Rímsky triptych

Rímsky triptych https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89254/rimsky-triptych.jpg 5 4 4

Pre Vydavateľstvo Dobrá kniha je veľkou poctou, že má možnosť ponúknuť vám jedinečné dielo Jána Pavla II. RÍMSKY TRIPTYCH. Je všeobecne známe, že pred zvolením za pápeža bol Karol Wojtyla plodným básnikom. Rímsky triptych je prvé básnické dielo, ktoré zverejnil pod pápežským menom Ján Pavol II. Obsahuje tri fascinujúce meditácie o kráse stvorenia, o Sixtínskej kaplnke a o Abrahámovi. Bibliofilské vydanie ozdobujú reprodukcie Michelangelových diel, faximile rukopisu Svätého Otca a text vyjadrujúci jeho potešenie zo slovenského vydania knihy. ... celý text

Achillesaželva
27.12.2023 5 z 5

Polština je pro mne stejně přirozená jako čeština, což je v tomto případě pro poezii obrovská výhoda. Papež JP2 měl úžasný cit pro slovo, ale vůbec pro umění jako takové. Sbírka odráží jeho osobní meditace a vztah k Trojici. Čte se snadno,
myslím, že ocení i leckterý čtenář, který běžně básnické sbírky obloukem obchází.
Když krátce po smrti papeže Piotr Rubik představil své oratorium Tu Es Petrus, byly písně vždy uvozeny recitací v podání Igora Michalskiego právě z Triptychu aj., což bylo velmi zdařilé.
V češtině vyšla publikace jako bilingva doplněná pěkným obrazovým materiálem (fotografie rukopisů, kresby, obrázky..)
Doporučuji!