Cukrárna v Paříži

Cukrárna v Paříži
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423051/bmid_cukrarna-v-parizi-Yri-423051.jpg 4 1909 1909

V Paříži se skrývá jedna malá cukrárna, která má už ale své slavné dny za sebou. Vstupte a ochutnejte některý z dezertů. Třeba zjistíte, že minulost stačí jen oprášit, aby opět získala svůj lesk. Nině Hadleyové pomalu táhne na třicet. Pracuje jako servírka, ale už zkusila kdeco – učila ve školce, pracovala v zahradnictví, absolvovala také kuchařský kurz. Nic z toho ale nebylo to pravé. Krom toho je pro svou velkou hlučnou rodinu pořád jen malou holčičkou, kterou se všichni snaží chránit. A dobře jí radit. Nina by se ráda osamostatnila, jenže jak přijít na to, co by doopravdy chtěla dělat? Když na dva měsíce kvůli rekonstrukci zavřou restauraci, kde Nina pracuje, naskytne se jí šance odjet do Paříže. Měla by tam pomáhat s přípravou cukrářských kurzů pro amatéry. Zdá se, že je to přesně ta příležitost, na kterou čekala. Má to však háček. Kurzy vede rodinný přítel Sebastian, velmi úspěšný a také velmi protivný šéfkuchař. Nina se do něj navíc kdysi bláznivě a beznadějně zamilovala. Sebastian ovšem neměl zájem. Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

The Little Paris Patisserie , 2018

aquaver
12.10.2022 5 z 5

Tohle je čtvrtá kniha od autorky, kterou jsem přečetla. Tahle série se doslova stává mojí srdcovou záležitostí Jen pro mě bylo trošku kruté číst zrovna cukrárnu, protože zbožňuji sladké a hned jsem měla u čtení na něco chuť :) Taky že jsem se po dočtení hned pustila do pečení, protože mě to velmi namotivovalo a pečení mám ráda. Taky jsem se ztotožnila s Ninou u toho jejího kuchařského kurzu... asi bych dopadla podobně. Tuhle milou oddechovku doporučuji každé duši, která zbožňuje jemnou romantiku. Ty zbylé díly si asi fakt budu muset šetřit... Jen se obávám, že to dopadne jako sladké... Dlouho to nevydrží :D

TerezkaMoz
11.10.2022 2 z 5

První kniha od této autorky byla celkem zklamáním. Příběh celkem nudný, pořád se chodilo kolem horké kaše a až přišlo to nejlepší tak přišel zvrat, což bývá u takových knih předvídatelný. Jedno se autorce musí nechat, umí na vás přenést atmosféru, emoce a řekněme si upřímně, kdo by si nedal při čtení něco sladkého nebo neměl chuť se naučit dělat makronky či éclairky!!! Mňam.
Do dalšího dílu jsem se nutila, ale o to víc mě překvapil a získal si moje srdce.

GaleW
10.10.2022 4 z 5

Má teprve druhá knížka od populární autorky, první byla chata ve Švýcarsku, tohle bylo tedy rozhodně o třídu lepší, ale je to pořád slaďárna jak hrom. Ale protože také ráda peču a do Paříže bych se jednou chtěla podívat, dávám hvězdičky 4.

book_loverka_
01.10.2022 5 z 5

Cukrárna v Paříži je posledním romantickým útěkem, který jsem ještě nečetla a který mi scházel do sbírky. A opět se mi to moc líbilo! Caplinovky jsou prostě pohlazením po duši. Přestože od začátku víte, jak to dopadne s hlavními hrdiny, stejně vás to baví a nasáváte atmosféru cizí země plnými doušky. Zde to byla Francie, jež měla atmosféru obzvlášť okouzlující. Trošku mě mrzelo, že se zde autorka více nevěnovala zdejším památkám, vynahradila to však detailním seznámením s francouzskými zákusky. Hrozně mě bavilo prožívat rekonstrukci cukrárny společně s hlavními postavami. I tento díl se řadí mezi mé favority z této série (haha, to je snad skoro každý díl), nejde to však jinak. Už se moc těším na další plánovaný Útěk odehrávající se ve Skotsku!

rencovav
20.09.2022 2 z 5

Většina knížky se mi nelíbila a strašně mě rozčilovala, ale ten konec byl docela čtivý (byť bylo jasné, že to tak dopadne), tak dávám hodnocení "it was okay". Jako jo, asi je to dobrá oddechovka. Dali byste si u toho nějaký dortík. Jenže celé to bylo strašně... jak špatná povídka do časopisu. Hlavní hrdinka nesnesitelná, problémy umělé, aby se příběh dal trochu natáhnout. Pobavilo mě, že motiv "někdo blízký mi umřel, a proto jsem tady" se objevil asi čtyřikrát. Dojem mi taky kazil takový zvláštní překlad, vůbec jsem se s jazykem nedokázala sžít, kolikrát jsem vůbec nepochopila, co je popisováno, ale zkoumala jsem to a není to tím, že toho o cukrářství nevím dost. No, musím se přiznat, že vám knihu nedoporučuji, nebo pouze na vlastní nebezpečí. Je hodně povrchní a vlastně se mi ani nečetla nějak dobře, spíš to bylo místy zbytečně vleklé.

mnohoknih
17.09.2022 3 z 5

Běžím si do lékárny pro glukometr. Napsat něco takhle sladkého, to chtělo odvahu :-) Romantika v cukrárně v cukrářském kurzu. Autor si drží svůj styl. Fajnový popis místa i pracovních postupů. Jen toho cukru bylo trochu moc.

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Romanticky jsem utekl do paříže na rakvičku. Chutné, veselé, romantické. Krásná série.

Devorah
02.09.2022 5 z 5

Caplinová s touto knihou  zahrála na romantickou notu. Zápletka je sice průhledná jak papír, ale přesto skvěle funguje.
Milostná linie není v tomto příběhu úplně to hlavní, jde tu i o přátelství, která v životě vznikají, o mezilidské vztahy, které nestojí jen na vášni. I když lásky je tam hodně, přesto to není přeslazené. Je to prostě příběh mladé lásky voňavý po odpalovaném těstě a makrónkách, který je plný skutečného života.

janqa410
30.08.2022 3 z 5

Příběh cukrárny i odvážné Niny, mě moc bavil. Odpočinkové čtení.

Luci19346
29.08.2022 3 z 5

Jednoduchý příběh s předvídatelným koncem, který jsem předpokládala již před polovinou knížky. Dostala jsem takovou chuť na sladké, že jsem si musela eclairky udělat doma.. Nejvíce mě v knize štvaly opakující se pasáže stejných frází o ničem. Nepotřebuji číst 20x, že je Nina rozmazlená, nebo že ji bratři chrání, jednou by stačilo.

Rapeh
21.08.2022 3 z 5

Velmi příjemné čtení, jen tato kniha není to nejlepší co jsem od autorky četla

Mixy
19.08.2022 4 z 5

Julie ve svých knihách nabízí příjemný romantický příběh, který se čte velice jednoduše a zároveň nám umožňuje nahlédnout do kultury jiného státu. Popisuje místní tradice, památky nebo gastronomii a to mě moc baví. Od začátku sice víte, jak kniha skončí, přesto je to ale velice příjemné čtení, když potřebujete nechat svoji hlavu odpočinout a nehledáte nic složitého na čtení.

LucyA7
15.08.2022 5 z 5

Ideální letní četba. Četla jsem už několik knížek z této série a opět jsem nebyla zklamaná. Po přečtení jsem měla chuť jít péct :-)) .

Kater1ena1
11.08.2022 4 z 5

sladky romanticky pribeh, u ktereho sem hodne slintala, smutne je ze ne nad hlavnim hrdinou ale nad dobrotama :3

yonda
29.07.2022 4 z 5

Příjemné vyprávění plné sladké chutě a Paříže s notnou dávkou romance.

_Knihomolka_
22.07.2022 4 z 5

VAROVÁNÍ: podobně jako u Kavárny v Kodani a Pekárny v Brooklynu se ani u Cukrárny v Paříži neobejdete bez něčeho sladkého při ruce :).
Caplinová je prostě sázka na jistotu. Kniha potěšila, nejednou mi vykouzlila úsměv na rtech a také mě přinutila jít do kuchyně péct :). Já tyto autorčiny romány miluji a mohu tak jen doporučit, protože jsou na léto naprosto ideální četbou.

Kanimůra2
19.07.2022 2 z 5

Už jsem od autorky četla Kavárnu v Kodani, ta se mi líbila. Protože jsem právě dočetla velmi těžkou a smutnou knížku, sáhla jsem záměrně po románku, abych pookřála. No... kdyby se mnou nějakej chlap mluvil tak drze po dobu 6 týdnů, tak bych už na něj nedělala zamilovaný oči, nechvělo by se mi srdéčko touhou, ale vztekem. Dočetla se skřípěním zubů

Mikanadeta
19.07.2022 5 z 5

VAROVÁNÍ: tuto knihu nelze číst bez kávy a zákusku :-)
Ideální čtení na léto a dovolenou. Vše je mistrně popsáno, jak samotná Paříž, tak jednotlivé zákusky i postavy. Moc mě to bavilo a celou dobu jsem držela Nině palce. Ve všem.
Určitě chci i všechny ostatní knihy této autorky.

dqenisa
10.07.2022 4 z 5

Knizka byla opět milá a člověk u ní dokáže zapomenout na běžné starosti, ale ke čtení potřebujete vždycky něco dobrého k zakousnuti . Z těch 3 dosavadních knih co jsem četla bych tuhle dala na druhé místo. Paříž je tak trochu osobní záležitost. Takže můžu doporučit.

Ennie
10.07.2022 3 z 5

Milá oddechová knížka, která se četla vážně skvěle. Příběh s cukrárnou mě vážně moc nadchnul. Pokud ale hledáte romantiku, tak bych raději sáhla po jiné knížce, zde byla romantika po skromnu. Vskutku to byl hezký příběh, od autorky mě více ale oslovil Hotýlek na Islandu.