S úsměvem

S úsměvem https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340989/bmid_s-usmevem-992-340989.jpg 5 19 5

Výbor nejen básnických textů Jiřího Žáčka k ilustracím Adolfa Borna. Jiří Žáček v úvodu "Můj Adolf Born" vysvětluje vznik "knížečky - jako poděkování excelentnímu malíři a svému učiteli humoru".

Bája89
10.05.2021 3 z 5

Hravé a milé čajové čtení. Pár minut s dokonalými ilustracemi Adolfa Borna a texty Jiřího Žáčka jsou balzámem pro duši a připomínkou dětských let.

mot33
25.05.2019 5 z 5

Born Žáček není co dodat.

Samira
03.07.2017 5 z 5

Překrásná pocta velikánovi s výjimečným talentem a ještě větším srdcem.
Její drobný formát a pečlivý výběr z ní dělá kousek, který opravdu v kratičké chvíli vykouzlí úsměv. Celkové vyznění, je však vhodnější spíše pro dospělé čtenáře.
Ač je útlá, výběr obsahuje velké množství mých vlastních favoritů.
Ale ruku na srdce každý Bornův počin je dokonalý a okamžitě přiroste k srdci, alespoň tomu mému vždy bude otevírat světy, prozařovat všední dny a dělat z nich nevšední.
Doporučuji!

Yardak
03.06.2017 5 z 5

Jiří Žáček je výborný spisovatel a básník s krásným citem pro naši mateřštinu. Navíc se známe osobně a já si ho hrozně moc vážím. Jedná se totiž o jednu z největších osobností současné české literatury. Děkuji za tuto knihu. Krásná pocta Adolfu Bornovi, další úžasné osobnosti české kultury 20. století.

triatlet
13.04.2017 5 z 5

Pocta Jiřího Žáčka Adolfu Bornovi, který mu ilustroval 17 knih.
V Písni o kocourovi je patrný autorský subjekt: "Já lovím slova, která mění/ temnotu duše v rozednění."
Opakovaně zmiňuje motiv štěstí - Pták Štěstí, Příliš mnoho štěstí škodí.
Pobaví genderový pohled na svět (O slepičce a kohoutkovi): "Ať už je život hořký nebo zkyslý, sláva všem slepičkám, kterým to dobře myslí."
Vydání je kapesní a má nápaditou typografii. ÚSMĚV v názvu a čísla stránek podtrhuje ležatý usmívající se emotikon.

humor básně

Jiří Žáček