Rozhněvaná žena: Objevte potenciál uvolněné energie

Rozhněvaná žena: Objevte potenciál uvolněné energie https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419007/bmid_rozhnevana-zena-objevte-potencial-u-f9h-419007.jpg 2 2 2

Hněv je stále považován za cosi nepatřičného, přijatelného pouze u silnějšího pohlaví. Proto mají mnohé ženy sklon v sobě pocity hněvu potlačovat a fungovat v roli usmiřovatelky, což s sebou může nést řadu nepříjemných duševních i tělesných symptomů, vyvolaných vytěsněnými pocity. Autorka se zabývá vymezením pojmů hněv, vztek apod. a neurobiologickými příčinami mnoha různých typů agrese. Zamýšlí se nad typickými vnitřními přesvědčeními souvisejícími s hněvem, nad potlačením a hromaděním hněvu, zástupnými emocemi (smutek místo hněvu), agresivními fantaziemi, zahořklostí a pocity viny a nad psychosomatizováním hněvu. Kniha nabízí mnoho užitečných technik o tom, jak získat k hněvu přístup a jak s ním konstruktivně nakládat. Závěrečná kapitola je určena mužům a zabývá se jejich představami o ženském hněvu, o navyklých mužských vzorcích řešení konfliktů, o vymezování v partnerství a o prevenci eskalace domácího násilí.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Weibliche Wut: Die versteckten Botschaften hinter Ärger und Co. erkennen und nutzen. Mit einem Extra-Kapitel für Männer , 2018

Petrush
22.12.2021 1 z 5

Nezajímavá kniha. Kdyby nebyla tak tenká, nedočtu ji. Autorka se často odkazuje na teorii her (E. Berne). Nejde do hloubky. Přišlo mi to celkově jako velmi povrchní přehled tématu.

makushenka
05.11.2019 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale ta knížka mi přijde jen jako naťuknutí tématu. Pokud bych chtěla vědět víc, sáhla bych jinam. Kdybych chtěla opravdu porozumět zlobě a hlavně se naučit se vztekem pracovat, využila bych odkazů na další literaturu. Ale musím ocenit zaměření vyloženě na ženský vztek.

Autorovy knížky

Almut Schmale-Riedel