Romeo, Julie a tma

Romeo, Julie a tma https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86723/bmid_romeo-julie-a-tma-7QG-86723.jpg 4 3840 3840

Novela rozvíjí tragický příběh několikadenní lásky studenta a židovské dívky v dusné atmosféře Prahy za heydrichiády.

ELKA.
05.11.2011 3 z 5

Kniha je velice čtivá. Nemohu říci, že by se mi příběh nelíbil, pokud se vůbec v souvislosti s nenaplněnou láskou a smrtí dá použít slovo Líbit se. Ale tak trochu mi více chybělo vtažení do děje. Příběh je to velice smutný, ale nezůstala jsem po jeho přečtení strnulá tak, jako když jsem si přečetla hru Matka od K. Čapka.

Hancza
07.09.2011 5 z 5

Smutný příběh o tragické lásce a o tom, jak to zde (bohužel) opravdu chodilo...

krissty
07.09.2011 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla.. Je dokonalá, má všechno, co by mít měla.. Nemám slov ♥ :)

Miškáá
19.08.2011 5 z 5

Tuto knihu jsem si velmi oblíbila. Je to velmi čtivý příběh, dojemný a smutný. Je o čisté, opravdové lásce dvou mladých lidí, kterým ale nepřeje doba. Je vážně hrozné, jak se tehdy chovali k Židům, brali je jako něco úplně podřadného, něco, co si nezaslouží slušné zacházení. Láska Pavla a Ester byla opravdová, jeden pro druhého byli schopni zemřít. Bylo pěkné, že měli své sny, že si slibovali, co udělají, až skončí všechny ty hrůzy kolem nich. A je smutné, že se ti dva potkali v tak špatnou dobu. Kniha byla vážně krásná a doporučuji ji přečíst.

WEIL
11.08.2011 3 z 5

Asi nejčtenější kniha od Otčenáška, vyšla i poměrně nedávno. Číst se dá, ale jeho postavy mi nejsou moc blízké.

Ver8nika
30.07.2011 5 z 5

Nádherné dílo, už jen ta první věta mě k sobě připoutala..."Staré domy jsou jako staří lidé, plni vzpomínek..."

I.H.
29.07.2011 5 z 5

Nádherná smutná novela, která svým dějem nepřekvapí, ale svojí lyrikou rozhodně okouzlí.

fransi
21.04.2011 5 z 5

Krásnááá kniha, velmi se mi líbila. Myslela jsem si že mě bavit nebude, ale opak byl pravdou. :)
DOPORUČILA bych ji :)

Tuffy
08.04.2011 5 z 5

Tak k této knize mám jen samé pozitivní názory. Výborně se četla, není ani moc dlouhá a od čtení jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Dokonalé.

Lahodka
29.03.2011 5 z 5

Krásná knížka rozhodně stojí za přečtení i když jsem do posledních stránek doufala,že dopadne jinak,určitě se k ní budu ráda vracet :)

medvidek
23.02.2011 4 z 5

Mam to vydani z roku 1960 a hrozne se mi libi i uprava, tak kniha..prvni vetu uz mi nekdo ukradl, presto je krasne, dojemne a smutne

Breburda
22.02.2011 4 z 5

Velice dojemné dílo.
"Staré domy jsou jako staří lidé: plny vzpomínek."

Slečna L.
20.02.2011 5 z 5

Přečteno jedním dechem a pár slziček taky ukáplo. Výborná!

Es.
22.01.2011 5 z 5

Zajímavá kniha ;)) Akorát ten konec mě maličko překvapil..

Pájuš
30.11.-0001 4 z 5

jedná z mála knížek na povinnou, která se mi opravdu líbila:-)

Gooverka
30.11.-0001 4 z 5

Úžasná knížka :) už jsem jí četla dvakrát a děsně mě baví

Jeanette

Souhlasím :)

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z mála tehdejších "povinných", která stojí za to přečíst i nepovinně.