Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400221/bmid_kavarna-v-kodani-d6p-400221.png 4 3175 3175

Z otravného výletu do Kodaně se vyklube cesta, která všem zúčastněným změní život úplně v duchu dánského životního stylu hygge. Někdy prostě stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Dát si kávu. Popovídat si s ostatními. Třeba pak zjistíte, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

Adeelka32
11.05.2019 5 z 5

Bezvadná oddychovka. Už během čtení jsem měla pocit,že jsem v Kodani a po dočtení jsem si koupila průvodce Kodaní a knihy o hygge :-D

buturenka
07.05.2019 3 z 5

Knížka mil, odpočinková, dovolenková, ale jinak tato knížka mě vyprovokovala se zajet podívat do Kodaně, tak v červnu letim, sice jen prodlouženy vikend, ale moc se těším

klodnerovic
04.05.2019

Nejde ani o literární skvost, ani o nic objevného, ale ... pokud vám nevadí slaďárny, Kavárna v Kodani vás asi neurazí.
Hlavní hrdinka je tak trochu Popelka, hlavní hrdina je tak trochu princ, byť chvílemi nerudný, příběh se z velké části odehrává v Kodani, v královském městě ... prostě, chvílemi pohádka. Alespoň za mě. Nicméně, možná jsem jen nebyla s to pobrat prostředí PR agentur, novinářské výlety a to, že opět všichni hlavní hrdinové byli krásní. Na tom ale nesejde. Co mě na knize bavilo bylo téma - hygge - a prostředí, ať už co se výše zmíněných PR agentur a tisku týče nebo míst, kde se příběh odehrával. Londýn je profláklý, ale Kodaň by za výlet stála. Vyrazit tam s touto knihou, ani bych nemusela shánět turistického průvodce :-).

Motýlek73
02.05.2019

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Je to opravdu odpočinková kniha, nabízející náhled do činnosti PR agentur a pak zejména tzv. hygge a Dánska.

Navíc obálka a i vyprávění, zasazené často právě do prostředí kavárničky navozuje pocit tepla, dobré nálady, velké pohody.

Sám příběh je poměrně jednoduchý, ale člověk musí k takové knize přistupovat s tím, že to nebude odborná publikace.

Navíc, sama mám zkušenosti s pořádáním seminářů pro dospělé a mohu dosvědčit, že se na takovýchto setkáních mnohdy chovají jako mládež a ukočírovat je je někdy složitější :-).
Kniha se mi líbila.

dendishek
29.04.2019 1 z 5

Zaujala mě obálka a název knihy.. Mám ráda hygge. Mám ráda vše, co tento fenomén definuje. Nicméně, obsah knihy mi úsměv na tváři nevyloudil. Hodně postav (novináři a jedna "píárka"), přemrštěné dialogy (opravdu jedno plácaní za druhým), které udělalo knihu zdlouhavější.
Pravděpodobně pro milovníky Kodaně je to skvělý výběr. Za mě - přečtena polovina knihy a poslední dvě kapitoly. Moc jsem prostě nepochopila záměr autorky - udělat z novinářů bandu školáků na výletě v Kodani. A z hlavní postavy jejich vychovatelku. Vadilo mi to..

okeey
23.04.2019 5 z 5

Ach.. tohle bylo tak... hygge. Krásná kniha, ve které se dozvíte nejen co hygge znamená. Četla se sama. Mám zní pocit štěstí, pohodlí, tepla. Po přečtení této knihy mám chuť se do Dánska jednou podívat a pochopit tu pravou podstatu. Kniha je milá, oddychová, usměvavá a tak... hezká.

Anezimm
07.04.2019 5 z 5

Čtivá a odpočinková knížka s krásnou obálkou. Nejsem zrovna zastáncem fenoménu hygge, ale tahle knížka byla tak "akorát", vyvolávala ve mně klid a pohodu. Škoda jen těch gramatických chyb, ale jinak za mě super.

Knižní střípky
04.04.2019 5 z 5

Můj třetí HYGGE román. Hlavní hrdinka Kate je PR manažerka, která vyhraje zakázku na propagaci nově vznikajícího obchodního domu, který bude vyznávat HYGGE fenomén. A aby přesně pochopila, o čem HYGGE je, odjede spolu s pár vybranými novináři píšícími o životním stylu do Dánska. Dánsko je kolébkou HYGGE. Dánsko se pravidelně umisťuje na předních příčkách žebříčku nejšťastnějších zemí světa. A já se tomu nedivím.
Kniha je moc krásná. Pohodová, plná nádherných dánských reálií, je opravdu radost ji číst.

kopretitinka
27.03.2019 4 z 5

Milé čtení, které vás nechá oddechnout po těžkém dni v práci. Konečný pocit po dočtení : chci navštívit ta místa, zažít tu atmosféru a pracovat v kavárně v Kodani... knížka mě zahřála u srdce.

lusitta05
27.03.2019 5 z 5

Táto bola taká príjemná, odpočinková. Páčila sa mi.

MMacicekk
26.03.2019 4 z 5

Tuto knihu hodnotím celkově velmi kladně, neboť se jedná o milé odpočinkové čtení vhodné na dlouhé zimní večery, při kterém poznáte nejeden recept na štěstí. Kavárnu v Kodani doporučuji všem romantickým duším, pro které bude tato kniha laskavým pohlazením a časem vhodným k vypití dobré kávy.

janyska13
17.03.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Má dobrý nápad, prostředí Kodaně a hygge krásně popsáno, parta cizích lidí co odjede na presstrip a stanou se dobrými přáteli nebo něčím víc. K tomu nádherná obálka. :)
Škoda těch několika chyb v textu, které mne nehorázně štvali ke konci kni

LadyCotton
16.03.2019 5 z 5

Příjemné oddechové čtení, které kromě romantiky nabízí i podrobnější (hlubší) vysvětlení fenoménu hygge. Navíc během četby máte pocit, že letos musíte akutně navštívit dánskou metropoli :-)
Kniha se čte velmi rychle, postavy jsou sympatické.

Blaufik
14.03.2019 5 z 5

Ano, jedná se o romantiku, které se nevyhýbá jistá dávka předvídavosti a klišé, a přesně tak je nutno ke knize přistupovat. Jako k romantické knize, která díky svému tématu doslova pohladí po duši a vy si její čtení příjemně užijete.
Osobně knihu doporučuji všem ženám, které potřebují vydechnout u knihy, která doslova zahřeje. Já sama jsem se nemohla odtrhnout a čtení si náležitě vychutnala. Rozhodně si nenechám ujít další autorčinu knihu, která nás tentokrát zavede do Brooklynské pekárny.

Sorrow
08.03.2019 2 z 5

Kavárna v Kodani je klasická romantika plná událostí a postav, které v tomhle žánru prostě čekáte. Ničím nepřekvapí, na druhou stranu se dobře čte a je zasazena do zajímavého prostředí Kodaně. Atmosféru hygge se jí celkem daří navodit a nebýt těch do očí bijících překlepů a nepříliš povedeného překladu, možná se zamyslím i nad třemi hvězdami.

RockMartina
07.03.2019 3 z 5

Ten happy end...mám ráda odpočinkové knihy, ale toto bylo přeslazené tak, že jsem z toho málem dostala cukrovku :D

prcek19
03.03.2019 4 z 5

Skvělá nenáročná kniha na nedělní klidné odpoledne..moje druhá kniha na téma hygge a jednoznačně zatím vede.. mám pocit, že sem příjemně relaxovala a doufám, že mi to vydrží, co nejdéle v následujícím týdnu..až sem díky autorce dostala chuť zajet si do Kodaně

Keiko.L.
01.03.2019 5 z 5

Příjemná oddechovka

babystar
26.02.2019 3 z 5

Tak bych řekla, že jsou to "účastníci zájezdu po anglicku". Jen nechápu, co v příběhu bylo vtipného. Šest novinářů a pracovnice reklamní agentury se vydají v rámci reklamní kampaně do Kodaně seznámit se s dánským životním stylem nazvaným hygge. Kromě přehnaného chválení Dánska se ukáže, že každý z hrdinů má svého "kostlivce ve skříni". Je tam i milostný vztah a autorka samozřejmě nezapomněla i na gaye. A nakonec vše dobře dopadne.

alnahu
26.02.2019 3 z 5

Já jsem se nějak do této knihy nemohla pořádně začíst, vadilo mi přeskakování v ději. Moderní svět podle Hygge mi moc nebere.