Rinaldova cesta

Rinaldova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291709/rinaldova-cesta-pUm-291709.jpg 3 10 1

Novela Rinaldova cesta je rozprávaním o pitoresknej púti mladého rómskeho chlapca Rinalda za rodinným šťastím. Dobrodružný, vtipný, ale i citlivý Rinaldov príbeh, ktorého silnou devízou je jeho sociálno kritický rozmer, je zároveň pútavou sondou do života rómskej komunity.

Gracian1964
06.04.2016 5 z 5

Knihu som dostal od kamaráta Ballu, ktorý ju aj redakčne pripravil. Víťo Staviarsky si ju pravdepodobne vydal sám. Prečítal som si už aj predošlé Víťove opusy a bol som s nimi spokojný. Takisto som bol spokojný aj s Rinaldovou cestou. Taká malá literárna road movie. Nie som práve veľkým priaznivcom príbehov o romákoch, ale Víťo ho napísal čarovne, vtipne, nenudil som sa. A kniha je kratučká, dá sa zvládnuť na posedenie. Titul som zatiaľ nenašiel v ponuke Martinusu, inde som ani nehľadal. Obálku som preto vyfotil len mobilom, aby ste mali predstavu, ako vyzerá. Tak hor sa nadol. Prečítajte si ju, ak na ňu kdesi naďabíde. Howgh!!!

Víťo Staviarsky
slovenská, 1960