Křišťálový meč

Křišťálový meč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285245/bmid_kristalovy-mec-dPB-285245.jpg 4 731 148

Krev Mare Barrowové je rudá jako většiny obyčejných lidí. Má ale nadpřirozené schopnosti jako Stříbrná, dovede ovládat blesky, což je zbraň, kterou chce královský dvůr získat pod svou kontrolu. Sice ji obvinili, že to vše jen předstírá a je prachsprostá podvodnice, ale jí se podaří uprchnout od Mavena, prince a přítele, který ji zradil. A Mare zjistí něco vskutku překvapivého – není jediná Rudá, kdo má podobné schopnosti. Pronásledovaná Mavenem, z nějž se nyní stal pomstychtivý král, vyráží pátrat po rudostříbrných bojovnících, aby je vyzvala k souboji s jejich utlačovateli. Ale nehrozí snad Mare nebezpečí, že se z ní stane přesně taková zrůda, které se pokouší porazit? Nezlomí ji váha životů, jež je nutné položit ve jménu revoluce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Glass sword , 2016

ivedoo
23.06.2019 4 z 5

Skvělá kniha, i moc dobře napsaná :)) Ale Mare moc nemusím a hlavně ty její přezdívky! :D Jako bohyně blesku a rudá královna, jakože cože? :D Jako pokaždé co to čtu, tak kroutím očima, ale jinak za mě povedená série :)

wotana
03.06.2019 1 z 5

No tak tohle byla hrůza. Teď čtu třetí díl a kdyby autorka spojila 2 a 3 do jednoho ušetřila by nám čtenářům spoustu času a trápení. Zdlouhavé a ve finále o ničem. :-((((

maja11231
13.05.2019 2 z 5

Ne. První díl jsem dočetla a dokonce se i těšila na tenhle díl ale velice mě to zklamalo. Je to škoda kniha má totiž velký potenciál

Catwoman292
10.05.2019 3 z 5

Do knížky jsem šla s tím, že má nízké hodnocení, avšak musím přiznat, že se mi do poloviny líbila... Ale posledních sto stran se hlavní hrdinka chovala jako bezcitná, sebelítostivá potvora... Pokud bych měla popsat obsah knihy, tak Mare se vydává hledat další novokrevné. Autorka však nijak zvlášť jejich schopnosti ani nalezení nerozepisuje. Celá knížka je ještě okořeněna neustálými hádkami ( Mare, Cal, Kilorn, Shade ), omluvami, zradami a nedůvěřivostí Mare ( dokonce i k svému bratrovi ).. Osobně bych se nezlobila, kdyby v knížce byla mapa. Musím přiznat, že z konce knihy jsem měla malou škodolibou radost a uspokojení ;)

marketa262
31.03.2019 4 z 5

Na pokračování Rudé královny jsem se šíleně těšila. První díl byl úžasný, přečetla jsem ho jedním dechem. Do Křišťálového meče jsem se pustila až po dvou letech (nemám tušení proč!), neměla jsem vysoká očekávání, a možná taky proto jsem dostala to, co jsem chtěla. Ano, prvnímu dílu nešlape ani na paty, má své slabé stránky, ale jde o slušné pokračování s totálně šíleným koncem! :D Kdybych nematurovala, tak se hned vrhnu na pokračování. Bohužel si musím počkat.

ArraroaEnderr
12.03.2019 2 z 5

Následují SPOILERY!!! - potřebuju se vypsat ;D

Ehm... Ne. Tohle prostě nebyla dobrá knížka - kromě moc pěkné obálky, epilogu (=Mavenovo chování) a Shadea s hrstkou vedlejších postav stála kniha za nic. Autorka nedokázala normálně psát scény - vždy jen spěšně popsala okolnosti a závěr, žádné patlání se s průběhem nebo myšlenkami Mare - ty byly popsány zpětně až po akci, jestli vůbec.
Mare mi celkově ani trošku nesedla - chovala se jako idiot - ke všem!; neustále měnila postoj; její přesvědčení, že je bohyní blesku, bylo na zabití; pokud autorka zamýšlela vytvořit knihu s hlavní postavou, která má být nenáviděna, podařilo se jí to, ale o takové motivaci dost pochybuji. Taky mě štvala její nesnášenlivost malých dětí, ale s tím asi člověk nic nenadělá...
Po dočtení knihy (epilog) jsem si jen potvrdila, že autorka umí psát excelentní kruté scény - proč toho tedy nevyužila v Corrosu? To je SAKRA nevyužitý potenciál! Když už se Victoria rozhodla zabít Elaru, proč jí nevěnovala alespoň stránku s posledním vnitřním bojem s Mare, kde alespoň mohla ukázat Mařino ,odhodlání' a nějakou formu její vnitřní síly - ale to ne, dostanete mrtvé tělo. Jen mrtvé tělo.
Mrtvé tělo vedle těla jejího bratra, pro kterého Mare skoro neuroní ani slzičku, protože ,je na pořádný smutek příliš málo času' (nebo čím že se to snažila ospravedlnit :/ ). Je to její nejmilejší bratr a ona si je schopná ještě stěžovat, že ji Cal nepřišel ukonejšit na bratrův pohřeb.
A ten konec s tím ,přesvědčováním v pozadí', aby se nevydávala Mavenovi? Taky pěkná kravina, když byla na všechny v táboře hnusná... Kilorna a Cala bych chápala, ale ostatní? No nevim... :/
A ještě jedna věc - je mi dost líto, že autorka nezařadila do knihy mapu - tím, že postavy dost cestovaly, by se chtělo alespoň minimálně vyznat v zemi, ale mapu si musíte najít na internetu, což je pomalu ztráta času, jelikož zjistíte, že je to přepsaná mapa části Kanady a USA - to existují nějaká práva na mapu těchto zemí?! Proč tam nebyla? :,(
Konec - tohle není průměrná knížka, která by si zasloužila 3 hvězdičky. Kdybych byla opravdu štědrá, je to 2.25*/5*, ale... mějte se a všichni mě zničte, ale tahle je za mě za 2*/5*.

Povstaneme, rudí jako úsvit.

Pegasus
17.02.2019 5 z 5

Tenhle díl se mi určitě líbil víc než první. Byl víc akční, napínavý a měl spád. Jsem moc zvědavá, jak to bude celé pokračovat a popravdě nechápu, proč má tato série tak nízké hodnocení.

Čtenářka602
15.02.2019 4 z 5

Kniha byla vcelku skvělá, ale neuškodilo by, kdyby autorka ubrala na stranách,(konkrétně myslím, když Mare nechtěla do toho nikoho zatáhnout... ). Jsem lehce zklamaná, z toho jak se Mare chová v průběhu knihy k ostatním-- obzvláště Kilornovy, Cameron.. Konec byl nečekaný a nabudil, abych okamžitě vyhledala 3. díl. Každopádně se těším na další díly a sleduju na čem autorka momentálně pracuje;))

koala
09.01.2019 3 z 5

Velmi napínavá, akční záležitost, kterou člověk jen tak neodloží. První díl se mi líbil víc, měl hezky nakročeno s malou, drzou, hrdou zlodějkou ... trochu mě mrzí, že se z ní postupně stala opět jakási Terminátorka, na jejíž bedrech leží záchrana celého světa, jak je dnes trochu v módě :-( Mám raději, když ženy hrdinky zůstanou ženami a bojují svými vlastními zbraněmi. Jinak mi povahy postav přijdou nějak nestálé, proměnlivé, nestabilní ... no jsem napnutá, jak to bude pokračovat, konec byl dost nečekaný.

rampapa
06.01.2019 5 z 5

Nádherný příběh. Knížku velmi doporučuji.

anishta
04.01.2019 3 z 5

Tak jsem trochu na rozpacích. Šla jsem do toho, jen ať dočtu sérii a podle ohlasů jsem čekala, že to je fakt strašné. Ale s tímhle očekáváním, se kterým jsem do toho šla musím říct, že to až tak strašné nebylo. Ale, že by to bylo skvělé taky říct nemůžu. Jo, nějakou akci to má, střed, kdy hledali jen rudostříbrné, mi přišel furt stejný, ale konec byl celkem slušný a jsem zvědavá jak to bude pokračovat. Ale chování postav bylo nejednoznačné, chvilku byli silní a odhodlaní a za chvilku zas brečeli, jak je vše na nic a nevím no. Doufám, že třetí díl bude lepší. Jo a bylo to zbytečně zdlouhavé.

LillyGrace
01.01.2019 3 z 5

Z celé série mi tenhle díl přišel nejhorší. Místy se dost vlekl a neuškodilo by ho trochu zkrátit. Ale jinak se mi líbil. Rozhodně bylo zajímavé poznávat nové postavy a jejich schopnosti. Konec se mi opět velmi líbil a navnadil na další díl.

Evžen82
16.11.2018 3 z 5

Na druhý díl Rudé královny jsem se těšila. Ale byl pro mě spíše zklamáním. Čtení i přes některá zdlouhavější místa rychle ubíhalo. Neustálé nabubřelé "machrování" Mare, že je bohyně blesku, že ona je ta nejlepší ze všech, mi pěkně lezlo na nervy. Do třetího dílu už se asi zatím nepustím. Zvlášť když nemá být posledním...

lucie7986
04.11.2018 4 z 5

Tento druhý díl jsem četla hoodně dlouho, tedy první polovinu knihy, tu druhou jsem měla ani né za půl dne. Z počátku bylo těžký pro mě se orientovat a ani ten příběh nebyl nijak zvlášť zajimavý, v té druhé polovině už je to mnohem lepší a člověk nedokáže přestat číst. Hodně podobný děj ke konci je i u Aelin, tak jsem zvědavá jak bude děj postupovat v této sérii.

hurikan123
17.10.2018 5 z 5

napínavé pokračování rudé královny - čím dál víc mi to připadá jako hunger games doplněné jednou úchylárnou a jednou smrtí (jaká náhoda, že u stejného člověka). zarazil mě konec knihy - ale tak to má přece. být moc se těším na další díl, zajímá mě, co vyroste z Shadea juniora, a jak to celé vlastně skončí. dopručuji!

Arwen329
15.09.2018 2 z 5

První díl byl zajímavý, ne však něco z čeho bych byla ohromena. Druhý díl byl pro mě naprostým zklamáním, prvně jsem u knížky přeskakovala stránky abych už byla na konci. Celý děj byl pro mě nezáživný a nudný. Stále opakování toho kudma jdou jake tam je prostředí pomalu co roste na stromech a takové zbytečné věci mě u knihy hrozně nudili. Jedna zrada za druhou na kterou pořád dokola hlavní hrdinka skákala byla už k smíchu. Kniha se mi nelíbila a pokračování si přečtu až budu úplně v nouzi a nebudu mít co číst jinak ne děkuji.

kikibo
08.09.2018 4 z 5

Do háje! Ten konec, už ničemu nevěřím , vrhám se na další díl!

dancav28
01.09.2018 4 z 5

Celá knížka mě doslova vtáhla do sebe. Přečetla jsem jí jedním dechem. Je pravda, že byl o něco slabší než první díl, ale nějak zvlášť mi to nevadilo. Trochu mě štvalo jak pořád někde cestovali. Ten konec, no prostě si musím co nejdříve přečíst třetí díl :)

Perry
22.08.2018 5 z 5

412 stran, 29 kapitol a vše zakončené epilogem.
Musím říct, že příběh mě opravdu dostal a doslova vtáhl. Kniha je plná emocí, akce a zamyšlení.
Moc se mi líbil vývoj postav a to, že některé situace člověka prostě změní.
Bohužel (a konečně), se dočkáme v druhém díle umírání a některé mi bylo opravdu proti srsti. Ale chápu, že k dobrému příběhu zabíjení, ať už oblíbených nebo neoblíbených postav, prostě patří. :D

PS: Jsem moc zvědavá, co si spisovatelka ve třetím díle vymyslela pro Farley. Pokud jsem dobře pochopila “náznak“, bude to ještě zajímavé. :)))

BaruuH
18.08.2018 3 z 5

Na tento díl jsem se hodně těšila. Jenže už od začátku jsem se celým dějem nějak táhla. Postavy byly pro mě jako úplně jiní lidé oproti prvnímu dílu. Moc mě to nebavilo a ten konec byl na mě nějaký zmatený a rychlý. Třetí díl si, ale přečtu.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult) fantasy

Victoria Aveyard
americká, 1990