Ryby - Útok z hlubin

Ryby - Útok z hlubin https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335525/bmid_ryby-utok-z-hlubin-qtk-335525.jpg 4 246 45

Horor, při kterém se vyplatí nedýchat. Nad Okinawou se vznáší pach smrti... a z moře vycházejí ryby na kovových nožičkách. A rybami to jen začíná. Skupina přeživších se snaží bojovat s odporným nebezpečím. A smrad, který přináší smrt, se stále šíří. Skvělá hororová manga od jednoho z nejslavnějších tvůrců žánru! Kompletní příběh (plus několik povídek) v jedné knize! 404 černobílých stran.... celý text

Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

Gyo , 2001

evickakyticka
31.05.2019

Tak tohle bylo úplně šílené, zvrácené a smrdělo to. Nevím, jak hodnotit - jestli se mi to líbilo nebo ne. Na jednu stranu se mi příběh zdál zbytečně zdlouhavý, že by to chtělo trochu "okleštit", pak si říkám, že kresba byla dobrá - hlavně Kaori byla fakt drsná... Ve výsledku to ale vyvolalo směsici pocitů se kterými si asi náš čtenář zas až tak nedokáže poradit.
Co bylo ale parádní, jsou přidané povídky, ty byly obě moc super.

Radši nehodnotím jako celek, bylo to až moc...

gersie
09.05.2019

Nemá cenu zde stále opakovat totéž co bylo v předchozích komentářích ... takže jen : Skvěle nakreslené - klobouk dolů , Dokonale NECHUTNÉ - to nějak nemusím mít , Hlavní příběh poslabší , ale další dva jsou mnohem lepší ...... je to pro mne dost rozporuplné , proto raději nehodnotím.....

Listy
30.04.2019 2 z 5

Bylo těžké se rozhodnout ohledně hodnocení, ale nakonec je pro mě tato hororová manga spíše zklamáním.
Až do cca poloviny mi to přišlo jako nepovedená parodie bez hlubšího propracování. Vzhledem k rozsahu si to zasluhovalo hlubší propracování příběhu. Když už něco vypadalo, že tady se příběh rozeběhne po propracované lajně, tak po pár stránkách opět zklamání.
Druhá polovina už tak groteskně nepůsobila, což mě nadchlo, např. !!!SPOILER!!! scéna v cirkusu, která vypadala vskutku nadějně, byla ukončena v podstatě nijak... !!!KONEC SPOILERU!!!
Mnoho dobrých nápadů, které vyšly naprázdno.
Kresba je ale naprostým opakem. Naprosto skvělá a propracovaná do detailů. Kdyby to nebyla manga, jež je černobílá, bylo by to ještě silnější kafe. Za kresbu tedy dávám bonusové body.
Přídavek ve formě dvou krátkých příběhů mě naprosto nadchl. Ten tedy přidal další body. Oba příběhy byly skvělé, ale Záhada zlomu v Amigaře byla delší, a tedy i zanechala větší dojem, ale to není jediný důvod.
Více tedy oceňuji přídavky než hlavní příběh, který se spíše jen vrtal v odpudivosti bez jakéhokoliv prohloubení děje. Ryby mi zkrátka přišly jako složené z několika výkřiků.

p3tris
29.04.2019 5 z 5

Není to ani tak o rybách, jako o baktériích, s jejichž pomocí se z těl uvolňuje velké množství plynu. Což není spoiler, protože tuhle informaci se dozvíme velice záhy. A samozřejmě by to nebylo Japonsko, kdyby se do toho nepřimíchalo i něco bizarního (jako by nosná myšlenka nebyla dostatečně ujetá) a možná i nadpřirozeného. Je to nechutné, je to zvláštní, ale také je to velmi dobře napsané a nakreslené. Po Skrýši můj druhý druhý manga horor, a znovu skvělý. Pochvalu si zaslouží i oba bonusy, hlavně Záhada zlomu v Amigaře, která má skvělou atmosféru i nápad.

Rawen616
23.04.2019 4 z 5

Docela fest nechutná uchylárna. Je opravdu fascinující, co se Džundžimu Itóovi honí hlavou. Musí to být výborný společník na večírku, kde se vypráví děsivé historky. Fajn jsou i dva krátké dodatky. Zejména ten druhý o skalním zlomu v Amigaře.
PS: Viděl jsem i film. Komiks je lepší a hlavně jiný než film.

Ivan Kučera
29.01.2019 4 z 5

Chrbticou tejto mangy sú samozrejme ústredné Ryby, najúchylnejší komiks, aký som v živote čítal. Komiks wtf, absurdný, obskúrny a bizarný, ale tiež nechutný, odporný, desivý a skvelý. Určite ale netreba zabúdať ani na ďalšie dve (podstatne kratšie a s Rybami nesúvisiace) mangy na konci, ktoré sú natoľko mrazivé, až je to nepríjemné.

eraserhead
28.09.2018 4 z 5

Já komiksový nejsem. Potřebuju písmenka. Komiksy jsou na mě hrozně krátké čtivo (tohle má 400 stran, za dvě a půl hodiny jsem neměl co dělat). Nedokážu si tu kresbu tak užít, studovat její detaily. Ale Junji Itô mě zaujal. Paradoxně tedy filmovými verzemi jeho komiksů. Filmovou Spirálu miluju, to je prostě šílenost, která mě donutila si komiksovou předlohu pořídit. A podobně jsou na tom Ryby. Filmová/animovaná verze mě docela zaujala. Tak jsem si Ryby koupil. A trošičku zklamání. Filmová verze se mi zdála lepší a obsahově plnější. Ryby mají několik skvělých okamžiků, scén a kreseb i detailů, jako celek mi však přijdou trochu bezobsažné a nikam nevedoucí. Ten příběh prostě skončí. Ano, je to šílené, ujeté a nápadité (filmová verze byla prvním animovaným filmem, v němž jsem viděl sendvič - nemyslím jídlo - trochu jsem čekal že i v předloze...), ale trochu moc béčkově samospasitelné a samožerné. RYBY tedy ***. Dva krátké přídavky jsou na tom už mnohem lépe. PŘESMUTNÝ PŘÍBĚH O NOSNÉM PILÍŘI je čtyřstránkovou temnou anekdotou o jednom novém domu a odhodlání jeho majitele. Smutně veselá groteska. (****) O několik stránek delší, ucelenější a rozvinutější je pak mrazivý v podstatě body horror ZÁHADA ZLOMU V AMIGAŘE. Opravdu děsivý příběh o skalním zlomu, který odhalí zemětřesení a otvorech v podobě lidských postav, které skrývá. Záhada je opravdu majstrštyk, který atmosférou, temnotou a mrazivostí strká do kapsy i titulní a nosné Ryby (*****). 3.5*

gaspoda
12.06.2018 5 z 5

První setkání s japonskou tvorbou a potažmo i anime kulturou dopadlo dobře. Horror já rád navíc tento byl i krapet nechutnej mužem pokládat za plus nebo mínus že knihy komixy nevydavaj vůni protože todle by byla hlína.
Kresba parádní v pohybu bílá a černá mi vyhovuje.bavilo pěkně se zhltla.

Petr Dudek
07.04.2018 4 z 5

Něco tak hnusného už jsem dlouho nečetl.

Robin.Mooshabr
03.02.2018 4 z 5

Úchylárna? ANO! Smrad... ryby... plyny... prdy... mrtvoly... prostě Japonsko.... :-)

pafčaodřeky
08.01.2018 4 z 5

Okouzlena ohavným hnusem. Expresivní zážitek. VHUŠŠŠŠ!!!!!.....ÍÍÍÍK!!!

OldaB
31.12.2017 5 z 5

Úchylné Japonsko v akci, pro milovníky hororů povinnost. A navíc přídavek, který je opravdu geniální (průchod skálou, děs).

Usire
10.12.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetl na jedno posezení a opravdu nevím co si o ní mám myslet. Mnoho věcí není vysvětleno a celkově mi to přišlo velmi bizarní. Následné dodatky jsou moc fajn, ale i ony jsou na naše poměry opravdu prazvláštní.

Disease
04.12.2017 4 z 5

Na Spirálu to sice nemá, ale i tak slušná úchylárna v japonském stylu. Jen ta kresba mi úplně nesedla, nějak na mě z toho nepůsobily emoce ve vypjatých scénách.

Lenka.Vílka
12.11.2017 4 z 5

Dost pochybuju, že nikoho na světě nikdy nic podobného nenapadlo. Nebo se mu nezdál sen, ze kterého zůstaly jenom fragmenty, které bohužel ráno nedávaly smysl. Podobné úchyloviny prolítnou hlavou občas každému. Problém je v tom, co s tím dál. Někdo to realizovat umí, někdo ne. Itó to umí a za to respekt. Po vizuální a nápadové stránce strašně dobrý. Dialogy mě ale přestaly bavit tak od poloviny. A že to má být horor jsem poznala pouze podle žánru knihy, ne podle jejího obsahu. Lepší než průměr (už jenom za ten nápad a kresbu), ale jupíkovat z toho nebudu (jenom proto, že je to správnou mírou ujetý).

betys6914
12.11.2017 5 z 5

Autor opět nezklamal. Takhle děsivé a místy odporné příběhy umí jenom on. Tajně doufám v pokračování.

Hwaelos
07.10.2017 3 z 5

Další potvrzení toho, že japonští autoři mangy neumějí psát dialogy. Až na čestné výjimky (Bleach, Death Note) zní to, co postavy v bublinách vypouštějí z pusy Evropanovi nepřirozeně a tak nějak neživotně. Příběh je sám o sobě tak nějak... japonsky bizarní. Trochu nechutností, trochu brakového campu. Přes to všechno se musí Rybám přiznat, že ve čtenáři zanechají znepokojivý pocit. Tak trochu jako Vetřelec (ostatně v propojení mechaniky a organiky a ve faktu, že jsou lidem do tělních otvrorů strkány různé věci, které by tam být neměly, je ta podobnost s Vetřelcem velmi nápadná).

yaoiyuri
28.09.2017 3 z 5

Slušnej bizár.

Škoda, že jsem to neměla přečtené už v pondělí, kdy se nás na semináři vyučující ptal, jaký nejdivnější komiks jsme kdy četli, protože tohle by byl jasný vítěz.

BeyondHorizon
02.09.2017 3 z 5

Naprostá ujetost. Kresby poloshnilých, smradlavých ryb jsou tak detailní, že je doslova cítíte a slyšíte cvakat na podlaze. Junji Ito je mistr pokud jde o vykreslení nočních můr na papír.

Nildon
07.08.2017 5 z 5

Bezva kniha, ze který mám ještě teď husí kůži. Pořád slyším cvakání kovových nožiček, žraloky vybíhající na pláž a pokus velryby se stát suchozemcem. Ito je prostě mistr japonskýho hororu a jestli nevěříte tak si přečtěte jeho Spirálu. To je pak psycho, ze kterýho se jen tak nezpamatujete. A jestli by vás zajímalo co by dokázal žralok z Čelistí s nožičkama, tak ani chvilku neváhejte a ponořte nebo spíše vynořte se spolu s rybami do děsivé budoucnosti.