Rozlučka na ostrově

Rozlučka na ostrově https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516627/bmid_rozlucka-na-ostrove-lNs-516627.jpg 4 142 142

Měla to být dokonalá víkendová dovolená. Šest odlišných žen vyrazí na sluncem prozářený řecký ostrov, aby oslavily rozlučku se svobodou a Lexinu nadcházející svatbu. Nádherný výhled na moře, malebné taverny a nabílené ulice působí možná až příliš nádherně. Plavání při západu slunce a půlnoční koktejly jsou však jen fasáda a pod hladinou se skrývají nebezpečné proudy, protože každá z žen má svoje tajemství. Jedna z nich je odhodlaná zajistit, aby ke svatbě nikdy nedošlo – a někdo za to zaplatí tu nejvyšší cenu. Jedna z nejprodávanějších autorek podle Sunday Times Lucy Clarke nás po strhujících Trosečnících bere na další prosluněnou dovolenou, na niž bychom nikdy nechtěli... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

One of the Girls , 2022

Tereza137
25.10.2023 3 z 5

Někdy je problém, když máte od knihy vysoká očekávání, a pak budete spíše zklamaní. Celou dobu jsem očekávala nějaké napětí, zvrat, cokoli. Bohužel jsem se nedočkala, až možná na posledních 80 stránkách.

Celou knihou se proplétá šest dějových linií, které se postupně spojují, protože každá linie vypráví příběh šesti kamarádek. Nakonec přijde nějaké odhalení a vysvětlení. Pokud očekáváte opravdový thriller, vyšetřování nebo vraždu, tak to určitě nehledejte v této knize.

Pro mě byla kniha skvělým oddechem, se zaměřením na mezilidské vztahy, hádky a dramata, jak to mezi kamarádkami občas bývá.

Nejvíce jsem si užila prostředí, ve kterém se příběh odehrával, a životní příběhy postav. Musím uznat, že kniha v tomto směru byla čtivá a bavila mě.

Konec byl zajímavý a neočekávaný, což jsem si zvláště cenila.

Renatecka
10.10.2023 2 z 5

Upřímně, za mě nic moc. Celou dobu jsem byla tak napjatá a čekala na první větší konflikt, zvrat, či cokoliv, co by zvýšilo moji pozornost, až jsem z toho čekání byla unavená a znuděná. Celou dobu se v knížce nic moc neděje, autorka vás napíná, až ke konci se to rozjelo, jenže to bylo velmi slabé. Víc jak na dvě hvězdičky to nevidím.

HaHa11
08.10.2023 3 z 5

Myslím, že autorka umí lépe! Tohle bylo takové moc upovídané, emočně nadupané až k neuvěření, příliš mnoho náhod na tak malém prostoru a mezi tak malou skupinkou mladých žen. Závěrečná dohoda "zůstane to mezi námi děvčaty" pokulhávala už hodně výrazně. Průměrné čtení odsouzené k zapomenutí!

jeny-v
07.10.2023 5 z 5

Další skvělý román L.C., který jsem si nemohla v žádném případě nechat ujít. Přečteno s urputným nasazením až do překvapujícího závěru. Kouzlo příběhu tak trochu ve stylu Sedmilhářek.
Rozlučka se svobodou - šest žen vymění městské ulice za řecký ostrov s vidinou dokonalého víkendu. Lexi, Bella, Fen, Robyn, Eleanor a Ana - každá z nich ukrývá v sobě tajemství, nedůvěru, lži, pochybnosti, pokrytectví. V jednotlivých kapitolách spisovatelka odhaluje osobní břemena aktérek s brilantně vsunutými větami, které mě nutily pokračovat do noci, i když ráno vstávat, neboť: "Byla chyba sem jezdit."
..... a jak to bylo dál!!!

Peace
06.10.2023 3 z 5

"Když trávíme čas s dobrými přáteli, biochemická podstata našeho těla se změní. Nádherný koktejl našich hormonů štěstí - oxytocinu, dopaminu a serotoninu - nám zvedá náladu. Studie ukazují, že přátelství dokáže posilovat pozitivní nervové dráhy v našem mozku a zvyšovat naši emoční inteligenci.
Mohli byste přímo říct, že přátelé jsou jako lék.
Ale každý biochemik vám řekne, že co jednoho léčí, může druhého otrávit."

Nebylo to špatné, Lucy Clarke rozhodně psát umí. Jen mi to, než thriller, přišlo spíše jako napínavější společenský román pro ženy..

holkazaknihou
02.10.2023 4 z 5

Napinavy thriller, ktery me fakt bavil a rychle plynul. Cely pribeh zacina smrti a my postupne poodhalujeme, co se vlastne stalo.
Nebylo to ale neco, na co budu vzpominat a do par dnu na ni zapomenu. Mate-li ale krizi ve cteni, tohle by vam mohlo pomoct!

BlaV.
01.10.2023 5 z 5

Přečteno, pěkný příběh, od kterého se těžko "odtrhávalo". Zítra by měla dorazit ještě jedna kniha této autorky, věřím, že bude stejně čtivá jako tato + předchozí (Trosečníci).

Terka1975
28.09.2023 5 z 5

Jako vždy - moře. Vypadá to na úžasnou dámskou rozlučku se svobodou, ale každá žena skrývá své tajemstvi. Ovlivní ta tajemstvi svatbu? Konec je překvapivý.

AltaMari
27.09.2023 4 z 5

Když spolu skupina žen (které jsou navíc kamarádky či "kamarádky") tráví izolovaně několik dní, nemůže to dobře dopadnout :o)). Autorka rozehrála opravu čtivé, barvité a napínavé drama, byť jsou postavy trochu moc barvotiskové...
Jsem ráda, že jsem knížku díky oblíbené čtenářce na DK objevila (zpříjemnila mi dlouhou cestu vlakem), nicméně jinou knihu od autorky neplánuji.

Moudd
24.09.2023 5 z 5

Konečně zase opravdu čtivá, napínavá kniha.
Užila jsem si ji od začátku do konce. Jako bych tam v Řecku v odlehlé vile nad mořem byla s nimi.

Šánka
23.09.2023 5 z 5

Moc jsem se těšila na novou autorčinu knihu. A vážně byla senzační!
Začátek příběhu začíná téměř idylicky. Na malý řecký ostrůvek přijíždí šestice kamarádek, aby oslavily rozloučení se svobodou jedné z nich. Vše je zalité sluníčkem, k tomu spousta dobrého jídla i pití. Oslava může začít. Možná byste tam chtěly být také a mít kolem sebe dobré kamarádky...
Od začátku ale víme, že ne vše je tak, jak by se mohlo zdát, pozvolna se rozkrývají malá i větší tajemství, která každá z žen skrývá, napětí stoupá a pod povrchem vše doutná. A vy si jen celou dobu říkáte, tak teď to přijde. A také že ano!
Výborně poskládaný příběh s pozvolnějším začátkem, vygradovaným napětím a koncem, který rozhodně nečekáte.
Doporučuji a nejen tuto knihu od skvělé Lucy Clarke!

Fleur213
12.09.2023 5 z 5

Skvěle vystavěný thriller, neustálé napětí, někdy jen jemně bublající pod povrchem, jindy do očí bijící. Propletence vztahů a skvěle vykreslené charaktery postav.
Šest kamarádek míří na řecký ostrov na rozlučku se svobodou a každá si s sebou veze nějaké to tajemství, bolístku nebo zátěž z minulosti.
Autorka nás napíná až do konce, často svádí na scestí a opět předkládá nové indicie. Jestli jste thrillerům Lucy Clarke doteď odolávali/y, tento vás minout nesmí! :) Vřele doporučuju 5/5.