Rod nebes a dechu

Rod nebes a dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498957/bmid_rod-nebes-a-dechu-OZW-498957.jpg 4 701 701

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar se snaží vrátit do normálu - možná zachránili Crescent City, ale vzhledem k tomu, že se v jejich životech v poslední době odehrálo tolik otřesů, chtějí si hlavně odpočinout. Zpomalit. Zjistit, co je čeká v budoucnosti. Asteriové zatím drží slovo a nechávají Bryce a Hunta na pokoji. Ale s tím, jak rebelové oslabují moc Asteriů, roste hrozba, kterou vládci představují. Jak jsou Bryce, Hunt a jejich přátelé vtahováni do plánů rebelů, volba se stává jasnou: mlčet, zatímco jsou ostatní utlačováni, nebo bojovat za to, co je správné. A mlčení jim nikdy moc nešlo. Sexy, akcí nabitý strhující příběh o světě, který se chystá explodovat – a o lidech, kteří udělají cokoli, aby ho zachránili.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , CooBoo

House of Sky and Breath , 2022

11191
08.09.2023 4 z 5

Druhý díl je podle mě lepší než první. Lépe jsem se orientovala v ději i ve fantastickém světě a postavy konečně dostaly nějaký směr a začaly následovat nějaký vyšší cíl, což v knížkách oceňuji. Závěr byl super a díky němu se těším na další díl.

Bohužel ani ve druhém díle se autorka nevyhla zmateným popisným pasážím a bohatým odkazům na vztah s Danikou, které mě fakt nebaví. Čtenář si k ní neměl možnost vytvořit vztah a to neustálé truchlení mi tak připadalo otravné a zbytečné.

Vrcholem jsou pekelně nesympatické hlavní postavy v čele s Bryce, která asi vyrostla v Ostravě, nebo nevím, proč jinak by byla tak sprostá.

I přesto, že si další díl přečtu, jsem čekala trochu více.

Verkolka
31.08.2023 4 z 5

Bylo to takové zdlouhavé, přesto by se toho moc vynechat nedalo, aby děj dával smysl... Ale ten konec! To mě podrž! Doufám, že nejpozději zítra vyjde pokračování

mondulinecka
31.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Trochu mi trvalo se tím prokousat, ale bylo super. Chvílemi opět porno na papíře, ale už to tak nejak u autorky cekam. Tusila jsem, ze konec bude brutální, když další díl ještě není, ale WTF??? Propojení s dvorami jsem teda fakt nečekala! No nezbývá, než si počkat na pokračování!

Okoslav
28.08.2023 4 z 5

Bez spoilerů: ten konec je ukázkový fan service and I think that's beautiful :-)

lokonla
23.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Tak tenhle díl mě neuvěřitelně zklamal. Celé mi to prostě nějak nesedlo (možná to bylo tím konceptem detektivky, na kterou si to hraje nebo nevím). U prvního dílu mě drželo sbližování Bryce a Hunta, ale teď když jsou spolu jsou strašně nudní, hlavně teda on.
Celkově jsem byla hrozně přehlcená informacemi, bylo tam moc postav, každá řešila jiný problém, pohledy se střídaly velmi nepřehledně, v té záplavě informací jsem se tak začala ztrácet v tom, o co jim vlastně ve výsledku jde a ve finále mi bylo už všechno jedno. Nedokázala jsem se do toho vůbec vžít, nikdy jsem nevěděla jestli to co se tam děje je opravdové nebo jestli si zas jen další postava řekla: nikomu to neřeknu, to bude zábava, a pak se tam bude 4 a více kapitol řešit obnovení důvěry. A navrch k tomu všemu - to bylo neuvěřitelně vleklé a zdlouhavé. Podle mě by kniha mohla mít 500 stran a vůbec by to nevadilo.
Také byly za mě postavy až přehnaně emocionální, počínaje Bryce a jejím neustálým truchlením po Danice, kterou jsme ani neměli šanci poznat a konče Ithanem a jeho žalem po bratrovi, kde platí to samé. Ve finále z nich byly jen ufňukanci, kterých mi ani nebylo líto.
Co se týče dalších postav, tak mě u druhé knihy držela linka Ruhna a Lidie (je někdo, kdo její identitu neuhodl už na začátku?). Za mě o hodně uvěřitelnější vztah než Bryce a Hunta, kteří mi v této knize vůbec nesedly a z Hunta se stal jen absolutně nezajímavý muž, co je dobrý jen k tomu, aby svou družku mohl nabít energií nebo jí zachraňovat a nebo pochopitelně uspokojovat.
Dále sexuální scény... no, Massová se stále více boří do hlubokých vod toho, jaké synonymum jde použít pro výrazy penis a orgasmus. Občas jsem se nad těmi výrazy musela opravdu smát a při větě: Při orgasmu z ní vytrysklo světlo, jsem vyprskla smíchy (nebo je to možná překladem?).

Nicméně, ač tedy dostat se na konec knihy bylo trápení, ve finále se všechno nějak spojilo a konec měl spád, který je pro Massovou typický. Ona je unikátní v tom, že i když se vám její kniha moc nelíbí, stejně jí dočtete a stejně tak nakonec dočtete celou sérii. A zde to není jinak, přečtu si 3. díl a to ze dvou důvodů: Ruhn & Lidia a to, že se tam k tomu přimotá noční dvůr. A autorka moc dobře ví, že všichni milujeme dvory, takže si to všichni přečteme :3.

Dávám 3*/5*

Kája_14
16.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl Půlměsíčního města byl.....dobrý. Očekávala jsem od toho víc, jelikož je to od Sarah J.M. Děj má zajímavou zápletku nemluvě o románku mezi Bryce a Huntem ovšem v této knize je vše zdlouhavé, ano je to napínavé a konec je zdrcující ovšem čekala jsem víc.

Lucyeinstory
14.08.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu

Na tento díl jsem se neskutečně těšila, protože první mě mile překvapil a byla jsem zvědavá, co přinese pokračování.

Opět tu máme Hunta a Brice, ale prostor tu dostávají i vedlejší postavy, které se v prvním díle jen mihly, nebo neměly žádnou extra dějovou linku. Víc tu poznáváme Ruhna, kterého mám už od prvního dílu ráda, a dostává tu nejen svou vlastní romantickou linku, která je lehce jiná, ale velice zajímavá. Plus tu máme spoustu nových postav, které budou mít v dalších dílech jistě vlastní úlohy a víc je poznáme.

Odkrýváme další tajemství a zákoutí fantasy světa, které byly překvapivé a nejednou mě zaskočily. Dozvíme se hodně i o Danice, kterou známe z prvního dílu.

Skoro v každé postavě jsem viděla charakter nebo chování jiné postavy z jejich dalších sérii. Brice byla jak Aelin, Hunt jako Rhysand, Ruhn mi připomínal Lorcana atd. Teď mě třeba napadají i další postavy, ale to už bych spoilerovala. Vztah Brice a Hunta mi hodně připomínal Rhyse s Feyre, a to byl ten důvod, proč mě ke konci vytáčeli Dvory mám od autorky totiž nejmíň ráda hlavně kvůli tomuhle páru.

Co oceňuji, je čtivost. U prvního dílu jsem měla hrozný problém se začíst, ale tady stačilo pár stránek. Neříkám, že jsem v dějí občas neměla totální guláš, ale pokud jste se soustředili, vždycky jste ty důležité části pochytili.

Poslední 3 kapitoly jsou emocionální peklo a doporučuju je nečíst na noc, protože já z nich měla trauma a nemohla spát. Jako CO TO TAM VYMYSLELA? Asi se shodneme, že čekat na další díl bude peklo. Ale prý už ho Sarah píše.

5 a co na knihu říkáte vy?

LexiS
08.08.2023 4 z 5

Mám tendenci hodnotit 5 hvězdami už jen proto, že je to SJM, ale tady to na to úplně není.
Je to skvělý, ale ne tak skvělý. Necelých 800 stran je dost. A tady prostě chyběla akce. Trošku se to táhne. A pak přijde jako vždy konec a člověk se nestačí divit. (ale sociální sítě jsou zlo, takže velký wow se u mě nekonalo bohužel.)
Každopádně obálka je úžasná, postavy jsou skvělé, je to dokonale čtivé, jen té akce bylo trochu málo. Ale celé fungování světa a pak velké odhalení je moc fajn.
Natěšeně budu vyčkávat na další díl, protože si myslím a doufám, že se to teď naplno rozjede.
Škoda toho šíleného množství překlepů. (vYděl jsem horko těžko rozdýchávala)

isabokmal
06.08.2023 5 z 5

Druhý díl ze série Půlměsíční město byl pro mne knihou, která mne neskutečně rozbila. Neplakala jsem, ale neustále jsem se dozvídala nové a nové věci, které jsem ani trochu nečekala a které mne vždy na pár minut donutily sledovat neurčitý bod před sebou (šokovaně).

Pokud jste od Sarah J. Maas četli aspoň jednu knihu, víte, jak autorka "funguje". Když to zasadím do téhle knihy.. cca 500 stran vás autorka nechá v klidu proplouvat příběhem, občas vás něčím trochu kopne a posledních 280 stran je to nekončící jízda faktů, šoků a všeho možného.. až se dostane na konec a .. COŽE?!

Každou další knihou, které od této autorky čtu, se víc a víc zamilovávám.. protože ona je neuvěřitelná. Nechápu, jak jí něco takového může vznikat v hlavě, jak to dokáže tak do puntíku cele zasadit.. prostě je bohyně!

Hromada skvělých postav, bohatý svět, Hunt Athalar, Bryce Quinlan a Ruhn Danaan.. ale samozřejmě Tharion, Cormac, Ithan a všichni ostatní!

Avšak vidím jeden problém.. třetí díl stále nevyšel. Takže po tom konci, co tato kniha skrývala, můžu jen tiše trpět!

DOPORUČUJU!

Vikinka224
29.07.2023 3 z 5

Pamatuju si, když jsem asi před třemi lety četla první díl a byla jsem z něj nadšená. Tady moje nadšení dost opadlo. A to hned z několika důvodu:
- Nikdy jsem nečetla knihu, kde by se tak moc používala sprostá slova. Ne, není to cool, je to otravné a zbytečné a ničí to celkový dojem z knihy.
- Hlavní hrdinka je sice statečná, ale taky extrémně drzá a neschopná respektovat autority, dělá hloupé a unáhlené věci, kvůli kterým své blízké akorát vystavuje nebezpečí.
- Každý je tu nadržený a myslí jenom na jedno. Proč? Číst o každé postavě, s kým by chtěla spát je dost otravné a brzo to omrzí. Sexuální scény všechny na jedno brdo. A co mi přišlo fakt nechutné, byla scéna v té posilovně, nebo kde to byli. Lije z nich pot ale stejně dělají, co dělají - fuj.
- Není tu jediná postava, která by byla aspoň průměrná. Všichni jsou tu nádherní, dechberoucí, s vypracovanými pevnými svaly, krásnými kulatými zadky a dokonalým poprsím.
- Postavy od Sarah jsou všechny stejné (např.Hunt-Rhys-Rowan). Dokonalí alfasamci s obřím nádobíčkem naprosto posedlí svým ženským protějškem.
- Trochu mi vadila zmatenost světa, to množství různých druhů bytostí. Ale s tím jsem měla problém i v jedničce. Nicméně po přečtení konce mi to aspoň začalo dávat smysl.
- A v neposlední řadě klišé s druhem a družkou. To taky nesmí chybět v žádné knize.
- Kniha byla místy zdlouhavá a nudná. Klidně bych ji snesla o 300 stran kratší.
Poslední část knihy mě ale naprosto dostala a trochu mě přesvědčila, že by si kniha ty čtyři hvězdičky možná i zasloužila (nakonec bych hodnotila tak 3,5*). Dočítala jsem s pusou dokořán. Konec se Sarah moc povedl, byl naprosto nečekaný. Další díl si určitě přečtu, jsem zvědavá, jak se autorka popere s tím vším, co v tomto díle načala.

Jane007
22.07.2023 5 z 5

Tohle je jedna z těch nebezpečných knih, které nedovolí spát, jíst, pracovat. Tím pádem opět skvělý čtenářský zažitek a vážně mě štve, že zatím není další díl. Jediné, co bych vytkla, je skoňování ženských jmen končících na "ie".

rakosnicek333
10.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Skloňování, respektive neskloňování Sofie dost obtěžovalo. Za ty chybky bych dala hvězdu dolů a ještě jednu za děj, nebylo to špatné, ale na plný počet taky ne. Ale ten konec..! Nemůžu jinak a skutečně jen za ten konec dávám plný počet, protože Rhysand...! Už bude další díl?!

nikca3882
10.07.2023 2 z 5

Dlouho jsem se odhodlávala... Pokračování příběhu se mi líbilo, ale podle mě zbytečně natažené na skoro 800 stran. Klidně bych to o část zkrátila, některé pasáže mi přišly zbytečně natažené. Ale jinak super :)

nipaaaa
17.06.2023 3 z 5

Pro mě velké zklamání

Slugterra
02.06.2023 5 z 5

Kniha byla skvělá. Sice gramatických chyb bylo tentokrát požehnaně ale to nic nemění na tom, že to bylo BOŽÍ!! Hlavně ten konec... nejlepší a zároveň nejhorší konec jsem u knihy ještě nečetla. Ještě nějakou dobu se z toho budu dostávat.
...
Rozhodně se nemohu dočkat pokračování

Iwets
31.05.2023 3 z 5

Na druhý díl série jsem se tak těšila a tolik mě zklamal. Rozsah knihy je naprosto zbytečný. Na to, kolik podstatných věcí se v knize stane, by bohatě stačila polovina stran. Tak nějak mě i rozladilo, že když se po všem tom tlachání, sexu a vylejvání srdcí stane nějaká akce, tak je taková nijaká... Odbyde se v pár stránkách, aby mohla začít opět část o ničem. Navíc gramatických chyb bylo tentokrát tolik, že se to už nedalo ignorovat, ale dost mi to drnkalo na nervy. A z nevyskloňované Sofie mám osypky ještě teď.
Taková škoda, vážně. Ale pořád je to Sarah a za konec jsem přidala hvězdičku navíc, protože si samozřejmě budu muset koupit další díl, abych zjistila, jak tam zakomponuje ty dvory!

sArKa236
21.05.2023 3 z 5

Takové meh.
Od Maasové jsem četla všechno (začala jsem, když vycházel Skleněný trůn), a čím jsme dál, tím nezajímavější jsou knížky. Nebo možná ne méně zajímavé, ale ani jeden díl Půlměsíčního města nemusel být takhle dlouhý. V prvním díle to bylo ještě jakž takž ok, protože jsme vedli vyšetřování a sledovali jsme vývoj Hunta a Bryce, a to mě bavilo, ale tady? Absolutní nezájem. Zdá se mi, že poslední tři knihy, které vydala, už nepíše jako příběh, ale jako něco, co obsahuje momenty, o kterých ví, že je lidi chtějí, a právě pro ně si je přečtou.
A ten konec? Ok, zajímavé, ale jsem zvědavá, kam to Sarah dotáhne, a jestli to udělá uspokojivě.
Se čtením budu dál pokračovat, ale už to není něco, o čm bych chtěla blábolit svým kamarádům.

Anya636
16.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Spíše zklamání. Po prvním strhujícím dílu jsem byla natěšená na pokračování. Začetla jsem se až před půlkou.
Trvalo dlouho než se kolem Bryce posbíralo dost obdivovatelů, kteří by pro ní skočili pod vlak. Nejvíc mi vadilo absurdní chování postav. Zejména v situacích kdy by v reálu člověk čekal pokoru a držel hubu a krok.
Vše je zde možné, tak jsem jen zdvihala obočí nad nelogickým impulzivním a sebezničujícím chování postav.
A vůbec, autorce asi dochází nápady. Po přečtení trůnů mi u konce prvního dílu Rodu nebes bylo jasné, kam se zřejmě zápletka bude ubírat. A ejhle, ano, skutečně, nečekané. Bryce je úchvatná (navzdory jejímu počátečnímu charakteru), všichni ji zbožňují a přerodí se v princeznu, která je schopná svými nově objevenými schopnostmi zachránit celou planetu, galaxii, svět(!), od hrozivé nadvlády bohů.
Tím, že se autorka přesunula do sci-fi se opět vrhá do fantasmagorie a stejně jako v závěru série Skleněného trůnu mě po cestě ztratila. Konec mě neudivil, vzhledem k podobnému vyústění trůnů se dalo něco podobného čekat. Intergalaktický mišmaš.
Škoda. Další díl mě ale stejně zajímá a těším se na shledání Bryce a Hunta. Stejně jak ov trůnech to bude jistě epické :*.

Vjeerus
11.05.2023 3 z 5

Tentokrát jsem se rozhodla jít na recenzi od konce, protože nejvíc mě pálí to množství chyb. A to nemluvím jen o překlepech, chybějících nebo naopak přebývajících slovech, ale i divné slovosledy, které dost často udělali absolutně nesmyslné odstavce. Ale nejvíc mě štve, že někdo očividně zapomněl, že v českém jazyce existuje něco jako pády pro podstatná jména a většinu jmen (koukám na tebe, Sofie) nechal v prvním pádě. Pak vznikly věty, co odporovaly předchozím tvrzením a nebo to působilo, jako by těch jmenovkyň bylo víc, než jedna. Jak tohle mohlo projít přes redakci opravdu nechápu.
Teď k příběhu. Za mě určitě nejslabší kniha od Maas. Hlavní hrdinka začíná jít ve stopách Aelin z GOT, takže si spoustu věcí udělá sama na tajňačku a ostatní se s tím musí smířit. Kdy to všechno stíhá je ve hvězdách. Stejně jako její údajně nejlepší kamarádka měla v jednom dni asi 3x víc hodin než všichni ostatní.
Dále se mi od autorky začínají zajídat její sexuální scény, protože jsou jak přes kopírák a je jich zbytečně moc. Očividně je strašně sexy se milovat, když jsme zpocení. Dále se ženy umějí udělat na povel, ideálně několikrát a vlhké jsou ještě dřív, než se jejich partner objeví ve dveřích. A o velkých lilcích, který se nemaj šanci nikam vejít, není třeba psát, ty jsou očividně nutnost.
Děj zachraňují ostatní postavy. Ať záporné, nebo kladné. Autorka vyhrabala všechny možné charaktery a pěkně je rozházela do knihy. Závěr byl opravdu jízda se spoustou luxusních zvratů. Další díl si přečtu, momentálně mě hodně zajímá linka s vlky. I přes vcelku negativní recenzi se kniha fakt dobře a rychle čte a více či méně si udržela mou pozornost po celou dobu. Ze spojení dvou sérií nemám radost, ale i tak jsem zvědavá, jak to dopadne.

Katrin2002
09.05.2023 5 z 5

Děj se mi občas táhl, ale jinak se mi to četlo moc dobře. Jsem velmi zvědavá co si autorka pro nás přichystá v dalším díle, protože ten konec je na jednu stranu dokonalost sama, no na druhou mám chuť si vyrvat vlasy nad tím co se stalo. Doufám že doba do dalšího dílu uteče velmi rychle jinak nevím co si počnu.