S láskou, Rosie

S láskou, Rosie
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238567/bmid_s-laskou-rosie-238567.jpg 4 1168 1168

„V životě je jen málo věcí jistých, ale jedna podle mě rozhodně – ať uděláš cokoliv, následky si neseš celý život.“ Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a „poklad na konci duhy“. Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

Love, Rosie , 2004

Daenerys
18.01.2016

Vzhledem k tomu, že se mi ani po dlouhé době nepodařilo dočíst, nemohu dát víc jak dvě *. Knize nelze upřít velmi netradiční pojetí vyprávění příběhu, za to si určitě zaslouží pozornost. Ze začátku mě to i bavilo, ale postupem času jsem se dostala do místa, kde se to pro mě nějak zadrhlo - přišlo mi, že je to stále stejné dokola... a ani po delší době oddychu jsem se zkrátka nedokopala k dočtení. Mno, možná tenhle žánr není úplně tím mým pravým šálkem čaje.

livres
14.01.2016 5 z 5

Nádherná kniha! Alespoň v mém případě strašně emotivní. Kniha vás donutí se smát, plakat, radovat se, smutnit, skákat radostí, ale i stočit se do klubíčka nad depresí a osudem života. Přiznávám, že u knihy jsem nebrečela v případě Rosie a Alexe, při čtení epilogu jsem měla pocit konečného klidu. To ovšem neznamená, že jsem nebrečela. Brečela jsem, hodně brečela. SPOILER: Když Rosie zemřel otec, prostě jsem slzy už nedokázala udržet...

sasencicka
11.01.2016 3 z 5

Trochu mě zklamalo, že je to ve formě dopisů, ale jinak hezký příběh..

Tynyton
05.01.2016 3 z 5

Moc mi nesedla forma a to forma dopisu, ale to už je asi na každém. Každopádně ten příběh mám moc ráda.

misulef
28.12.2015 5 z 5

Mezi mnou a knížkou S láskou, Rosie by se dalo hovořit o milostném příběhu. K narozeninám jsem dostala dvě knižní poukázky, dohromady asi v hodnotě pěti set korun. Zašla jsem si tedy do knihkupectví, neměla jsem pořádnou představu o tom, kterou knížku si odtamtud odnesu, ale najednou mi padla do oka ONA. Byla to láska na první pohled a věřte tomu nebo ne, ten vztah nám vydržel dodnes. S Rosie jsem se smála, plakala, prožívala jsem všechny její důležité životní okamžiky stejně intenzivně, jako kdybych je prožívala já sama. Příběh je neuvěřitelně realistický a já se k němu vždycky budu ráda vracet.
Tuhle knížku miluji se všemi jejími nedostatky a možná právě díky nim, protože ona si to zaslouží.

Barbra06
08.12.2015 5 z 5

Tak musím uznat, že mi taky chvilku trvalo, než jsem si zvykla na formu dopisů a emailů. Ale po pár stránkách to šlo už samo a došlo mi, jak je autorka vlastně geniální. Dokázala z pouhého dopisování, napsat srozumitelný a úžasný příběh. A že to bylo místy protahované? Mě to naopak přišlo super, sledovat osudy všech postav, po tolika letech. A navíc miluju tlusté knížky! Upřímně jsou geniální i tvůrci filmu, že z toho dokázaly vytvořit jednodušší, ale přesto stejně kouzelnou verzi. Takže pro mě jednoznačně plný počet bodů.

Krysa1769
03.12.2015 4 z 5

Kniha psaná neobvyklou formou dopisů, emailů...film se mi líbil více, to přiznávám. Ale i tak, pěkné počtení.

Áňa 998
02.12.2015 5 z 5

Úžasná kniha! Získala si mě hned na první straně... a ten konec... měla jsem slzy v očích! Rozhodně doporučuju ! :)

mi-nul-o
01.12.2015 1 z 5

Zdlouhavé a nudné. Jsem tak otrávená, že to potlačilo i zklamání a nejsem schopná vymyslet vhodný komentář.

kalabovak1b
28.11.2015 5 z 5

Moje nejmilejší kniha, styl psaní v dopisech mě hrozně bavil a četlo se to samo.Jsem ráda, že jsem si knihu koupila a přečetla dřív než jsem viděla film, protože bych si knihu jinak určitě nepořídila. Vlastně jsem se ke knize dostala úplnou náhodou, v nějakém mém poblouznění, kdy jsem vběhla do knihkupectví s tím že si pro změnu pořídím slaďárnu. No a ono to vyšlo! Mám v knihovně román, který si hrozně ráda přečtu znovu.

Knížkařka
21.11.2015 5 z 5

Úžasná kniha, která je zajímavě psaná! Viděla jsem film a přiznám se byl lepší, ale přesto je toto jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla! Hlavní hrdiny miluji a ničilo mě, když jim bylo špatně, když nebyli spolu. Budu citovat jedno prohlášení z Divergence, které s tímto dosti společné: JEDNO ROZHODNUTÍ TĚ MŮŽE ZMĚNIT. Myslím, že ač je to přísloví úplně z jiného žánru hodí se sem.
Překvapilo mě, že jim je na konci knihy tolik let, ale tak...
Úžasná, romantická, komediální, realistická kniha:)

warca
20.11.2015 4 z 5

chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na dopisovou formu. Příběh se m i líbil, ale byl strašně depresivní, jak stárli a čas běžel a pořád dál... no, bylo to hezké i ten konec, ale občas jsem něco i přeskočila, protože na můj vkus se to moc vleklo.

Liduka
19.11.2015 5 z 5

Nádherná kniha o tom jak vám jeden zmeškaný let dokáže obrátit život naruby. Originální způsob psaní knihy byl úžasný! Jediné co se mi nelíbilo bylo, že autorka ke konci zbytečně protahovala dobu (a zároveň tedy i jejich věk), kdy se dali konečně dohromady.

Tejezka
09.11.2015 4 z 5

Hezký příběh, ale možná až zbytečně zdlouhavý, některé pasáže byly celkem nezáživné. Ale originální způsob psaní, který se mi líbil. Láska si k sobě najde cestu i po několika letech a hlavně po tolika překážkách, krásné!

terka95
05.11.2015 4 z 5

Divím se, že tu není žádný negativní komentář a vesměs jen nadšené komentáře. Jak už tady někdo psal - knížka se opravdu trochu táhne a love story je mi málo uvěřitelná..pokud se oba tak vášnivě milovali, jak je v knize vyobrazené. Nicméně se mi knížka líbila (film mě zklamal tím, že ve filmu byl Brian a Greg stejná osoba - ale jinak pěkné). Ale nemohu se ubránit slovu, že to přece jen byla romanticky "nablblé" a to vždy u slaďáren brečím, tady jsem neměla ani náznak že by mě cokoli dojalo.. přesto hodnotím 4 hvězdičkami, protože tato kniha má přece jen něco do sebe :)

Kamiliana
21.10.2015 5 z 5

Vtipné, smutné, pravdivé, praštěné, reálné... anebo sám život. Takhle to vážně chodí, alespoň v mém okolí určitě, až si člověk říká, zda je to vůbec možné... Film jsem ještě neviděla a vůbec si nedovedu představit, jak tuto úžasnou formu komunikace přes maily převedou na plátno. Moc mě bavily posuny v ději, autorka si nelámala hlavu s popisem všeho, prostě na to jen odkázala...jednoduché a účinné :-)

jluky
12.10.2015 5 z 5

Milá, pohodová knižka!

luciefeix
12.10.2015 5 z 5

po hodně dlouhé době opravdu kniha která mě strasne chytla a bavila . jsem zvedava na film

Siraelxy
11.10.2015 5 z 5

Tato knížka je úžasná. Je o plánech, které nevychází. O láskách, které nejsou ty pravé. O přátelství, které je jedinečné. O urputnosti, která se vyplácí...... Ať vás ani nenapadne, nepřečíst si ji jen proto, že je psaná jinou formou než běžnou :-)
Více zde: http://siraelxy.blogspot.cz/2015/10/cecelia-ahernova-s-laskou-rosie.html

Madelisi
03.10.2015 5 z 5

V každém případě originální. Líbí se mi dopisová komunikace, která se odehrává v jistém bezčasí. Konkrétní datum bylo zmíněno pouze jednou. Na Irsko jsem v mých knihách téměř nenarazila. Když už může být Alex s Rosie spolu, vždy se objeví nějaký problém, který je od sebe vzdálí. Mladší generace plně kopíruje své rodiče.
Závěr - úžasně propracovaný román ve všemožné korespondenci.