Rychlý šíp

Rychlý šíp https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135394/bmid_rychly-sip-mEA-135394.jpg 5 11 3

Převyprávěl Josef Hurta podle překladu z angl. Lubora Bartáka. Vyprávění o bělošském chlapci, kterého unesli Indiáni a který se stal synem náčelníka. Strhující a napínavý příběh chlapce Jiřího, syna přistěhovalců, který byl spolu se svým kamarádem Robertem unesen indiány, aby se stal synem mocného náčelníka. Jak náročná byla jeho převýchova, jakou proměnou musel projít, jak mu pomohlo to, co se naučil od svého tatínka, a hlavně k čemu ho vedla jeho víra a mravní hodnoty, které si odnesl z domova, o tom všem se dočtete na stránkách této knihy. Pokud chcete s Jiřím prožít jeho dobrodružství a dozvědět se, zda se mu podařilo vrátit se opět ke své rodině, neváhejte a začněte se číst.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Advent-Orion

Swift arrow

Turlogh
31.07.2022 4 z 5

Vcelku velmi povedený dobrodružný příběh hocha, kterého unesli indiáni. Čtivé, zajímavé, nicméně trochu krátké. Howgh.

havranice
30.07.2019 5 z 5

Byla jsem příjemně překvapená tím, jak je kniha dobrá. Dcera (11) a syn (7) každý večer s napětím poslouchali a i já se vždy fakt těšila, co bude dál. Kniha není nijak dlouhá, má cca 140 stran, je psaná spíše stylisticky jednodušeji, vše plyne bez nějaké květnatosti, přesto je kniha v zásadě velmi atmosférická. Je to založeno na skutečném příběhu, bílého 7letého chlapce unesou indiáni, je rodiči vychován ke statečnosti, takže se k situaci postaví docela čelem a přizpůsobí se. Rozdílná mentalita indiánů je tu skvěle vykreslena, slabost mezi nimi prostě není tolerovatelná. Kniha je napínavá, vhodná pro děti od cca 7let, velmi dobře se i předčítala.

Kamcatak
20.11.2018 5 z 5

Četla jsem jako malá holka a naprosto jsem tuto knížečku milovala :)