Okouzlená nocí

Okouzlená nocí https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180038/bmid_revenanti-okouzlena-noci-Zo5-180038.jpg 4 133 38

Revenanti série

Šestnáctiletá Kate Mercierová žije poklidným, zcela normálním životem, dokud jí při nehodě nezemřou oba rodiče. Přestěhuje se i se starší sestrou do Paříže a před bolestí ze ztráty rodičů utíká do světa knih a pařížského umění. Pak ale potká Vincenta. Vzápětí však zjistí, že Vincent není obyčejný smrtelník, ale revenant – zvláštní bytost, jejímž údělem je bojovat proti zlým silám a nasazovat vlastní život pro záchranu lidstva. Kate se ocitá na osudové křižovatce – má se své lásky vzdát, nebo ji následovat?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Motto

Die for Me , 2012

LyP
03.12.2015

Knížka byla naprosto dokonalá,přecetla jsme j 1 dechem a po precteni jsem bezela do knihovny pro dalsí díl. :) Rozhodne doporucuji

hlina
28.11.2015 5 z 5

Pro mě nové téma, takže nemám srovnání s jinými knihami. Ale kniha mi naprosto sedla, "četla se sama".

Samira
06.11.2015 5 z 5

Příjemné překvapení se zajímavým námětem. Seznámení s revenanty bylo pro mě nové, takže jsem toto téma hltala. Skvělé postavy a dobře zpracovaný děj, jsem opravdu zvědavá, kam nás autorka zavede příště.

Vianescee
11.07.2015 3 z 5

Krásná kniha, která se dobře čte. Zajímavý nápad a ačkoliv to nebyla má tradiční fantasy četba o záchraně světa a tak podobně, jsem maximálně spokojená. Kouzelný příběh s příjemnou výměnou prostředí (jednou v Paříži a ne v Americe). Takže spokojenost a těším se na další díl.

Kiki-chan
20.06.2015 4 z 5

Krásně napsaná paranormální romance, zasazená do romanitcky popsané Paříže. Jedna hvězdička za vtipné a milé postavy :) Žádný zázrak, ale na odreagování super. :)

Markett
24.04.2015 5 z 5

Tahle knížka mi připadala jako krásná romantika s nádechem tajemna. A moc se mi líbila, dokonce můžu říct, že mě okouzlila (jako mnoho lidí přede mnou). Původně jsem si myslela, že se můžu těšit na další "kopii" knih, které jsou v dnešní době oblíbené, ale byla jsem příjemně překvapená a dokonce jsem uznala, že je knížka v mnoha ohledech originální. Dokonce jsem byla i unešená příběhem lásky mezi Kate a Vincentem. Dokonce se mi i líbilo prostředí Paříže. Myslím, že není nic, co bych vytkla a těším se na další díl. :)

anibeni
01.03.2015 5 z 5

Kniha mě naprosto "okouzlila" - začala jsem číst v sobotu ráno a odpoledne jsem jí měla přečtenou, nešlo od ní prostě odejít... Vlastně mi ta kniha teď zpětně nepřijde nějak vyloženě zásadní, ale mě konkrétně sedla snad vším, čím mohla.... naprosto zasloužený plný počet hvězdiček..

Melany01
08.01.2015 5 z 5

Nádherná kniha! Oprvdu mě překvapila, protože jsem od ní nic moc nečekala. Myslela jsem si, že půjde o obyčejné upíry, akorát že je jinak pojmenovali. Ale ne. Opravdu originální a skvělé :D Knihu jsem přečetla za dva dny, a to mě od ní museli rodiče odhánět :33 Už se nemůžu dočkat na další díly... :))

amysa
17.12.2014 5 z 5

Tuhle věc jsem tak nějak pořád odkládala a teď po dočtení naprosto nechápu proč... Já tu fantasy sice moc nemusím, ale tohle byl naprosto skvělý příběh... a trošku mi připomínal Stmívání... Vincent je stejně milý, pozorný a prostě úžasný jako Edward... a všichni ostatní jsou taky moc fajn! Zkrátka se mi to moc líbilo, těším se na pokračování a doufám, že bude stejně dobré jako jednička... Doporučuji!

mattonela2000
05.12.2014 4 z 5

Opravdu neuvěřitelně krásná obálka a stejně tak i příběh. Tuhle knížku budu vždy brát mezi své nejoblíbenější!!! Už se těším na pokračování...

KatnissLavender
01.12.2014 3 z 5

Opravdu mile napsaná kniha. Líbila se mi jistá originalita co se hlavního hrdiny - revenanta týká. Na druhou stranu jsem asi náročnější čtenář a děj mi obsahově moc nedal. Čtivé, milé, ale něco tomu chybí. Nedokázala jsem splynout s hrdiny a jejich osudy mi byly celkem lhostejné. Přiznám se ale, že si další díly určitě přečtu...

Maragad
08.09.2014 4 z 5

U knihy Okouzlená nocí oceníte především nápaditost, se kterou Amy Plum knihu psala. Amy si totiž vymyslela své vlastní příšery a pravidla, a tak odbočila od všech upírů a vlkodlaků, kterých je už všude nadbytek. Tato paranormální romance je psaná svižným stylem a při čtení nám tu nic nechybí. Zažijeme lásku sahající až za hrob, nerozlučná přátelství překonávající staletí, ale také nesmí chybět nepřátelství na život a na smrt, protože bez pořádného nepřítele by příběh neměl to správné grády.

gossipavlina
30.06.2014 2 z 5

Dočetla jsem cca do 1/3 a odložila. Námět mě vůbec nechytnul.

Lucka.79
22.05.2014 5 z 5

V tomto žánru pro mě moc hezká romance se zajímavým námětem. Hlavní hrdinové mi byli sympatičtí hned od začátku …. vlastně se mi líbily všechny postavy, i ty vedlejší a kniha mě bavila od začátku do konce.

muchomurka
06.05.2014 4 z 5

Přes pomalejší začátek, který byl kapku nudný, se to parádně rozjelo - nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Na příběhu velmi oceňuji, že nebyly hlavním tématem upíři (nic proti nim, ale poslední dobou jich bylo všude nějak moc). Byla jsem napnutá, hltala každé slovo. Nevím, jestli to není překladem, ale zaujalo mě Vincentovo vyjadřování - taková směs staré a nové řeči, krásně to podtrhovalo jeho dlouhý pobyt na Zemi. Zpočátku jsem měla radši Georgii, byla taková správně potřeštěná a do Kate se mi tak obtížněji vžívalo. Dalším kladem je, že i přes množství postav se děj "nerozplizl" do nekonečných odboček, čehož jsem se obávala. Jen škoda, že je to zase trilogie (i když je pravda, že knížka skončila tak, že další díly není nutné číst), tak jen doufám, že se z toho nestane nečitelná a nudná slátanina.

Brambram
13.04.2014 5 z 5

Musím říct, že jsem si knížku výborně užila, pro mě naprosto splňuje co od paranormální romance očekávám. Pevně doufám, že vydají i další díly.

Nikolka001
14.01.2014 4 z 5

Opravdu mile napsaná kniha. Po celou dobu čtení jsem se nenudila a byla zabrána do skvělého děje. Autorka knihu napsala čtivým a oddychovým způsobem. Moc se těším na další díly. :)

JanaDor
06.01.2014 5 z 5

Kniha mě nezklamala, dobře se četla, bavila jsem se a napínává byla taky. Hlavně ten konec byl dramatický a bojovný až hlavy padaly. Prostě je tam namícháno ode všeho něco a výsledný koktejl je čtivo zn. relax. Jelikož je to první díl trilogie, tak se těším na pokračování.

Amy Plum
americká, 1967