka nevyčerpala potenciál lesa, tmy, starej chaty a podobne, ale miestami bola kniha napínavá. Záver fajn, nečakaný, nič prekvapivé sa však nekonalo. Takže za mňa také slabšie 4* ale predsa!

katka.oo
06.10.2018 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila, je čtivá, ale souhlasím s ostatními komentáři - konec hodně uspěchaný a z tématu sama v domku v lese mohla autorka vytěžit více...čekala jsem větší nervák...3*

1825
03.10.2018 5 z 5

Knizka bavila.. ale bylo mi jasne uz po chvilce , kdo za vsim stoji.. ale jeden zvrat jsem necekala :-)

Peslik
03.10.2018 3 z 5

První dvě třetiny byly super, i strach jsme občas měla, ale konec mi přišel uspěchaný a na mě tak trochu neuvěřitelný. Povahu a jednání hlavní hrdinky raději neřeším, byla prostě taková jakou ji autorka chtěla mít.
Ale jinak pohodové čtení na pár večerů.

Ceeca
03.10.2018

Knížka super, čtivá, nadchla mě, bavila, četla se sama, akurát ten závěr, spisovatelka zřejmě spěchala, zklamal mě konec, měla jsem v hlavě úplně jiné scénaře, jak to skončí :D ale i tak bavila

adrika20
29.09.2018 5 z 5

Úžasná kniha,napínavá od začátku až do konce.Mráz mi běhal po zádech téměř celou dobu čtení. Konec mě překvapil ,nečekala jsem to.Rozhodně stojí za to si ji přečíst.

petula22
20.09.2018 4 z 5

Čtivá, lehce napínavá, závěr nečekaný. Čekala jsem více "strašidelna", ale celkově stojí za přečtení .

Daenerys
15.09.2018 4 z 5

Jo, bylo to fajn... Hrdinka trochu nemožná, ale bez toho by se příběh asi neobešel... Nechybělo napětí, tajemno, chvílemi jsem se bála;-)

iveetka
13.09.2018 3 z 5

Očekávala jsem lepší, tajemnější zápletku. Trochu jsem doufala, že se začnu časem bát, ale bohužel. Nicméně kniha je čtivá.

snoopylady
09.09.2018 5 z 5

Na mě trochu pomalejší rozjezd, ale pak už mě to vtáhlo a hltala jsem ji, přečteno jedním dechem. Moc se mi líbila.

SimonaP
06.09.2018 3 z 5

Knížka mě bavila, čtivá, svižná, napínavá. Něco jsem odhadla, něco naopak ne. Hlavní hrdinka byla opravdu hodně naivní a natvrdlá, ale kniha určitě za přečtení stojí.

Mindy
04.09.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale čekala jsem trochu víc. Chata na samotě uprostřed lesa - z takového prostředí mohla autorka vystříkat o mnoho více, čekala jsem nějaký nervák na konci a lepší zápletku.

Szekynka
04.09.2018 3 z 5

Začátek knihy mě vtrhl do děje, čekala jsem že bude gradovat. Místo toho se děj tak nějak vlekl, asi sem od knihy čekala víc, včetně větší zápletky na konci. Hodně průhledná kniha s podprůměrnou hlavní hrdinkou. Její slovník, povaha ani jméno mi nesedlo. Styl autorčina psaní není můj šálek kávy.

romanka26
29.08.2018 4 z 5

Tahle kniha mne ze začátku příliš nezaujala a nebyla mi sympatická hlavní hrdinka se svým vulgárním slovníkem. Ale od druhé poloviny kniha nabrala spád a napětí. Konec byl pro mě překvapením, takže nakonec knihu hodnotím pozitivně :)

Illaa
28.08.2018 3 z 5

Kniha to byla bezpochyby napínavá, ale četla jsem už i více strhující tituly. Prostředí opuštěné chalupy by bylo ideální, bohužel napětí nám autorka dávkovala jen po malých částech. Konec byl překvapivý.

janasim
26.08.2018 5 z 5

Tak na samotě raději bydlet nikdy nebudu. Napínavé,strašidelné,dobře vykreslené. Jen jedna věc mi přišla přiřazená za vlasy, ale to nebudu vyzrazovat.

LenkaWal
24.08.2018 5 z 5

Tak strašidelná mi tahle knížka nepřišla vůbec. Ale za to napínavá až do konce. Skoro jsem se nemohla odtrhnout. Hlavní hrdinka možná trochu natvrdlá byla, ale ne tak aby mi to vadilo. A i když se občas ráda napila, tak jsem konečně ráda narazila na hlavní hrdinku, co se nenalévala od rána do večera. Těším se na další knížky od této autorky.

JitkaHambi
15.08.2018 5 z 5

Perfektní!!!Kniha mi fakt sedla! Dokonale popsané strašidelné prostředí (chvílemi jsem se i bála, což se mi moc nestává u knih), napínavý děj, furt jsem čekala kdy kdo zaútočí a ano, pár nelogičností a chyb kniha měla, ale když jsem se nemohla dokopat k vaření a uklízení, furt jsem chtěla jen číst, tak musím dát plný počet hvězd!:-D

knihomolka_elka
14.08.2018 5 z 5

Sama v černém lese je knížka, která mě upoutala na první pohled. Už delší dobu jsem fanda filmů, kde se dokonalá rodinka musí z finančních důvodů vzdát svého městského domu a odstěhovat do nějaké barabizny, kde se záhy ukáže, že není všechno tak úplně v pořádku. A tak když jsem v seznamu knih zahlédla tuhle, věděla jsem, že ji prostě musím mít!

Knížka je absolutně boží a fandové tohoto žánru ji jistě ocení. Do úplného konce jsem neodhalila KDO TO JE a navíc to napětí, ten adrenalin čišící z knihy mě absolutně dostali....pro víc textu mrkněte na mou recenzi ;)

Alyx
14.08.2018 4 z 5

Konec předvídatelný a souhlasím, že hlavní hrdinka byla natvrdlá :-) Ale atmosféru jsem si užila. Mám ráda příběhy s tajemnými domy, podezřelými městečky a tak. Takže téma mi dokonale hrálo do noty.

thrillery pro ženy

Cass Green (p)