Pláž v Chorvatsku

Pláž v Chorvatsku
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433347/bmid_plaz-v-chorvatsku-EtN-433347.png 4 1525 1525

Maddie je milá a rozumná třicetiletá žena, ale má i svou bohémskou stránku: vystudovala dějiny umění a chtěla by se prosadit jako výtvarnice. Zatím neměla štěstí, je bez peněz, a tak přijme nabídku letní brigády: bude pracovat jako hosteska na luxusní jachtě v Chorvatsku, na které se plaví parta přátel z módní branže. Práci jí dohodila kamarádka Nina, jejíž bratr Nick je jedním z hostů na lodi. Pochází z úplně obyčejné farmářské rodiny, ale teď chodí s modelkou Tarou, se kterou se seznámil, když na jeho farmě probíhalo focení módy. Maddie se snaží obstát v roli hostesky a vyhovět zhýčkaným hostům, jenže arogantní Tara jí to moc neulehčuje. Mezi Nickem a Tarou to začíná pomalu skřípat, přece jen pocházejí každý z jiného světa. O Maddie se zajímá jeden z hostů, hezký a bohatý Simon, který oceňuje její výtvarný talent a plné křivky – myslí to ale upřímně? Zároveň si Maddie uvědomuje, že se jí čím dál tím víc líbí Nick…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Secret Cove in Croatia , 2019

Market-k-a
07.09.2020 5 z 5

Oddechový román ideální na léto. U této autorky se mi líbí popisy míst, ve kterých se příběh odehrává. Člověk má hned chuť tam vyrazit. A tady Chorvatsko... krása. Trošku klišé konec, ale to se dá odpustit :-)

ivetdos
05.09.2020 4 z 5

Tuhle knihu jsem si moc užila. Je to sice čistá romanťárna, která je místy hodně naivní a nepravděpodobná, Ale víte co? Výborně se u ní odpočívá. Je to milá kniha, která pohladí po duši a vezme vás na slunné, chorvatské pláže. Caplinová má neskutečný talent na popis atmosféry, dostane vás do místa příběhu a vy s hrdiny naplno prožíváte jejich životy. Dýchlo na mě horké léto, mořský vzduch a moc jsem si přála se hned sbalit a odletět k moři Je to skvělé a i když jsem občas tiše remcala nad některými popisy a nad archaickou volbou slov, celkově knihu můžu moc doporučit. Pokud zážitek chcete povýšit na další úroveň, doporučuji číst u vody, nebo v přírodě :)

MaryAllen
25.08.2020 3 z 5

Jako letní oddychovka, když hodně přimhouřím oči, tak o.k. U milostných scén a zápletek v závěru jsem se nahlas smála. "Rozkošnická jako kočka" nebo " připravená dávat" ve smyslu sexu, to mě jako fakt rozsekalo. Dost chyb a překlepů. U knížky jsem si odpočinula, čímž splnila svůj účel. Zvolila jsem ji tématicky a přibalila s sebou na dovolenou do Chorvatska. Tento žánr už na prahu 40 tky neberu, na tohle už jsem asi vážně stará.

astra3
23.08.2020 4 z 5

Pěkná romantika. Jen chování Tary a Cory mi lezlo na nervy a neustálé omlouvání jejich chování Douglasem taky.

i.stefany
21.08.2020 4 z 5

Tohle byla moc příjemná romantická pohodovka zalitá sluncem a teplým mořem. Je to sice jednoduchý a předvídatelný příběh, ale do těchto horkých dní padne jako ulitý. Doporučuji všem romantičkám, které se letos nedostaly k moři. S touhle knížkou zaručeně strávíte krásnou dovolenou. Těším se na předešlé knihy.

happy-smile
21.08.2020 4 z 5

Taková milá romantická knížka. Nechybí spousta úsměvných okamžiků. Asi se mi trochu více líbily autorčiny předchozí knihy. Ale jinak jako oddychovka určitě poslouží skvěle.

Aracely
21.08.2020 5 z 5

Moc se mi líbila Pekárna v Brooklynu a ani Pláž v Chorvatsku nezklamala. Byla jsem zvědavá na další autorčino dílo a pustila jsem se do ní, jelikož na ní byla rezervace...
Takže trochu přeskakuji, ale vůbec mi to nevadí. Dočkala jsem se krásného a detailního popisu Chorvatska ve skutku originálním dalším kousku, který jsem přečetla za dva dny :-).

Více v mé recenzi.

AliceTief
19.08.2020 4 z 5

opět autorka vůbec nezklamala, člověk se hned po přečtení knížky začíná těšit na dovolenou =)

Nelička
16.08.2020 5 z 5

Bezva letní pohodovka. Splnila všechna očekávání, která jsem při pohledu na titulní stránku měla. Horké počasí, čistá voda, loď a pláže....

Co se příběhu týče, je celkem jasný, jak asi dopadne, ale komu to va? Mně v tomhle případě určitě ne. Proto nemůžu jinak než 5*!

vladimirah
11.08.2020 3 z 5

Takové oddychové letní čtení k vodě. Celkem nic to ve čtenáři nezanechá.

martinaandulka
09.08.2020 5 z 5

Co jsem od knížky očekávala jsem dostala,pohodový román s vůní moře,popis krásné země jako je Chorvatsko,jídlo,pití,láska a vše co patří k poklidnému čtení.

zandu
07.08.2020 5 z 5

Tak Pláž nezklamala. Po Cukrárně, která mě bavila zatím nejméně, jsem za to moc ráda. Opět milý, nenáročný příběh vhodný na dovču :-)

Libi.livres
05.08.2020 5 z 5

Tato kniha už je čtvrtá v řadě od Julie Caplin, co jsem četla a opět rozhodně nezklamala. Jako ve všech autorčiných knihách i zde byla kombinace dobrého příběhu, osobitých hrdinů, výborného jídla a cestování, což je pro mě v knihách neodolatelné. Na rozdíl od předchozích třech knih, které se vždy odehrávaly v nějaké světové metropoli, se tato kniha navíc odehrávala na jachtě a tudíž jsme tak mohli společně s hrdiny procestovat postupně Chorvatsko a jeho ostrůvky. Byla to zase prostě jízda pestrého děje, barvitého prostředí, pěkně vykreslených postav, které byly zase úplně jiné než ty v předchozích knihách, a jejich vtipných dialogů. No prostě tahle autorka mě snad nikdy nepřestane bavit, i přesto všechno, ale favority zůstávají Kavárna v Kodani a Cukrárna v Paříži.

janasim
04.08.2020 5 z 5

Ačkoli u mě stále vede Kavárna a Cukrárna, ani tato kniha pro mě nebyla zklamáním. Letní oddechovka, jak vyšitá. Místy jsem se sama viděla na jachtě nebo plavala v zátoce. Jednoduše nádhera.

Barussat
04.08.2020 5 z 5

Od autorky jsem četa už druhou knížku a opět mě nezklamala. Je to taková moje sázka na jistotu, když jedu na dovolenou - je to oddechovka, skladná a není to nic u čeho bych musela moc přemýšlet. Sice je to dost předvídatelné, ale na dovolené nechci hledat vrahy a číst nic složitého. Líbilo se mi, že Pláž v Chorvatsku byla propojená s Cukrárnou v Paříži. Moc se mi líbí, že se každá kniha odehrává na jiném místě. Je to oddechovka, přečtete jí za pár dní a po pár stránkách vás dokonale vtáhne do děje. Tady se mi moc líbilo, že to bylo psano z mužského i ženského pohledu. Takže moc doporučuji :)

katerina3329
03.08.2020 5 z 5

Doporučuji.

HDosoudilová
03.08.2020 4 z 5

Tato autorka je pro mě už taková jistota pohodového oddechového čtení. Četla jsem všechny knihy ze série Romantické útěky a všechny (včetně Pláže) mohu doporučit. Byť je vlastně od začátku jasné, jak to celé asi dopadne, i tak mě to baví. Krásně si u takové četby odpočinu.
Maddie mi byla sympatická už v předchozí knize (Cukrárna v Paříži) a byla jsem zvědavá, jakou zápletku si autorka vymyslí tentokrát. Moc se mi líbí, že se každá kniha odehrává na jiném místě, to je na tom asi to nejlepší, a hned mám chuť se na tato místa vypravit. Příběh byl plynulý, četl se mi hezky. A už teď se těším na další autorčinu knihu.

RockMartina
01.08.2020 4 z 5

Po přečtení Pláže v Chorvatsku jsem zatoužila, aby autorka napsala příběh z mého milovaného Řecka, něco jako "Taverna v Řecku" :) Protože potom co jsem si přečetla, jak dokonale dokáže popsat prostředí v Chorvatsku, tak by mě zajímalo, jak by se zhostila právě Řecka :)
Pláž v Chorvatsku je prostě naprosto luxusní oddechová kniha na letní dny, ve které dostanete přesně to, co očekáváte a po čem toužíte. Mám chuť hned podniknout nějaký romantický útěk :)

veronika0382
30.07.2020 5 z 5

Pokud vás láká romantická plavba zalitá sluncem a letní pohodou, určitě si knihu pořiďte, budete nadšení… Mně se líbila ze všech dílů nejvíc. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

alnahu
27.07.2020 4 z 5

Kniha volně navazuje na předchozí Cukrárnu v Paříži. Příběh Maddie pokračuje v této knize,kdy po neúspěšném hledání práce, přijme místo, hostesky na jachtě,kde se bude starat o bohatou partičku šesti lidí. Tam se setká s Nickem,kterého považuje za arogantního tupce-ale......
Kniha jejíž prostřednictvím se dostanete do prosluněného letního Chorvatska,aníž by jste museli cestovat.