Šepot podzemí

Šepot podzemí https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289054/bmid_sepot-podzemi-z6P-289054.jpg 4 450 72

Tentokrát to začne mrtvým tělem na konci stanice metra Baker Street, vším, co zůstalo po americkém studentovi Jamesi Gallagherovi. Jeho zámožná a politicky vlivná rodina se chce pochopitelně dostat této hrůzné vraždě na kloub, potíž však tkví v tom, že Jamesova smrt představuje ještě větší a nepřirozenější záhadu, než kdo vůbec tuší… tedy kromě londýnského konstábla a čarodějova učně Petera Granta. Jelikož je inspektor Nightingale, poslední oficiální čaroděj v Anglii, zaneprázdněn pátráním po nevyzpytatelném kouzelníkovi známém také jako Muž bez tváře, je pouze na Peterovi, aby začal zkoumat strašidelné hlubiny nejstarší, největší a nyní i nejvražednější podzemní dráhy na světě. Ovšem nebude na to sám. Kdepak, FBI mu posílá pomocnici. Mladou, ctižádostivou, krásnou křesťanku, která má sklony vnímat veškerá kouzla jako dílo ďáblovo. No, to tedy bude…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

Whispers Under Ground , 2012

petra5588
19.07.2018 4 z 5

Jsem čistokrevný knihomol a fantazii mám bujnou až až, takže právě ty popisy míst a architektury, na které si mnozí stěžují, mně pomáhají se na děj lépe soustředit a nasměrovat fantazii správným směrem :) Knihu jsem s sebou táhla do Londýna - když čtete o nálezu těla ve stanici metra v Baker Street a následném průzkumu tunelu a po zaklapnutí knížky na téhle stanici vystupujete, je to fakt zážitek :D Chvíli jsem se skoro rozhlížela po mrtvole :D

Forest66
28.06.2018 5 z 5

Tenhle díl mi přišel o něco slabší, než první dva, ale vcelku si stále drží vysokou úroveň humoru i napínavosti příběhu.

Tesset
25.06.2018 3 z 5

Tenhle díl mi přišel trochu slabší než ty předešlé, ale pořád se to dá číst. Na stejné úrovni zůstává neotřelý humor, který mě fakt dostává.

Eyghon
18.06.2018 4 z 5

Je to slušná detektivka, stejně jako předchozí díly. Ale pořád tam vidím zlom ve dvou třetinách knihy, kdy první část je mnohem lepší než ta druhá. Vzhůru do čtvrtého dílu.

Honey19
28.05.2018 4 z 5

Díl od dílu lepší.

Tyrkysová
18.05.2018 5 z 5

Autorův styl psaní se krásně čte, musím přiznat, že tentokrát se mi kniha četla ještě lépe, než minulý díl, u kterého jsem se občas lehce nudila nad zbytečnými popisy. Není to nijak výrazný rozdíl, je to nejspíše dáno i momentálním subjektivním naladěním, ale u Šepotu jsem byla spokojena. Nechybí ani typický humor.
Pokud se podíváme hodně kritickým okem, jediné, co příběhu chybí, je o něco víc akční závěr, ale plynulosti knihy až tak neublíží a beru to jako předzvěst dalšího pokračování v Prokletých domovech. Jo, a taky chybí víc Nightingala! A víc historie a souvislostí okolo toho všeho! (to by mé fanouškovské srdce zaplesalo :))

Sarajana
07.04.2018 5 z 5

senzační pokračování, i když mě první dva bavily o něco víc

mia.com
03.04.2018 4 z 5

Tento díl byl více detektivnější a přišel mi méně magicky akční, ale i tak mě celý příběh bavil :).

LadyHip
22.03.2018

S jídlem roste chuť a v tomhle případě - s dalším dílem roste oblíbenost. Začínám propadat postavám i stylu humoru. Pořád nedávám popisné části, ale jinak se mi tenhle díl líbil (zatím) nejvíc.

Xerox_first
18.02.2018 5 z 5

Předchozí knihy v sérii, tedy Řeky Londýna a Měsíc nad Soho, jsem četl předminulý rok. A další knížka mi přistála pod stromeček až na Vánoce 2017. K mému překvapení to ale byly Prokleté domovy. Nechtěl jsem se ochudit o Šepot podzemí , a tak jsem po několika dnech váhání koupil e-verzi této knihy. A chybu jsem rozhodně neudělal.
Aaronovitch totiž i zde drží svou nasazenou laťku vysoko. Problém jsem měl snad jen v části příběhu skoro u konce, kde můj výraz při čtení říkal: „Co se to sakra děje?“. Naštěstí se na konci všechno obstojně rozpletlo a můj výraz se vrátil zpět do normálu.
Na druhou stranu rozhodně oceňuji jakým způsobem se autor věnuje místům v knize, které se při čtení skoro zhmotňují kolem mě.
Celkově mám z knihy dobrý dojem a teď mne omluvte, musím přečíst další stránku Prokletých domovů.

Jeanie
03.01.2018 3 z 5

Tenhle díl mě moc nebavil, předchozí dva byly super

Finn69
08.12.2017 3 z 5

První dva díly se mi líbily víc, Šepot podzemí je jaksi nedotažený. Přitom je v něm spousta zajímavých nápadů, jenže bohužel jen nahrubo nahozených. Podzemní steampunková civilizace kopáčů tunelů pod Londýnem, z toho šlo udělat daleko větší pecku, vyloženě promrhaný potenciál...
Ale jinak pořád solidní oddychovka a rád si přečtu i další díl.

Elis.n
21.09.2017 3 z 5

Třetí díl za mnou. Musím říct, že svět podzemí se mi líbil, škoda jen, že tam Peter nestrávil více času. Hrozně bych si ale přála více Nightingela a Molly a klidně znovu více Řek :). Dodalo by to série větší šmrnc, kdyby autor rozvinul charaktery i těchto "podivných" postav.

EternalCritic
19.09.2017

Aaronovitch stále od druhé půlky první knihy baví a baví stejně dobře.

Ayuzawa
26.08.2017 5 z 5

Já jsem spokojená :) detektivek mám za sebou mraky, od různých autorů, ale mě ten Aaronovich prostě baví. Kniha se čte velmi dobře, a i když tady mnozí říkají, jak je to lehké a nic neříkající čtivo, tak musím říct, že to tak nevidím. Já se prostě nemůžu dočkat, až budu mít v ruce dalších díl :)

Gabba99
11.08.2017 2 z 5

Nakonci každého dílů jsem natěšená, jak to bude pokračovat, ale ikdyž se kniha lehce čte, vadí mi už to zbytečné protahování a překombinování.

Galadwen
10.08.2017 4 z 5

Série má jednoznačně vzestupnou tendenci. Tenhle díl potěšil - je přehlednější a přímočařejší než předchozí, což u této řady pokládám za plus (třebas v prvním dílu jsem se chvílemi ztrácela). O to víc jsem si užila kdejakých ironických a kulturních narážek.

Ajinka126
26.07.2017 3 z 5

Celkový dojem neurazí, nenadchne. Kniha je na čtení velmi lehká. Je to takové "když vaří pejsek s kočičkou". Spojíme dohromady 2 populární žánry a něco z toho bude. Jako detektivna je podprůměr a na poli fantasy si to taky moc nevěří. Je to jednoduché čtivo, další díly už moji knihovnu ovšem neposílí.

TomTomis
16.06.2017 3 z 5

Třetí pokračování se mírně zlepšilo, ale stejně si říkám, že to chce si na styl zvyknout. Beru to jako oddechovku, co mnou prolítne a bohužel toho moc nezanechá.

E.lisabeth
21.04.2017 4 z 5

Slabší než předchozí díly, přesto dávám 4 hvězdy, protože pořád mám chuť do dalšího dílu:). Čekala jsem nějaké rozuzlení u ducha z metra a nic...a to mě to zaujalo asi víc, než hlavní dějový příběh :D. A chyběla mi tam aspoň jedna kapitola o tom, jak se třeba učí nové věci...od druhého dílu se mi zdají Peterovo magické schopnosti nějak zamrzlé (tj. nic nového).

Londýn čarodějové policie metro

Ben Aaronovitch