Řeka bohů

Řeka bohů
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508496/bmid_reka-bohu-roman-ze-stareho-egypta-63b4234827979.jpg 5 2200 2200

Řeka bohů / Rieka bohov série

Román ze starého Egypta. Nevídaná nádhera starověkého Egypta, země faraonů vybudované na zlatě a hynoucí chamtivými intrikami mocných, ožije díky barvitému vyprávění mimořádně talentovaného otroka Taita. Právě on byl vychovatelem vezírovy dcery Lostris, později manželky faraona Mamose VIII. Kráska Lostris se vdala podle otcova přání, třebaže milovala jiného muže. Když se jí narodil syn, jediný Taita znal pravdu: chlapec Memon není synem faraona, ale velitele královských vojsk Tana. Čas běžel. Do pestrého dění zahřměla válečná vřava: kmen Hyksósů napadl Egypt novými zbraněmi a nezadržitelně postupoval, padlých rychle přibývalo. Jak se zachrání egyptský národ? Cesta po Nilu na galérách míří na jih do bezpečí… Další osudy hrdinů najdete v knize Řeka bohů - Bůh pouště.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

River God , 1993

Stamby
31.03.2013 5 z 5

W. Smith se mi Řekou bohů nesmazatelně vryl do povědomí jako mistr poutavých příběhů a vyprávění. I bez lásky pro starý Egypt mě příběh otroka Taity naprosto pohltil. Knihu jsem s sebou v létě nosil pořád a hltal stránku za stránkou. Někde jsem pro tuto knihu objevil označení pohádka pro dospělé, což je dle mého názoru označení naprosto přesné a smazává tak i pro mě hlavní vadu na kráse a to zdánlivou, podbízivou dokonalost a všeumělkovatost hlavního hrdiny.

xLostris
01.02.2013 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla v 16 letech, zajímala mě archeologie a z dějové doby této knihy se z Egypta nedochovalo moc poznatků. Byla jsem zvědavá. Autor nemá skulinku v historických faktech a perfektně dokresluje to, co není známo. Ač je ústřední postavou otrok Taita, zaujala mne postava královny Lostris, jak musela být silná a nést tíhu svého osudu. Od té doby jsem knihu četla ještě asi 4x a stále patří mezi ty, které si ráda přečtu (a netrvá mi to déle jak 2 dny - prostě Vás stáhne do děje, že nemůžete přestat). Vašek Vanduch knihu perfektně přeložil, dokonale se vyrovná originálu, v některých ohledech si myslím, že je i lepší než originál.

kika 13
20.01.2013 3 z 5

Pěkná knížka dobré čtení.

Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Kniha krásná a stojí zato se k ní vracet. Přečtěte si ji a uvidíte.

phalko
15.01.2013 5 z 5

Tato kniha vám všechny historické romány z Egypta vyloženě znechutí .......dosud jsem nečet jedinou, která by se ji alespoň vyrovnala!

petka-2007
14.01.2013 5 z 5

Maximální spokojenost, mohu doporučit

Mako123123
09.01.2013 5 z 5

Ja som spokojný. Celkom dobrý príbeh, výprava, postavy, opisy a stratégia bojov a intelekt hlavného ,,hrdinu,, bolo OK. Ten začiatok lež som sa cez neho dostal to mi dalo trochu zabrať ale potom som sa s tým prostredím zoznámil a dej sa rozbehol takže ... OK ... asi si kúpim aj pokračovanie :) 90 %

Sajdeman
06.11.2012 5 z 5

Je to už nějaký čas co jsem tuhle knihu četl, ale tenkrát jsem si doslova a do písmene zhltl.
Moc hezká kniha!!!

sofi
05.11.2012 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Velice poučné, spousta nových poznatků o tehdejším životě v Egyptě i o putování proti toku Nilu. Nejlepší kniha o Egyptu, kterou jsem zatím četla.

lessi
04.11.2012 5 z 5

Výborná kniha. Autor má talent ve vyprávění. Po pár kapitolách jsem měla chuť přestat knihu číst, protože některé pasáže v knize jsou opravdu velmi sadistické. Ale nakonec jsem ráda, že jsem ve čtení pokračovala. Je to jedna z nejlépe napsaných knih, kterou jsem kdy četla, a autora si přidávám mezi mé oblíbené. :-)

Melic
11.10.2012 4 z 5

Na základě žebříčku jsem si vypůjčil a měl velké očekávání. Skutečně je to dobrá knížka, sice taková naivní, ale to si myslím, že není na škodu, přečíst si občas pohádku pro dospělé (obsahuje drsné momenty, které bych asi dětem číst nedával). Původně jsem chtěl ocenit tak za 3,5*, ale ta druhá část knihy (Hyksósové) přidala ještě na obrátkách a pohnula mým hodnocením na 4* čisté.

OT-PI
12.09.2012 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Lady_Ef
23.08.2012 5 z 5

Nádherný příběh, který mi skutečně vehnal slzy do očí.

nefertiti91
16.08.2012 5 z 5

nejmilovabnější z dílů řeky bohů :))♥

Jajulle
14.08.2012 5 z 5

Nejlepší dílo, co jsem kdy četla. Jedna z mála, kterou jsem četla vícekrát. Doporučuji!

Sykysan
30.07.2012 2 z 5

Když jsem ji četl poprvé, byla pro mě vrcholem literatury. Dnes smutně zjišťuji, že je to obyčený brak.

pavlinapavlina
14.07.2012 5 z 5

Moc semi líbila. Četla jsem ji všude, nedala se dát z ruky.

kivera
19.06.2012 5 z 5

Zhltla jsem za tři dny. Skvěle a poutavě napsané.

oolinkaa
15.06.2012 5 z 5

já to hned odhodila..mám ráda Egypt,ale bohužel jsem to nějak nezvládla..snad se k tomu třeba někdy vrátím,a podaří se mi přečíst všechny 3 díly..ale film je super

staramatka
03.05.2012 5 z 5

Protože mám ráda příběhy ze starého Egypta, nemohla mi uniknout ani tato třídílná série. Četla jsem všechny díly okamžitě, jakmile byly na pultech. Všem, kdo mají rádi tuto tématiku, vřele doporučuji.
Skvělé čtení s napětím, čte se jedním dechem.
Další podobné, také skvělé příběhy z Egypta jsou od Pauline Gedge.