Rudá galerie

Rudá galerie https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442772/bmid_ruda-galerie-gWU-442772.jpg 3 566 566

Rudá série

Mona Lisa St. Jamesová učinila u matčiny smrtelné postele slib, že udělá cokoliv, aby zachránila její uměleckou galerii. Naneštěstí je Rudá galerie nejen vymalovaná červeně, ale topí se i v červených číslech. Zrovna když Moně dojde, že nemá jinou volbu než galerii prodat, objeví se po zavírací době záhadný muž a učiní jí nabídku. Zachrání Rudou galerii, pokud bude Mona souhlasit s tím, že se mu na dobu jednoho roku podvolí. Ten muž je hezký, Angličan, a nadto neskutečně svůdný. Matka však určitě nezamýšlela, aby se její dcera prodala nějakému cizímu člověku. Na druhou stranu však Mona dala slib, že udělá cokoliv, aby galerii zachránila…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

The Red , 2017

ta.tajemna
27.08.2021 1 z 5

Knížka mě moc nezaujala. Zápletka byla že začátku velmi dobrá, ale ke konci to přestalo dávat smysl. Konec za mě moc rychle ukončený a dost nereálný. Hlavní hrdinka mě ovšem zaujala a tak jsem knihu dočetla. Na druhou stranu se mi zdálo přehnane, jak daleko Mona zašla při svém zachraňování Galerie. Erotika v žádném případě nechyběla a za mě to bylo celkem fajn zpracované ( škoda, že i dej nedopadl jako sexuální scény). Některé opět přehnané a neuvěřitelné. Každopádně znovu bych si knihu nepřečetla.

nikca3976
25.08.2021 1 z 5

No... zaprvé jsem to ani nedočetla... zadruhé jsem v životě nečetla nic úchylnějšího a zatřetí mi každá kapitola připadala jako scénář na porno... samý sex a žádný děj..jako možná se to někomu líbí,ale na mě toho bylo nějak moc..strašně mě teda udivuje co všechno byla Mona schopná udělat pro prachy...každopádně po téhle knížce se nemůžu podívat na skleněnou láhev aniž bych si vzpomněla na toto některé scény byly fakt přes čáru...zvlášť ty, kde nebyli sami

Pitbullka
23.08.2021 2 z 5

Tohle bylo ujetý, chvilkami dost nesmyslný, autorka se asi trošku vzhlédla ve 120cdnech Sodomy, jinak si nedovedu představit některé ty dialogy postav. Přečetla jsem to, ale znovu se do téhle knížky už pouštět nebudu.

KarolínaKájink
22.08.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo, plné pikantních scének co přijdou rozhodně k chuti. Moc se mi to líbilo.

LucijeT
17.08.2021 5 z 5

Mně se knížka moc líbila, předčila moje očekávání, protože jí už tady hodně lidí dost dehonestovalo a tak jsem to prostě prubla. Myslím si, že prostě jen nepochopili její záměr. Za mě super sledovat jak se z nezajímavé možná až nudné holky stane zvíře co se umí uvolnit a užít si... Vyhnout se zajetým standardům normálnosti. A ten závěr byl náhodou dobrej. Přečetla jsem jedním dechem

Knihom_olka_
01.08.2021 4 z 5

Od téhle knížky jsem nic neočekávala, a proto mě mile překvapila. Přestože neměla žádný děj a zápletka byla minimální, nepřišlo mi to zas tak zlé. Konec byl uspěchaný a rozhodně nereálný, a přesto mě dojal. Možná je to i tím, že kniha přišla ve správnou dobu. Je to obyčejná oddychovka na jedno odpoledne. Nečekjte nic extra, jinak budete zklamaní. Můžu to doporučit jen lidem, které baví erotické čtení.

Verunka926
27.07.2021 2 z 5

Fajn kniha, od které jsem dostala přesně to, co jsem očekávala.

Andrée
22.07.2021 3 z 5

Tady se s tím někdo nepáral a po pár stranách je tam plno erotiky až do konce knihy. Dávám tři hvězdy, protože mě to po delší době začalo už trošku nudit a taky za ten konec. Ten mi přišel dost vtipný... Oceňuji nápaditost s obrazy a všechny jsem si je poctivě googlila, to bych doporučila, pokud se chystáte číst a umění Vás trochu zajímá. Jako erotický román to splnilo očekávání, ovšem, kdyby tam byla i nějaká výrazná dějová linka. Nepohoršuje mě to. Román Jane Austenové nečekejte, tady se šuká ve velkým.

Mona zdědí Rudou galerii, která se topí v dluzích. Jednoho dne se v galerii objeví záhadný muž jménem Malcolm a nabídne Moně cenné obrazy, výměnou za její tělo... Hm, hrdost jde stranou a kalhotky lítají vdzuchem. A jak Mona ke svému bohatství přišla? No přece přes číču (ne Tu-tu).

Makaja
14.07.2021 1 z 5

Slátanina, nula hvězd nedávám jen ze zásady..... každý autor si zaslouží aspoň jednu za snahu. Nevyhledávám erotické romány, ale asi by mi nevadily, pokud nejsou prvoplánové, mají hlavu a patu a děj. Tady bohužel, vlastně to je spíš porno se spoustou vulgarit, přečetla jsem celkem 3 kapitoly, po druhé bylo jasno a tak jsem skočila na poslední...a stačilo, i to bylo moc.
"Minispoiler: Bohužel tady je jen ta erotika, resp. porno - pokus o duchařinu a wow efekt na konci se jaksi nepovedl."

terryaknihy
13.07.2021 2 z 5

Tohle je jedna z knih, která lidi rozděluje na dva tábory. Osobně jsem z příběhu nebyla tak nešťastná, ale je to asi proto, že jsem to tak čekala. Čekala jsem, že když čtu erotický román, bude tam erotika. Hodně erotiky. Co příběhu ale nejvíce ubližuje je ten fantasy prvek. Není to prostě uvěřitelné, takže u těch scén kolikrát člověk protáčí panenky. Přesto se kniha čte jednoduše rychle, je relativně krátká a co oceňuji nejvíce (i když to bylo bizardně), tak ten nápad s obrazy :).

knihomolkajanca
09.07.2021 1 z 5

Taaak jo. Rudé galerii uděluji přesně jednu hvězdičku a titul historicky nejhorší knihy, kterou jsem kdy četla. Normálně bych po něčem takovém vůbec nesáhla, ale sázka je sázka. Spousta lidí tady hodnotila knihu jako odpad. Ten já ze zásady nedávám, protože se podle mého vždy na knize dá najít i nějaké to pozitivum. A i tady se mi to podařilo.

Co se knize nedá upřít, je čtivost. A komponovat sexuální scény podle uměleckých děl je bezesporu velmi originální prvek. No, a to bychom tedy měli ta pozitiva.

Seznam negativ bohužel bude trochu na déle. Že by tento typ literatury měl nějaký složitý a obohacující děj asi člověk nečeká. Ale že budu mít pocit, že mi s každým obráceným listem klesá IQ minimálně o bod, to pro mě bylo opravdovým překvapením. Lepší dialogy bych asi dokázala napsat i po deseti pivech a když si k tomu přičtete naprosto nevhodné použití vulgarismů, veškerá atmosféra, kterou kniha nejspíš měla navodit, je v tu chvíli pohřbena minimálně sedm stop pod zemí. Že to bude velký špatný jsem poznala už po několika stranách, ale že to bude pořádný bizár, mi došlo až při první sexuální scéně. Pak už jsem jen čekala, kam až se to může dostat. A věřte, že autorka to dokázala dohnat opravdu do solidních extrémů. S každou kapitolou to bylo divnější a divnější, člověk si jen říká, co je to za nesmysly... ovšem tím koncem, dámy a pánové, tomu teprve Tiffany Reisz nasadila korunu. Tomu se prostě musíte smát, protože jinak byste museli brečet nad tím, jak zlé tohle je.

Každopádně pokud tohle budete brát jako komedii, myslím, že máte solidní šanci se dobře pobavit. Ale jinak doporučuji se knize vyhnout obloukem.

Za poskytnutí knihy moc děkuji Knihy Dobrovský.

Ella161
08.07.2021 odpad!

Ačkoliv na knihu nebyly dobré ohlasy, stejně jsem si jí pořídila. Zajímalo mě, proč se většina nezamlouvá a už to naprosto chápu.

Divná. Přesně to slovo vystihuje celou tu knihu, protože ona je vážně divná, až to bylo vtipné. Vážně, musím se přiznat, jsem se u toho dost nasmála. Ono to bylo tak absurdní, že to jinak ani nešlo. Kdo tohle mohl proboha napsat? Jen ten začátek mě donutil zamyslet se nad tím, co to má sakra být. To první shledání bylo vážně divný, takže si myslím, že to slovo skvěle vystihuje celý příběh. Bohužel jsem tím čtením jen ztratila čas. Někdy mě štve, že mám pravidlo knihy vždy dočítat a neodkládat je, i kdyby byla sebevíc špatná. Možná je to ta největší kravina, co jsem kdy četla. Vlastně to bylo vyloženě jen psané porno a pointa v tom žádná a ten konec? Bože můj

Vlastně nechápu, proč jsem si knihu vůbec kupovala, když mě umění nezajímá. Spíše mě nudí. Je to pro mě španělská vesnice a nikdy v tom nevidím (tedy většinou) to, co má ten obraz vyjadřovat, bohužel. Takže nejen že pro mě to čtení bylo divné, ale i nudné. Kdyby to alespoň nějak zachraňovaly postavy, ale vůbec. Nedokázala jsem si k nim vytvořit žádný vztah. Přišly mi takové nemastné neslané. Od začátku ten vztah mezi nimi byl zvláštní. Řekněme že Malcolm se nebál říct věci na plnou pusu a vůbec se nestyděl. Bylo mu naprosto jedno, co si o něm kdo bude myslet, i když z pusy vypustil třeba nějakou no.. nechutnost.

Dost často se tam používaly sprosté výrazy, ale to mi vůbec nevadilo, ačkoliv někdo by s tím mohl mít problém. Takže knihu vážně nedoporučuji. Ano, pokud se chcete zasmát nad tím, jak někdo mohl napsat (s prominutím) takový nesmysl, tak je příběh přesně pro Vás.

Anette99
06.07.2021 5 z 5

Wow, to byla jízda! Jsem velmi mile překvapená. Ano, bylo to zvláštní, drsné, občas zvhrlé a občas šílené porno na papíru, ale myslím, že to se dalo čekat už podle anotace. Také se dalo u takové knihy, že děj nebude moc inteligentní, a do toho jsem s tím šla. A čtení si užila, bavilo mě to. Kniha byla nabitá sexem a lehce mysteriózní. Jako oddechovka na jeden večer si zaslouží 5* :).

Verunka4444
05.07.2021 1 z 5

Asi takhle...knihu jsem přelouskla během jedné hodiny,víc času nebylo potřeba.Podle recenze jsem čekala erotiku,ale porno ne a jeho fanoušek nejsem,takže za mě opravdová hrůza.

kamca4151
01.07.2021

Tak tohle bylo nejvetsi wtf co jsem cetla. Myslela jsem si, ze nic horsiho nez After a 50 shades byt nemuze a olala! Virgl vazeni, je to tady!

Knizku jsem koupila na zaklade rozplyvajicich se recenzi, ale tohle? Muze mi nekdo rict, co autorka brala kdyz to psala? Sorryjako, ale tohle snad odmitam jakkoliv hodnotit hvezdami.

saryk93
26.06.2021 odpad!

(SPOILER) Co to sakra mělo být?! Dlouho jsem nečetla větší kravinu a dlouho jsem se nemusela tak přemáhat, abych to vůbec dočetla. Ač to není můj styl, výchozí téma knihy mě celkem zaujalo a řekla jsem si, že ji tedy zkusím. Začátek nebyl úplně zlý a kniha se četla celkem rychle. Za to dávám jedinou hvězdu. Ale zbytek katastrofa. Popis sexuálních scén cca od třetí kapitoly byl naprosto absurdní, perverzní, vulgární a na hlavu. Za polovinou už jsem se musela opravdu hodně přemlouvat, abych knihu zvládla dočíst, pomohla mi zvědavost, jak příběh dopadne. Ale konec? Doufala jsem, že ten můj celkový dojem z knihy alespoň trochu vylepší, ale popravdě tomu nasadil spíš pomyslnou korunu. To jako vážně? Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděla, co byl hlavní hrdina zač, jsem se chytla za hlavu s tím, že nic horšího už v příběhu nenajdu a ejhle, o pár stránek později to bylo ještě absurdnější :D Vracím se k detektivkám, thrillerům a hororům a raději končím s experimentováním s žánry.

kristie
21.06.2021 2 z 5

Rudou jsem obcházela obloukem. Nečtu erotické romány, kdysi jsem přelouskala první díl odstínů a tím to haslo. Ale tahle knížka neustále vzbuzuje diskuze a rozhořčení jaká je to úchylárna a porno na papíře, až jsem se v pátek rozhodla si to koupit jako eknihu a zjistit, co tak šíleného v té knize teda je.

Asi nikdo nemůže od tohoto žánru čekat nic světoborného. A přiznám se, že jsem přeskakovala stránky, chtěla jsem jen vědět, co lidi tak pobouřilo, takže myšlenkový pochody Mony jsem přeskočila ( ne, že by tam toho bylo víc jak 20 možná 30 stran :D ).

No, ale k věci. Ano, je to vyloženě psané porno. Místy je to ujetý. Ale po některých komentářích jsem čekala něco daleko horšího... Konec mě upřímně pobavil. :D

Starlet
17.06.2021 1 z 5

Rudá galerie se mi dostala do rukou úplně náhodou díky @miki_jura a @dnes.ctu a upřímně jsem ani nevěděla co od ní čekat. Ano, věděla jsem, že to bude hodně velká erotika, přeci jen, už jen ten název to potvrzuje.

Ovšem co jsem dostala bylo regulérní porno... Upřímně nechápu, co autorka během psaní brala, ale tohle byla síla. Jedním slovem ÚCHYLÁRNA.

Celá kniha je psaná velice jednoduše a tak vám stránky ubývají pod rukama (řekla bych díky bohu). Sexuální scény, které byly popisovány, byly někdy opravdu už moc a to jsem četla už hodně eroťáren, ale už i tohle bylo na mě moc.
Děj zasazený do uměleckého prostředí byla ale příjemná změna.

Co se týče samotného závěru, musela jsem se velice často chytat za čelo, bizarnější konec snad ani být nemohl.

Knihu čtěte jen na vlastní nebezpečí.
A pokud bude chtít nějakou dobrou fantasy eroťárnu, doporučuji Bratrstvo černé dýky.

JáŠárka
05.06.2021 3 z 5

Dobrá oddechovka, malo děje, hodně akce, sem tam zajímavost z umění. Dá se přečíst za jeden večer.

Aya81
06.05.2021 3 z 5

On někdo u takového titulu, obálky a anotace čekal nějakou hodnotnou literaturu? Erotická literatura nemůže být nikdy "chytrá" a uvěřitelná. Nebo by snad někoho bavilo číst o tom, že má hlavní hrdina potíže s erekcí, hlavní hrdinka oslnila playboye svou celulitidou a ten milerád počkal se sexem na příští týden, protože když hrdinku potkal v baru, měla bohužel zrovna měsíčky. Zápletka je vymyšlená docela zajímavě, erotika sice není erotická, spíš pornografická, ale aleluja! Kdo se pohoršuje, ať zůstane u sladkých románků z období romantismu. S Dostojevskym, Remarquem nebo Mornštajnovou bych knížku nesrovnávala, vzhledem k žánru - já se bavila.

sex sexuální úchylky umění pro ženy

Tiffany Reisz
americká, 1975