Řeka bohů

Řeka bohů
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508496/bmid_reka-bohu-roman-ze-stareho-egypta-63b4234827979.jpg 5 2200 2200

Řeka bohů / Rieka bohov série

Román ze starého Egypta. Nevídaná nádhera starověkého Egypta, země faraonů vybudované na zlatě a hynoucí chamtivými intrikami mocných, ožije díky barvitému vyprávění mimořádně talentovaného otroka Taita. Právě on byl vychovatelem vezírovy dcery Lostris, později manželky faraona Mamose VIII. Kráska Lostris se vdala podle otcova přání, třebaže milovala jiného muže. Když se jí narodil syn, jediný Taita znal pravdu: chlapec Memon není synem faraona, ale velitele královských vojsk Tana. Čas běžel. Do pestrého dění zahřměla válečná vřava: kmen Hyksósů napadl Egypt novými zbraněmi a nezadržitelně postupoval, padlých rychle přibývalo. Jak se zachrání egyptský národ? Cesta po Nilu na galérách míří na jih do bezpečí… Další osudy hrdinů najdete v knize Řeka bohů - Bůh pouště.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

River God , 1993

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Toto byla jedna z prvních autorových knih, které jsem četla - a byla jsem naprosto pohlcena. Škoda, že autor nezůstal jen při tomto dílu. :)

Red_Fox
19.05.2014 5 z 5

Přiznávám se, že i ze mě se stala zvědavka a pátrala jsem po pravdivosti celého příběhu. Smith asi vědět, proč konec doplnit doslovem. Moc jsem se nedopátrala, ale třeba se to dovím později, ať už prostřednictvím dalších knih a nebo internetu :D
Každopádně jsem moc ráda, že jsem knihu přečetla. Těsně předtím, jsem četla Egypťana Sinuheta od Waltariho a ten se mi tak zakousl do srdce, že jsem se bála, že si nedokážu pořádně užít jinou knihu ze starověkého Egypta, ale ono to šlo a velice hladce :) Postavy byly zajímavě vykresleny a čtenáři, který má rád tento typ počtení, nezbývá než si vychutnat příběh plný lásky, egyptského písku, válek a celkově lidských životů. Za mě rozhodně palec nahoru! :)

IvcaK98
01.05.2014 5 z 5

Úžasný příběh, za jehož kvalitu vděčíme hlavně dokonale vykreslené postavě Taity, který vypraví tak naprosto úchvatným způsobem, že vás zcela pohltí a ani vám nepřijde, že má knížka nějakých sedm set stránek :) Možná by se už na první straně hodilo varování velkým písmem, abyste se Řeky bohů rozhodně nedrželi jako pohledu do historie, ale „jenom" jako nádherného vyprávění z doby dávno minulé, která má ale takové kouzlo, že se v ní dneska lidé neustále šťourají a snaží se dozvědět pravdu. Řeka bohů není o pravdě, ale o lásce, která tu byla i před těma několika tisíci lety a je tu dodnes.

Selinute
29.04.2014 5 z 5

Přestože Egypt není vyloženě moje srdcovka, tak tohle bylo opravdu dokonalé. Postavy Taita, Lostris a Tanus vytváří nezapomenutelný trojúhelník a jejich osudy se táhnou celým příběhem jako zlatá nit. Moc pěkné.

Ladys
17.04.2014 3 z 5

Je to až podbízivé. A všudybílek všeználek otrok Taito mi ke konci už lezl na nervy. Ale Na druhou stranu.... Smith prostě umí psát a ten příběh je vlastně poutavý a bohatý. Proto ty průměrné 3/5

rasken
14.04.2014 5 z 5

Kdo má rád tento "žánr", bude velmi spokojen. Moc se mi líbila. Wilbur je skvělý vyprávěč. Rád bych s nim chodil do jednoho klubu na Jim Beam.

JAnlauf
10.04.2014 5 z 5

Jako román skvělé, i když po faktografické stránce trochu skřípe. Jak "zkritizoval" W. Smith sám sebe ve druhém díle: "Autor zacházel s fakty ze svitků příliš volně..." Historici tenhle díl radši vynechají, ostatní si přečtou bezva knížku :)

david83
09.04.2014 5 z 5

Vynikající kniha ze starého Egypta a jedna z nejlepších co jsem četl. Od tohoto autora se jedná o nejlepší knihu. Po dočtení doporučuji přečíst si ještě výborný druhý díl a tím s touhle čtyřdílnou sérií skončit. Bohužel ve třetím dílu už to šlo velmi dolů, byť je také čtivě napsaný, jako ostatně všechny knihy tohoto autora.

lenka01
16.02.2014 5 z 5

kdysi jsem ji četla a tento díl byl podle mého nejlepší

cicibajza
13.02.2014 5 z 5

nádherná kniha! zo začiatku som mala trochu obavy, či nebude zbytočne rozvláčná, ale nebola! Mám strašne rada starý Egypt a v mnohých pasážach knihy (hlavne tých popisných) som sa priam vyžívala. Výborný príheh, zaujimavo spracovaný, teším sa na pokračovanie.

reccal
10.02.2014 5 z 5

První a jednoznačně nejlepší kniha série. Velmi poutavě popsané osudy, vrchol Smithovy egyptsko-pohádkové tvorby.

Nefer
08.02.2014 5 z 5

nejlepší dil z celé serie!

mpb1913
06.02.2014 4 z 5

Ale jo dobrá, taková pohádka, ale dobrá. Bavil sem se.

evelinaevelina
01.02.2014 5 z 5

Úžasné. A to musí určitě uznat nejen milovníci starého Egypta.

Sepurine
24.01.2014 5 z 5

Protože mám ráda knihy ze starověkkého Egypta, takhe se mi opravdu líbila - taktéž všechny její pokračování. Určitě se k ní jednou vrátím.

kyssling
08.01.2014 5 z 5

Skvělá kniha, neustále se v ní něco děje. Taita je skvěle popsaná postava, chemie mezi ním a Lostris a Tanusem krásně ukazuje co znamená slovo přátelství.

Janapek
21.12.2013 4 z 5

Kniha je pěkná :-)

Rup
20.12.2013 4 z 5

Sice již uplynulo hodně vody v řece Nilu, kdy jsem Řeku bohů četl, ale musím uznat, že je napsaná skvěle. Příběh (mimochodem jsem někde četl, že je napsán dle jediné přeložené věty z jakéhosi objeveného svitku, to ovšem Viktor Hugo provedl se svým Zvoníkem od Matky Boží také - "Quasimodo" vyškrábaný do zdi zvonice), dobové reálie i charaktery postav vyznívají uvěřitelně, styl psaní je čtivý až strhující. Doporučuji.

radixa
16.11.2013 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení - moc se mi do ní nechtělo. Jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji!

barcc85
05.11.2013 5 z 5

vřele doporučuji - napínavý příběh chytrého otroka :)