Sama v černém lese

Sama v černém lese
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380528/bmid_sama-v-cernem-lese-Epk-380528.jpg 4 466 466

Neve má ve třiceti zpackaný život. Po dlouhodobé známosti se rozešla s Danielem a mizerná práce jí nevynáší dost ani na nájem, takže jí nezbývá než bydlet u své sestry, švagra a jejich dvou malých dětí. Šťastný z toho samozřejmě není nikdo ze zúčastněných. Když se jedné noci vrací domů pěšky z nevydařeného flámu, dá se na mostě do řeči s tajemnou Isabelle. Ta se zničehonic vrhne do ledové Temže. Ještě větší překvapení však je, když se Neve po pár týdnech dozví, že jí Isabelle stačila odkázat domek uprostřed lesa. Neve sice nejprve váhá, zda může takový dar vůbec přijmout, ale její situace je tak bezvýchodná, že se rozhodne do domku na pár dní odjet a ujasnit si, co dál. Už cestou začne svého rozhodnutí litovat – a pak namísto pohádkové chaloupky s doškovou střechou najde pevnost s mřížemi v oknech. Koho se Isabelle tolik bála a co ji dohnalo k sebevraždě? A nehrozí totéž i Neve?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

In a Cottage in a Wood , 2017

Pavlnka
09.11.2018 3 z 5

Dobře se četla, ale hrdinka mi nebyla sympatická a příběh byl hodně předvídatelný. Čekala jsem více.

Esmeralda168
07.11.2018 3 z 5

Pro mě trochu zklamání, čekala jsem napínavější knihu. Hlavní hrdinka se chovala nezodpovědně a používala hodně sprostých slov, jako kdyby ještě prožívala pubertální období vzdoru. A byla i naivní, jako kdyby jí opravdu bylo teprve patnáct - nebylo totiž těžké uhádnout, kdo v tom má prsty. Já na to přišla už v polovině knihy. Taky nechápu, jak se může někdo nastěhovat do domu, kde mu někdo v jeho nepřítomnosti tropí neplechu, a nedat si nejdřív vyměnit zámek? (Nedávno jsem totiž kupovala byt a výměna zámku byl můj úplně první krok.:-)
Jinak je ale kniha napsána čtivě, takový nekrvavý thriller pro ženy. Na závěr mě potěšilo, že to pro Neve dobře dopadlo, a snad se jí v té chalupě bude šťastně žít.

Anna27
05.11.2018 4 z 5

Kniha mě bavila, přečtena za večer, udržovala mě v napětí a konec jsem nečekala takový, jaký byl. :)

pobijecmuch
05.11.2018 odpad!

Sakra, to byl po dlouhé době velký omyl. Já přehlédl, že je to thriller pro ženy. Pro mě strašná nuda. Hlavní hrdinka je taková neslaná nemastná, další slečna skáče „Do vody“, ovšem nejezdí vlakem, celý příběh se táhne jako dětský soplík a ani ten bubák není skutečný. Nakonec se dozvíte, že všichni jsou jedna velká rodina a mají se moc rádi, nebo se naopak nenávidí.
Takových knih v knihkupectví najdete na kila. A to prý ještě autorka vyplodila další ženu za dveřmi.

nikola3
04.11.2018 4 z 5

Kniha čtivá, ale závěr vcelku předvídatelný :(

Digi28
04.11.2018 3 z 5

na knihu jsem se tesila a mela jsem od ni vysoke ocekavani.Jeji anotace me oslovila a cekala jsem strhujici dej. Bohuzel me kniha velice zklamala. Velmi pomaly rozjezd az do 200str. se v podstate nic zajimaveho nedelo. Kniha me zacala nudit a docetla jsem jen ze zvedavosti jak to cele zkonci. Zaver knihy me zklamal jeste vic,ocekavala jsem neco temneho a tajemneho ale bohuzel... zadne woou,proste nuda. cetla jsem daleko poutavejsi knihy.

radka8970
01.11.2018 3 z 5

Kniha nebyla nejhorší, za mě spíše průměrná kniha. Hlavní hrdinka mi byla dost nesympatická, naivní a natvrdlá.
Kniha by byla bezpochyby napínavá, ale četla jsem více strhující knihy. Prostředí opuštěné chalupy na samotě by byl velice ideální námět, bohužel autorka nám napětí dávkovala po malých částech. Konec knihy byl velice snadno předvídatelný, ale povedl se...

Pussynka984
29.10.2018 3 z 5

Dlouhý rozjezd, až mne překvapilo, že jsem knihu dočetla. Závěr překvapil, ale čekala jsem něco temnějšího. Na jedno přečtení kniha celkem fajn :)

sgjoli
26.10.2018 3 z 5

Nebylo to vysloveně nejhorší, ale mám k tomu pár výhrad. Především hlavní hrdinka byla pro mne dost problematická. Byla mi nesympatická, a i když jsem jí nezáviděla její životní situaci, přišla mi děsně nezodpovědná a lehkovážná. A v některých místech dělala dost podivná rozhodnutí. Nicméně námět skvělý, atmosféra taky solidní. Celkově to beru jako průměrnou knihu. Na jedno přečtení ucházející, ale napodruhé už nikdy více…

adelaska
24.10.2018 4 z 5

Taková jednohubka na jeden/dva večery. Udržuje pozornost, je napínavá - sice ne tolik mrazivá, jak jsem čekala, ale bavila mě.

Lindulinek
24.10.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla napínavá a měla spád. Závěr jsem nečekala a moc mě nenadchnul. Za to srážím 1*

Ywonek
23.10.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila, velice dobře se četla, ale pět hvězdiček bych jí nedala. Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická a příběh mi přišel trochu přitažený za vlasy. Rozhodně jsem se u ní nebála. Ale konec byl hodně překvapivý. Pořád jsem přemýšlela kdo to je a jak to dopadne, ale toto ne.

Adriassa
23.10.2018 5 z 5

Jedna z nejlepsich knih, ktere jsem za posledni dobu cetla. Urcite vsem doporucuji.

Jane417
22.10.2018 3 z 5

"Sama v černém lese" je thriller, ve kterém hlavní hrdinka Neve náhodně a záhadně získá dědictví, o které vůbec nestála... chalupu na samotě v lese. Její životní situace není zrovna ideální, takže se rozhodne v chalupě dočasně bydlet. Jenže netuší, že ji bydlení tam, bude stát spoustu psychických sil. Straší v chalupě nebo ji straší někdo z masa a kostí? Samo se zapíná rádio, zmizí sekera, dům je odemčený, i když ho zamknula... Neve chce chalupu prodat, ale nejdřív by ráda zjistila, co se v jejím novém domově vlastně děje a proč toto šílené stavení bylo odkázáno zrovna jí! Příběh je místy napínavý a mrazivý, ale není to nic děsivého. Hlavní hrdinka je dost nesympatická a rozhodně mě nedojímala. Knížka je čtivá, ale i tak tomu něco chybělo! Čekala jsem děj napínavější a děsivější. Začátek se zbytečně táhne a věci se hodně opakují. Ačkoliv je závěr šokující, je podle mě, odhalitelný. Mně se to povedlo. Kdybych měla od autorky číst další knihu, klidně to udělám, ale prostě to nebylo ono... Příště by to chtělo více doladit a tolik neokecávat.

kysely2759
20.10.2018 3 z 5

Víkendová jednohubka. Dobře se čte, děj plyne rychle. Hlavní hrdinka hrozně nesympatická a hloupá. Od začátku sem ji nesnášela. Téma knihy má obrovský potenciál, který autorka bohužel nevyužila. Konec sice byl snadno předvídatelný, ale povedl se.

alnahu
18.10.2018 4 z 5

Od romantiky jsem přešla k jinému žánru a vybrala jsem si dobře. Psychothriller se mi četl dobře. Záhadná sebevražda-dům na samotě- zvrácené tajemství, ale chybělo mi trochu víc napětí.

Akimus
14.10.2018 5 z 5

Vlastně mě kniha bavila a dobře se četla. Děj nebyl tak úplně nepravděpodobný a potěšil mě naprosto prostý závěr. Doporučuji.

Storm5007
13.10.2018 odpad!

Snažím se vzpomenout si, kdy jsem četla něco horšího. Ale vypadá to, že tato kniha je pro mě v Top pěti nejhorších knihách, u kterých lituji vyhozených peněz. Nesympaticka hrdinka, se zálibou v alkoholu, která byla až neuvěřitelně hloupá. Předvídatelný konec, jak by take ne, když tam bylo tak malo postav. Těšila jsem se na děsivou atmosféru samoty, ale nebyla jsem napnuta ani jednou. Autorka neumí absolutne popsat napětí a strach. Což v tomto žánru čtenář očekává. Byla jsem naprosto alergická na větní spojení "něco bylo strašně špatně" a pak se nic nestalo. To bylo v knize použito opakovaně. Dále výrazy jako, že mrtvá straka smrdí rybinou nebo, že čaj má rašelinovou vůni, kocka zavrčela. Jako vážně? Nevím zda tohle byla chyba autorky nebo překladatelky. Něco mi vadilo snad na každé stránce. Upřímně, nechápu, že má kniha tak vysoké hodnocení. Vím, že knihu si už znovu nepřečtu. A další šanci autorce s novou knihou nedám.

twigxi
11.10.2018 4 z 5

Sice předvídatelné, ale bavilo mě to. Mám ráda knížky s tématem opuštěných, tajemných míst.

maygirl
08.10.2018 3 z 5

Stojí za přečtení. Přiznám se, že při pročítání první třetiny jsem měla pocit, že autorka dělá vše proto, aby mi byla hlavní hrdinka maximálně nesympatická a aby mě stylem psaní od četby odradila. Nicméně mě zajímalo, jak se děj vyvine a tak jsem ve čtení pokračovala dál a vyplatilo se. Hrdinka nakonec získala mé sympatie a rozuzlení mě mile potěšilo... Měla jsem několik hypotéz a vše bylo nakonec jinak. A to mě baví :-)

thrillery pro ženy

Cass Green (p)