Reportáž o narození Krista

Reportáž o narození Krista https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395320/bmid_reportaz-o-narozeni-krista-w5f-395320.jpg 5 2 2

Koření, čaje, ponožky nebo třeba degustační vína. Adventní kalendář už může mít podobu v podstatě čehokoliv, čeho napočítáte dvacet čtyři kusů. Okénko po okénku odkrývat tajemství a vítat překvapení. Krok za krokem se jednotlivými dny prosince dostávat k Vánocům. V redakci Rádia 7 (internetového a satelitního vysílání české redakce Trans World Radia) máme tyhle kalendáře taky rádi. A tak už před lety spatřila světlo světa myšlenka rozhlasového adventního kalendáře – dvaceti čtyř krátkých úvah na cestě k Vánocům. Kalorická bomba pro duši, na váze nepřibude ani gram. Jednotlivá okénka zaplňuje každý rok svým úvahami někdo jiný, na jiné téma. Kazatel Bronislav Matulík se takto spolu s námi vydal na cestu do Betléma. Ves svých úvahách se odvolává na reportáž a reportážním stylem taky vládne. S nadhledem sobě vlastním nakoukne pod pokličku několika biblických domácností, míst a událostí a ještě vysekne mnohdy překvapivou pointu. Můžete přemýšlet o tom, čím byla Marie eroticky přitažlivá pro Josefa a jak se miminko Ježíš dostalo do jejího břicha. Navštívíte Maďarsko, Los Angeles, kurzy jógy a věznici na Pankráci. A taky spoustu dalších míst. Především se ovšem den za dnem můžete o kousek víc těšit na to, až Štědrým dnem zase po roce vejdete do Betléma. Dobré čtení a poslouchání. Lucie Endlicherová, redaktorka Rádia 7 (TWR)... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Návrat domů

Reportáž o narození Krista , 2018

omgjako
02.01.2019 5 z 5

Velmi čtivé a k zamyšlení. Nejvíce mi utkvělo "každý den trošku" (15. den z adventního kalendáře).

Simikik
22.11.2018 5 z 5

V úvahách, které autor předkládá čtenáři se vydáváme na cestu do Betléma. Jedná se o adventní kalendář příběhů. Na každý den jeden. Nevydržela jsem to a přečetla úvahy jako knihu při cestách vlakem. Autor vždy svůj příběh zakládá na biblickém textu a následně nám dá nahlédnout do křesťanských i nekřesťanských světů lidí, se kterými se setkal nebo jejichž příběhy zná. Kniha je čtivá, svižně psaná a milým stylem podává obraz narození Ježíše Krista v Betlémě.

Bronislav Matulík
česká, 1961