Rozhodni se být zdráv

Rozhodni se být zdráv https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478704/bmid_rozhodni-se-byt-zdrav-CjB-478704.jpg 4 158 158

Nehaste příznaky – pochopte příčiny! Pokračování bestselleru Umění být zdráv. Rozhodnout se je prvním krokem na vědomé cestě ke zdraví. Naslouchat vlastnímu tělu však nemusí být tak snadné. Které techniky pomáhají zlepšit naše životní nastavení? Jak prohlédnout iluze, které si vytváříme o světě? Jan Vojáček hledá odpovědi spolu s osobnostmi, kterých si váží a které mají k tématu zdraví co říct. Oblíbený funkční lékař v praktických návodech ukazuje, jak najít odvahu k životu v radosti a lásce – a inspirovat se může skutečně každý.... celý text

Elea
13.04.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Naprosto souhlasím s hodnocení od Hermíny14 (odvolávám se toto hodnocení, protože tak hezky bych to nejspíš nenapsala).

Lucie131313
02.04.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že knih o zdraví, alternativní medicíně apod. jsem přečetla opravdu velké množství, nedozvěděla jsem se nic nového, přesto bych tuto knihu doporučila hlavně těm, kteří věří, že je spasí kouzelné pilulky z lékárny...

Allla9
13.03.2022 5 z 5

Opět jsem se dozvěděla mnoho poučného, co se dá uplatnit v životě.

hermína14
23.02.2022 4 z 5

Místy velmi odvážné, chvílemi příliš hluboké a někdy neurvale intimní. Ale přesně toto jsem teď potřebovala číst. Některé kapitoly bych velmi ráda vnutila:) svému okolí, ale u takových informací síla úmysl boří; musí přicházet lehce... až tanečním krokem.
"Pokud se něčeho nevzdáme, často nemůže přijít nic nového."
"Nepříjetím svého rodiče zůstává člověk nedospělým a nezralým."

ditul
04.02.2022 5 z 5

Věřím, že bude brzy víc takovýchto lékařů i lidí, co místo pro prášky budou hledat příčinu svého problému a ne důkazy, že to není možné.. Vše je jen o nastavení své mysly.. Moc se mi líbil příspěvek v knize od Bruce Liptona a Jana Raka.
*Mladé ženy nemohou přirozeně otěhotnět, přestože jsou podle různých vyšetření v pořádku. Velkou roli v tomto procesu hrají přetížená játra, střevní propustnost, dysbióza, stres, potlačení ženské energie a estrogenová dominance. Přímý vliv na kvalitu menstruace mají játra, a jsou-li přetížená vlivem toxických látek ze stravy, kosmetiky, z prostředí nebo stresem, často se to projevuje právě problémy s menstruací. Z tohoto důvodu se jaterní byliny často přidávají do směsí k ladění menstruačního cyklu. (Lenka Ptáčníková)

Veve131
23.01.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, stejně jako první díl. Zajímavá byla i druhá část. Těším se na další díl.

Mirinda80
01.01.2022 4 z 5

Veľmi dobrá kniha,ale vlastne som sa nič nového nedozvedela....

mybrave
29.12.2021 4 z 5

Před nějakou dobou jsem si během řešení zdravotních problému uvědomil, jak vlastně funguje dnešní zdravotnictví. Akutní případy např. zlomená noha, zánět slepého střeva apod. umíme řešit brilantně. Naše znalosti pokulhávají při řešení dlouhodobějších problémů. Tam mi to kolikrát přišlo jako metoda pokus omyl. Nefungují vám tyto prášky, tak zkusíme jiné, a když ani ty nebudou fungovat, tak máme dalších x variant, tak snad vám sednou. Neřeší se přícina, ale projevy nemoci. Tehdy jsem si uvědomil, jak zkreslenou představu jsem měl, trochu jsem čekal, že ten problém někdo vyřeší za mě.
Knihy Honzy Vojáčka ukazují jiný pohled na zdraví. Honza říká, že svoje zdraví máme z velké části ve vlastních rukou. Že spoustu věcí můžeme ovlivnit třeba jen změnou přístupu nebo životního stylu. Tím, že vezmeme zodpovědnost do vlastních rukou a nebudeme pasivně spoléhat na zázračné pilulky. Zcela určitě je to více práce, ale výsledek může být trvalý a daleko uspokojivější. Hlavně nehasíme projevy, ale snažíme se jít ke kořenům.
Knihu nelze brát jako dogma, nebo seznam kroků, které když budou následovány, všehno se vyřeší. Každý řešíme něco jiného, jsme na jiné úrovni vědomí. Pro někoho může být řešení změna stravy, pro jiného více pohybu, nebo vyřešení vztahů s partnerem nebo dětmi. Honza se snaží ukázat obecné principy a zamyšlení je na každém z nás.

ziriant
27.12.2021 4 z 5

Po komentářích níže si říkám, jak je vtipné, že nám všem může být předložen stejný text, ale každý vidíme po svém... Nebo nevidíme vůbec. Nechci se tomu blahosklonně usmívat vůči druhým, usmívám se tomu vůči sobě. Vůči svému starému já, které by nejspíš v minulosti taková kniha nijak nezasáhla, a myšlenky, které předává pan Vojáček, by jen sklouzly po povrchu - i když nejspíše bych takovou knihu ani nevzala do rukou. Kde jsem tedy dnes, čemu věřím a co žiji? Kde mohu být za rok? Děkuji panu Vojáčkovi, že díky svým knihám a vlastně celé své práci byl a je součástí mého procesu probouzení a radostného uvědomění, že je nutno přijmout zodpovědnost za své zdraví.
Ale nejsem žádná slepě nadšená fanynka, ke knize jako takové mám také své výhrady, nicméně bych předem ráda zdůraznila, že ač bych nějaké úseky z knihy klidně mohla jen prolistovat, jiné jsem přímo hltala. A tak nějak tuším, že i do těch, které bych nyní toužila jen projít v rychlosti, mohu třeba jednou "dorůst". Nebo taky ne. Ale je fajn mít tu možnost.
Obecně z knihy nejvíce vítám přímo první část, tedy text od pana Vojáčka. U příběhů mi občas přišlo, že to ztratilo náboj nebo strukturu. Chápu snahu dát prostor představitelům, kteří jsou na podobné vlně, i když každý trochu jinak. Čtenáři to jistě nabízí alespoň část palety, z níž se dá dále čerpat. Ale formálně mi to v té knize nějak neštimovalo. Taky pár překlepů by se jistě dalo poladit...
Pokud bych měla ocenit jeden příběh, byl by to však zrovna příběh Šárky Vojáčkové. Aby bylo jasno, mateřského pudu je ve mně co by se za nehet vešlo a přesto (nebo možná paradoxně proto?) mě tento příběh zrození vzal za srdce až k slzám. Opravdu silné a výborně předané. A určitě se také nechám inspirovat literaturou doporučenou napříč celou knihou. Těším se na další díl.

sara2965
19.12.2021 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila. Více než díl první. Oceňuji i další zajímavé osobnosti v knize. Skvělá kniha k zamyšlení. Velmi příjemně se četla.

Nolme
12.12.2021 5 z 5

Krásná kniha pro běžného člověka, jemně se dotýká témat zdravého přístupu k sobě samému za pomocí zdravého rozumu a pochopení mechanismu fungování mysli. Nedává dogmatické rady a naopak posune člověka k zamyšlení, co je správné právě pro něj konkrétně, o čemž zdravý přístup je. Pro někoho je to maso, pro někoho zelenina, pro někoho běh, pro někoho jóga, neexistuje tedy přesný postup pro všechy. Každý jsme jedinečná bytost a svůj osud si tvoříme sami každým okamžikem a každou svojí myšlenkou, důležité je přijmout za sebe a své tělo plnou zodpovědnost. To je poselství knihy. Naprosto doporučuji.

iceVS
04.12.2021 4 z 5

Ezo je to poslední, co bych byla. I tak nejmíň se 3/4 knihy musím souhlasit. Chápu, že pokud někdo čeká univerzální návod na zdraví ve smyslu "spolkněte tuhle pilulku a nic jiného už nic nemusíte dělat", tak ten bude zklamán.
Člověk si asi skutečně musí něčím projít, aby si mohl uvědomit, jak málo věcí a lidí k životu potřebuje. A že zdraví je hlavně ve vlastních rukách. A že mysl je základní kámen našeho zdraví.
Ale gauč a pytlík chipsů je pro většinu lidí prostě pohodlnější :-D

Regom
23.11.2021 1 z 5

Další bestseller od pana Vojáčka, BDZP (bronzový diplom za plavání). Kdyby na férovku napsal: snažte se žít zdravě a moc se nenimrejte v negativních emocích a minulosti, asi bych to bral. Ale ty ezořeči, do kterých je to zabalené, plus jeho prezentace na sítích... tahle kombinace mi zkrátka nevoní.

DreamerX9
09.11.2021 3 z 5

Musím říct že kniha je až prehlcena informacemi a tématy ale možná v tom je výhoda že si každý najde to své. Několik mouder Dr. Vojáčka o životním stylu a jak všechno souvisí se vším, část jeho života do života druhým a druhá část plná několika zajímavých osobností. Kniha nabádá ke spoustě dalším knihám a možnostem jak se zabývat svým zdravím. Líbí se mi že jde o nabídku ne o nucené přesvědčení. Velice sympatické a obohacujici

Veruru1981
28.10.2021 1 z 5

Kniha je pro me velke zklamani. Cekala jsem, ze pujde vic do hloubky, nez prvni Vojáčkova kniha, ale opak je pravdou. Jde o smesici dokola opakovanych ezo blabolu o tom, jak nam ego brani se zmenit a tim zahajit lecbu. Jsem na strane 86 a pokud knihu nezlepsi Vojackovi hoste od strany 120, knihu nedoctu a rovnou vyhodim. Mozna by se pan doktor mohl vic venovat lecbe (byt ve funkcnim a celostnim pojeti) a mene ezo prednaskam s Duskem. Tato kniha rozhodne nepredstavuje zadny navod, jak se treba jen posunout v lecbe. Zatim neobsahuje ani zadne slibovane techniky na zlepseni zivotniho nastaveni. Mam pocit, ze toto je posledni Vojackova kniha, za kterou jsem vydala penize... Zbytečně vydala penize, protoze s celostni medicinou to nema nic společného.