Řeka s rozpuštěnými vlasy

Řeka s rozpuštěnými vlasy https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286517/bmid_reka-s-rozpustenymi-vlasy-LGv-286517.jpg 4 6 2

To jsme si před nějakým časem u grilování povídali s kamarády, zasloužilými rodiči, jestli čtou nebo nečtou svým dětem pohádky. Četli, jen bylo zajímavé poslouchat, že někdy ty pohádky nejsou pro ně, myšleno pro dospěláky, tak zajímavé, a že se jim někdy do toho čtení moc nechce. Tak jsem sednul a napsal krátký příběh o malé Anežce, která měla tátu, který miloval vyprávět své copaté holčičce pohádky. A dělal to rád, protože to byly jeho vlastní pohádky. A k jedné přibyla druhá, pak třetí a nakonec jich je pět, inspirované reálnými příběhy jeho malé dcerky. Někdy jsou kratší, někdy delší. Někdy jsou pohádkovější, někdy spíše mystické a mytologické. Svět je bohaté místo, obzvláště pro děti. Užijte si ji a mějte se vesele! H:o)nza Vojtko... celý text

klara.franta
26.08.2022 4 z 5

Neobvyklé pohádky pro děti i dospělé. TY ilustrace se mi moc líbili a také kreativní prostor pro děti.

Dana7746
05.03.2021 5 z 5

Nádherná kniha, Honza Vojtko prostě umí. A ilustrace jsou velice neobvyklé a o to více příjemné. Pěkný počin.

Jan Vojtko
česká, 1975