Křišťálový meč

Křišťálový meč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285245/bmid_kristalovy-mec-dPB-285245.jpg 4 731 148

Krev Mare Barrowové je rudá jako většiny obyčejných lidí. Má ale nadpřirozené schopnosti jako Stříbrná, dovede ovládat blesky, což je zbraň, kterou chce královský dvůr získat pod svou kontrolu. Sice ji obvinili, že to vše jen předstírá a je prachsprostá podvodnice, ale jí se podaří uprchnout od Mavena, prince a přítele, který ji zradil. A Mare zjistí něco vskutku překvapivého – není jediná Rudá, kdo má podobné schopnosti. Pronásledovaná Mavenem, z nějž se nyní stal pomstychtivý král, vyráží pátrat po rudostříbrných bojovnících, aby je vyzvala k souboji s jejich utlačovateli. Ale nehrozí snad Mare nebezpečí, že se z ní stane přesně taková zrůda, které se pokouší porazit? Nezlomí ji váha životů, jež je nutné položit ve jménu revoluce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Glass sword , 2016

IvankaM
28.09.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek co jsem četla. Prostě mě chytila a nepustila. Ten konec... A teď čekat přeš půl roku na další díl?! Na to jak přežiju jsem ještě nepřišla.

lilined
25.09.2016 5 z 5

Victoria Aveyard je doopravdy autorka s velkým A. Rudou královnu jsem četla jedním dechem, ale Křišťálový meč byl ze začátku trochu zdlouhavý, ale všechno to mělo cenu, aby jsme zjistila, jak zlomená je. ,,Pokud jsem meč, tak jsem meč z křišťálu a začínám se tříštit" přesně tyhle slova jsou úvodem do celé knihy. Není to doopravdy kniha pro slabší povahy, není to kniha pro děti. Všechno se děje hrozně rychle a vy se postupem knihy tříštíte, stejně jako Mare. Neumím si představit, jak budu čekat na další knihy. Ke konci jsem se bála, že to budou takové ty otrhané konce. Hrdinka se postaví zlu a dobro zvítězí. Jak jsem se mýlila. Abych shrnula celou tuto knihu, rozhodně stojí za přečtení, protože tato autorka umí vykreslit tak zvrácený svět, o kterém si po většinu času nevíte co myslet...

venacava
19.09.2016 5 z 5

OMG! OMG! Když si představím, že teď budu čekat na 3 díl a pak na 4... četla jsem to jedním dechem!!! Jsem absolutně nadšená.
Možná Mare vedla neustále své vnitřní boje, ale ruku na srdce ... kdo ví jak by se ve válce choval a ztracená důvěra a absolutně podkopaná víra milovaným je zdrcující.
Musím se přiznat (opravdu se stydím), že se mi zvrhle líbí princ Maven ...zlobivý to chlapec :). Knihu určitě doporučuji, nemám, nic co bych ji vytkla.

Samira
19.09.2016 5 z 5

Jsem nadšená, ale také stejnou měrou otřesená. Rozhodně nejde o čtení pro slabší povahy. Naopak jste spolu s hrdiny vrženi do bitvy, její odvrácené strany a vše je popsáno tak dobře, že je to někdy nad čtenářovi síly.
Už v prvním díle nebyly postavy žádní andělé, ale hodně chybující jedinci, kterým ale nechybělo charisma a z přebytku moci mnohdy ztratili hlavu.
Válka lidi mění, každá smrt se na duši podepíše a není divu, že může dojít i na šílenství. Ale také na lásku, odvahu a naději, kterou i já stále mám a pokračování netrpělivě vyhlížím.
Opravdu doufám, že se povede a autorce se bude dařit jako doposud.
Celkově výborné, avšak drsné čtení.
Doporučuji!

Airin
16.09.2016 5 z 5

Kniha mi přišla parádní! Od první věty až do té poslední jsem byla držena v napětí a nemohla se dočkat další kapitoly plné akce, zrad, bojů ale i rozkvétající se lásky, přátelství a opětných shledání. Moc se mi druhý díl líbil! :)) Autorka mě nezklamala. Už se těším na její další knížky

adela3429
15.09.2016 3 z 5

První polovinu jsme se do toho vůbec nemohla začíst, pak už to bylo lepší, ale že bych z té knihy byla kdovíjak nadšená, to se rozhodně říct nedá. První díl byl mnohem lepší. A vůbec se mi nelíbí, co tu autorka provedla s Mare. Jako kdyby z ní plánovala udělat antihrdinku. V drtivé většině případů mi přišla strašně namyšlená a sobecká, ale řekla bych, že to byl asi účel. Jsem zvědavá, co s ní má Victoria dál v plánu, ale to nemění nic na tom, že mi v Křišťálovém meči byla silně nesympatická. No, snad bude další díl lepší.

teresinha
15.09.2016

Mare mě děsně štvala, ale když se to vezme kolem a kolem... Victoria Aveyard se toho nebojí a to mě baví, nepáře se s tím a konec je zase famózní.
Trochu se zdá, že se v celé knize moc nic neděje, a je to typický druhý vycpávkový díl, ale stojí za to si ho přečíst. Už jen proto, že trochu víc nakouknete pod pokličku Šarlatové hlídky a do zmatené hlavy Mare Barrowové.

Voluta852
11.09.2016

To byla hrůza. Mare je v první části knihy strašně ukňouraná a neustále se rozhoduje mezi dvěma princi. Druhá část je dobrá, ale co ta cena? Skoro čtyři stovky za tuhle knihu. No, nevím jestli ji mám doporučit, ale jo.... Nebylo to tak špatné pokud jste zarytí fanoušci této série tak si ji kupte, ale pokud máte k této knize vlažný postoj tak asi ne. Já jsem mírně zklamaná. Avšak obal je krásný jako vždy a obsah je poněkud zajímavý. Ale tato kniha má i svá pozitiva. Např.: určitě Vás nenechá klidnými, protože ten konec, na to se dá říci jediné PANEBOŽE, CO TO JE?. JAK JE TO MOŽNÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Zjednodušeně řečeno rvu si vlasy jenom při pomyšlení na to, že další kniha vyjde až v roce 2017. Kdyby jste měli nějaké otázky napište mi do zpráv, ráda zodpovím. :D

pro dívky pro dospívající mládež (young adult) fantasy

Victoria Aveyard
americká, 1990