Kavárna v Kodani

Kavárna v Kodani
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400221/bmid_kavarna-v-kodani-d6p-400221.png 4 3184 3184

Z otravného výletu do Kodaně se vyklube cesta, která všem zúčastněným změní život úplně v duchu dánského životního stylu hygge. Někdy prostě stačí jen zpomalit a rozhlédnout se kolem sebe. Dát si kávu. Popovídat si s ostatními. Třeba pak zjistíte, že to, za čím se ženete, vám štěstí nepřinese.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Little Café in Copenhagen , 2018

ivulka15
10.12.2019 4 z 5

U čtení této knihy jsem si krásně odpočinula.

Veňa2
05.12.2019 4 z 5

Musím jet do Kodaně! Kniha se četla sama, nádherný příběh pro všechny romantické duše. :)

Kačík
02.12.2019 5 z 5

Příjemné oddychové, ale také zajímavé čtení.

Simstr
29.11.2019 4 z 5

Pěkný příběh, dobře se knížka četla. Ke konci mi přišlo, že se všechno pořád opakuje, ale nenudila. Taková nenáročná víkendová četba, když chcete vypnout.

Costanzo
28.11.2019 5 z 5

Román pro ženy, vyprávějící vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování. Co jsem ocenila, byla ich-forma a větší font písma. Hrozně se mi líbilo místo, do kterého je celý příběh zasazen. V Kodani jsem byla na dovolené a místní přístav s malebnými domky mě doslova očaroval. V příběhu jsem si vyloženě libovala, protože tam byla zmíněna i jiná místa, které jsem taky navštívila a můžu říct, že to knize dávalo úplně jiný rozměr. Pokud bych v Kodani nikdy nebyla, tahle kniha by ve mne vyvolala nesmírnou touhu tuto část Dánska navštívit a ochutnat místní speciality včetně výborné kávy. Autorka bravurně popsala nejen krásu Kodaně, ale taky začínající lásku a spalující vášeň, která zasáhla nejednoho z nás. Kniha je skvělá, příběh je čtivě vyprávěn, než se nadějete, otáčíte poslední stránky. Závěr knihy je sice předvídatelný, ale i tak se mi líbil. Za mě pohodové čtení na chmurné podvečery.

Booky84
25.11.2019 5 z 5

Krásná a pohodová kniha na deštivé a mlhavé podzimní večery.

Evi4
24.11.2019 5 z 5

Super knížka

luckomar
24.11.2019 4 z 5

Taková hezká romanťárna :)

LiLinka
22.11.2019 5 z 5

Jestli nějaká kniha dokáže v těle navodit pocit klidu a pohody, tak je to právě tato. Skoro celý čas jsem se při čtení usmívala a plně se vžila do postavy Katie. Na podzimní a zimní večery rozhodně doporučuji. Četla jsem ji až po přečtení Pekárny v Brooklynu a vlastně ani nedokážu říct, která se mi líbila více... jděte do obou, stojí za to. :)

avicha
07.11.2019 4 z 5

Pokud od knihy čekáte jednoduchost a oddych tak stojí za to.

HDosoudilová
04.11.2019 5 z 5

Tohle bylo tak krásné a tak skvěle se příběh četl :-) Chtěla jsem romantickou oddechovku a dostala jsem něco víc. Jednak jsem se do příběhu úžasně začetla, ale zároveň jsem nebyla po dočtení "přeslazená" jako u jiných romantických knih. A hlavně jsem si díky této knize zamilovala Kodaň, kam bych se někdy ráda podívala.
Pokud hledáte knihu, u které si odpočinete , je tohle ideální volba. A navíc ta krásná obálka...

Monika97Švej.
01.11.2019 5 z 5

Když se mě někdo zeptá, co bych nu doporučila k přečtení teď, na podzim, doporučím vždy tuhle knížku.
Knížka do pohody, klidu a k teplému čaji ????

ModráLaboratoř
31.10.2019 5 z 5

Hned zkraje musím zmínit, že nejsem cílovou skupinou přeslazených, uvzdychaných, přespříliš zamilovaných, oddychových románů. Všudypřítomná cukrová vata, kterou je většina přiběhů naplněna až po okraj, mi drásá duši. Ale Kavárna v Kodani se na první pohled tvářila tak sympaticky a mile. V přehršli nevýrazných knih doslova vyčnívala. A teď nemohu být víc nadšenější z toho, že jsem ji přečetla. Posledních pár desítek stran jsem se permanentně usmívala a toužila po čerstvě upečených kanelsnegle. Hygge se mi dostalo pod kůži, čistý minimalistický dánský design, ta pohodová a utulná atmosféra, vůně čerstvě umleté kávy, pocit dokonalého souznění ... boží!

iška
28.10.2019 4 z 5

Bylo to takové miloučké a hezoučké. Myslím, že ve svém žánru patří k těm lepším. Vlastně jsem hned od prvních stránek odhadla, jak se to bude vyvíjet a kde to skončí, ale četlo se mi to dobře a příjemně jsem si odpočinula.

eva3992
28.10.2019 4 z 5

Úspěšná PR managerka Kate se rozejde po podrazu se svým přítelem Joshem. A navíc v práci dostane nelehký úkol - sehnat šest novinářů, kteří s ní odjedou do Dánska, aby za pár dní pochytili pohodový život a dánský životní styl hygge.
Vtipný, romantický příběh o lásce, štěstí a cestování. Od knížky jsem dostala přesně to, co jsem od dní očekávala - pohodové čtení.
Dánsko je v příběhu popsáno tak, že máte chuť okamžitě tam vyrazit a zajít si do kavárny na něco dobrého.
V knize nečekejte žádné hluboké myšlenky, žádné velké zvraty. Ale kniha Vás opravdu chytne na první stránce a pohodově ji proplujete až nakonec.
Jednu hvězdičku strhávám za konec, který se zbytečně protahoval a hledal další zápletky, které už byly zbytečné.
Tato kniha je první ze série Romantické útěky a já si rozhodně přečtu i další díly.

radka3243
18.10.2019 4 z 5

Nevím nevím, jestli byla Kate vážně tak úžasná... Ale ačkoli byl děj hodně průhledný, kniha se mi vážně líbila. Taková byla milá. Až jsem měla touhu pracovat v útulné kavárně.

Wabinka
16.10.2019 5 z 5

Pěkný romantický příběh.Ideální odpočinkové čtení

Aknel26
10.09.2019 3 z 5

Oddechovka, u které nemusíte (ba přímo nesmíte) přemýšlet. Hlavní hrdinka byla taková "kinsellovská" - což byl hlavní důvod, proč jsem po Kavárně v Kodani sáhla a docela s chutí přečetla. Dějová linka byla velmi průhledná a ke konceptu hygge přistupuji skepticky, ale je fakt, že popis Kodaně mě opět nalákal toto město navštívit a hlavně ochutnat všechny ty lahůdky!

Miretti
01.09.2019 4 z 5

Milá , letní , pohodová. Milé překvapení i pro mě, kdy tento žánr čtu spíše okrajově. Humorné, nenásilné , laskavé a s úžasným Dánskem a vůní kávy k tomu. I já jsem cítila touhu opustit nudné místo kancelářské krysy a začít žít poněkud hygge:))
A krásné zpracování obálky, které vážně naladí;)

astra3
26.08.2019 5 z 5

Pěkná vtipná kniha. Mně se líbila víc než Pekárna v Brooklynu.