Římská bojová taktika 109 př.n.l. - 313 n.l.

Římská bojová taktika 109 př.n.l. - 313 n.l. https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74056/bmid_rimska-bojova-taktika-109-pr-n-l-31-IzG-74056.jpg 4 3 3

Autor knihy se zaměřil na bojovou taktiku používanou legiemi pozdně republikového a raně císařského Říma a opírá se přitom o záznamy antických spisovatelů. Dobová svědectví jsou detailní a oživená bitevními plány a ilustracemi taktických scénářů. Je z nich patrné, že římská armáda, která byla nejmohutnější vojenskou mašinérií západního světa nejméně po čtyři staletí, položila základy západní vojenské tradice a její doktríny byly hlavní inspirací pro pozdější znovuzrození vycvičených profesionálních armád novověku.... celý text

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Grada

Roman Battle Tactics 109 BC-AD 313 , 2007

Hor89
07.04.2024 4 z 5

Malá kniha z edice Osprey publishing, doplňující sérii o římských legionářích. Kniha je čtivá, přehledná a plná barevných i černobílých ilustrací a fotek. V knize jsou v podstatě jen popisy římské bojové taktiky vztažené k jednotlivým bitvám, takže je sice zajímavá, ale není pro každého. A kniha bohužel vyšla jen v brožované vazbě.

Fox85
16.04.2013

Římská bojová taktika je spíše pro opravdové nadšence a zájemce o tuto oblast historie. Ostatní, kteří ze zvědavosti (jako třeba já) knihu otevřou, jistě potěší některé popisy bitev nebo taktických manévrů.