Potkáme se v Praze

Potkáme se v Praze https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524430/bmid_potkame-se-v-praze-652ce68226e38.jpg 4 284 73

Letět z Londýna přes půl Evropy na první rande se může zdát jako šílený nápad, ale Alice se rozhodla to risknout. Vždyť co může být romantičtějšího než procházka po Pražském hradě s hrnkem svařeného vína v ruce? Zvlášť neprodejné - Kupte si jakýkoliv titul od Julie Caplinové a dostanete ZDARMA povídku Potkáme se v Praze.

KatyJ
24.10.2023 3 z 5

Moc hezký příběh, jen je škoda, že tak krátký. Dala bych knížce i víc hvězdiček, ale očividné reklamy, kterých je až moc na tak krátký příběh, mi zkazily celkový dojem a jsem spíše zklamaná.

Šárka88
24.10.2023 5 z 5

Kraťoučka laskyplná povídka z Prahy, která se mi líbila mnohem víc, než kniha Nejkrásnější dárek. Začátek opravdu vypovídá něco o Praze, celkem ošklivý dojem, ale teď mám úplně chuť se do Prahy rozjet a podívat se do Zlaté uličky, jenže nemam tak skvělého průvodce :-D. Moc se mi líbila zmínka o knihách od Bryndzy.

EmillyT
24.10.2023 4 z 5

Povídka je opravdu kraťounká, klidně by snesla i více stránek. Když jsem četla jak Praha autorku oslovila, doufala jsem, že napíše celou knihu zasazenou do našeho hlavního města. Je milé číst o místech, která znáte a vidět je z pohledu cizince. Líbilo se mi i odkazování na knížky od R. Bryndzy (Dívka v Ledu a Tíživé ticho), protože jeho nejnovější knížku jsem začala číst hned poté, co jsem dočetla Caplinovou.

Knihoholka.
24.10.2023 4 z 5

Tuhle povídku jsem prostě musela mít. Konečně jsem se dočkala naší krásné Prahy. Příběh je Caplonové klasika, hned od prvního momentu víte, jak to dopadne, ale podařilo se jí krásně vystihnout atmosféru Prahy a Vánoc. Už se moc těším na celou knihu, kterou právě píše.

Katrin0211
24.10.2023 3 z 5

tak toto by si určite zaslúžilo celú knižku, nie len poviedku ....

Jirinamac
22.10.2023 2 z 5

Kdyby to bylo bráno jako ukázka z knížky nebo 1. kapitola, tak by to celkem šlo, ale pokud je to všechno, co nám chtěla autorka z výletu do Prahy říct, tak je to slabota i jako krátká povídka.

evineckY
22.10.2023 4 z 5

Tentokrát nás Caplinka pěkně odbyla ...
Že by byla Prahou zklamaná?

milito999
20.10.2023 2 z 5

Ocenila jsem, že autorka píše konečně i o Praze, ač by si to byla zasloužila být samotná kniha.
Příběh je krátký a tak nějak o ničem. Oceňuji, že autorka zmiňuje pražská místa a popisuje typické atrakce pro turisty (a že trdelník není český výrobek - konečně o tom někdo píše).
Ale jinak příběh bez myšlenky, bez nápadu.
Na Prahu nic moc. Škoda, že tam toho autorka nedala více. Jako kapitola knihy super ale na povídku je to prostě málo

Renike
20.10.2023 3 z 5

Minipovídka na par minut, ale jednu výtku mám. Nezasloužila by si Praha celou knihu a ne jenom malou brožurku na pár stránek?

Marry123
20.10.2023 4 z 5

Příjemná mini jednohubka :)

PeťulaV.
20.10.2023 4 z 5

Knížky od Julie Caplin mám strašně ráda. Vždycky je to pro mě taková ta jistota pohodového čtení, kdy člověk zapomene na všechny starosti všedního života a nechá se unášet na vlně klidu a pohody. Tohle je taková malinkatá jednohubka, ale stejně mi udělala radost. Asi by bylo lepší, nechat si ji až na vánoční čas, ale neodolala jsem. Autorka se poprvé zaměřila na Českou republiku a konkrétně právě na Prahu v období Vánoc. Na Vánoce tam jezdíme každoročně a milujeme přesně ta místa, o kterých se v knize píše. Takže jsem si zavzpomínala, natěšila jsem se, však ono už to uteče, no a klidně bych četla dál. Je to opět romantika, od prvních stránek předvídatelná, ale opět se mi to líbilo. Jako vždy nechybí poutavý popis krásných míst a památek, který vás naláká vyrazit tam osobně. Jediná škoda u téhle knížečky je, že nemá o pár těch stránek víc. Konec bych si přála trošičku delší. No joooo, tak zase někdy. Autorka prý právě chystá i velkou knihu s romantickými útěky o Praze, tak se třeba dočkáme i toho pokračování. Uvidíme :o)

danmen
19.10.2023

Prídavok ku knihe J. Caplin (Vinice ve Francii) Potkáme se v Praze ma sklamala. V Potkáme se v Praze sa akosi stratilo - čo môže byť romantickejšie ako prechádzka po Pražskom hrade s hrnčekom vareného vína. Nenašla som som v knihe ani romantiku a ani Pražský hrad. Ešte že sa v mikroknižočke našiel priestor na Zlatú uličku. Ale asi máme na ňu s autorkou rozdielny pohľad.

FejKýý
19.10.2023 3 z 5

Tak to bylo rychlé a krátké, od začátku víte jak to dopadne. Jen jsem původně myslela, že Jakubovi bude tak k 40-45ti let. Jak ho ona popisovala. Pak mi ale bylo jasné, že bude mladší. Moje první Caplin i když jen povídka. Do knih se určitě pustím. Hezky vše popisuje. Hodnocení dávám takové, že prostě jen povídka a moc to rozepsat více tímpádem nešlo ten příběh.