Recept na lásku

Recept na lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516886/bmid_recept-na-lasku-646c73fed7f6f.jpg 4 151 49

Láska umí lidem pěkně zavařit. Queer komiks s příchutí romantiky. Čerstvý absolvent angličtiny Ben Cook hledá práci. Jenže jeho sny o kariéře v novinách, u knih či ve světě reklamy neustále narážejí na dvě slova: nedostatek zkušeností. Nakonec ho zaměstnají v restauraci, kde přijímají i bez praxe. V kuchyni to vlastně není tak špatné (pokud vás neděsí šílení šéfové a gurmánská prasátka), ale na Bena tam čeká řada náročných zkoušek. Oporu nachází u přitažlivého kuchaře Liama, který mu zamotá hlavu. Dost na to, aby Ben začal přehodnocovat své představy o budoucnosti.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Chef's Kiss , 2022

Prokrastinuji
30.07.2023 4 z 5

Skvělá záležitost na jedno odpoledne. Queer komiks pojednává o Benovi, absolventovi angličtiny, který má problém najít si po škole zaměstnání. Bohužel celkem realita dneška - nikde ho nechtějí zaměstnat, jelikož nemá zkušenosti, ale tak kde je má vzít, když ho nikde nezaměstnají? Z nouze nakonec vezme práci v kuchyni u strašně grumpy šéfkuchaře, který má strašně roztomilé prasátko, a sexy potetovaného pomocníka, kterého uvidíme i bez trička. Liam Bena očeruje, a je vám asi jasné, kam to bude směřovat :D Příběh je vtipný, čte se prakticky sám, kresba je krásná, a na konci najdete i jeden, dva recepty :)

Knihomol_ka
29.07.2023 4 z 5

Pro mě zatím nejkrásnější a nejroztomilejší komiks, jaký jsem kdy četla.

Někdy je super zkusit něco nového. Tenhle komiks byl super odreagování od všeho. Přesně něco takového jsem teď potřebovala.

Příběh Bena přesně ukazuje realitu pro mladé lidi, kteří zrovna dokončí studium. Ben si hledá práci ve svém oboru, ale bohužel nikde ho nechtějí zaměstnat, jelikož nemá zkušenosti, ale kde má právě sehnat ty zkušenosti, když čerstvě dostudoval?

Nakonec se Benovi naskytne příležitost pracovat jako výpomoc v jedné restauraci. Shodou okolností tam narazí na fešáka jménem Liam, který ho očaruje. Celý jejich tým je super, ale nejlepší je hlavní ochutnávač - prasátko Watson.

Příběh je vtipný a krásně se čte. Líbí se mi prostředí kuchyně a vaření. Na konci máme dokonce slavný Benův recept !

Škoda, že to byla taková jednohubka uvítala bych to klidně delší, ale jinak za mě paráda ! Ilustrace byly moc povedený

Opět pokud máte rádi LGBT téma a chcete zkusit něco nového, tak přesně tohle je to správné po čem stojí za to šáhnout

Uma
28.07.2023 5 z 5

Moc moc moc roztomilý komiks, který se hodí do klidného dne. Čtenář si u toho hezky odpočine a zabije kus času. Velice doporučuji.

lena.o.knihach
27.07.2023 4 z 5

Nejroztomilejší komiks, jaký jsem doposud četla? Jednoznačně Recept na lásku.

Ben nemůže po škole sehnat práci, protože nemá dostatek zkušeností a náhodou skončí jako výpomoc v kuchyni u šéfa bručouna, jeho sexy asistenta Liama a toho nejdůležitějšího člena týmu, kterého si všichni zamilujete, prasátka Watsona.

Řeší se tu témata, která nejeden z nás zná - nepřijetí do zaměstnání kvůli nulové praxi, vysoká očekávání od rodiny a okolí, zjištění, že chcete nakonec dělat úplně něco jiného, než k čemu jste byli vedeni

Tohle bylo tak ňuňu čtení, že to není možný. Ben a Liam jsou děsní roztomilouši a i ostatní postavy jsou skvělé. Šéfkuchař a jeho jediný kámoš nemají chybu! Je to vtipný, potrhlý a náramně se u toho pobavíte.

#spoluprace @albatrosmedia

Iva095
25.07.2023 5 z 5

Krátká jednohubka, která vám vyčaruje úsměv na tváři. Tento komiks byl tak strašně moc roztomilý. Bena i Liama jsem si hned zamilovala a ne jenom je samozřejmě i čuníka Watsnona, ale i ostatní postavy byli fajn.
Pokud si chcete přečíst něco, krátkého, milého a neuvěřitelně moc roztomilého tak Recept na lásku je ta nejlepší volba.

Kate3003
24.07.2023 4 z 5

Tenhle komiks mě opravdu bavil. Spojuje v sobě silná témata a trhlou roztomilost a i když to dohromady zní zvláštně, tak tady se to krásně spojilo do příběhu.
Navíc jako bonus se velká část příběhu odehrává u sporáku, takže pro mě velký bonus protože jídlo a vaření miluji.
Přestože se to tak může na první pohled jevit tak se komiks nezaměřuje pouze na romantickou linku, ale i na řešení budoucnosti a celkově toho jak se postavit k životu, když zjistíte, že vás baví i něco jiného než k čemu jste byli celý život vedeni.
Myslím, že s většinou témat zmíněných v komiksu se spousta z nás setkala. Ať už jako čerství absolvent při hledání práce, nebo při plnění očekávání svého okolí. O to sympatičtější mi celé čtení bylo a dokázala jsem se vcítit do jednotlivých postav.
Díky šílenému šéfovi a gurmánskému prasátku nebyla nouze ani o vtipné scény, které příjemně doplnili celý příběh.
Kresba se mi velmi líbila a celkový dojem z kombinace příběhu a kresby byl skvělý.
Moc se mi líbil i bonus, který je na konci komiksu. Jen je škoda, že tam nejsou uvedeny všechny recepty, které byli v komiksu zmíněny, protože ten dezert bych si opravdu s chutí dala.
Za poskytnutí knihy k recenzi velmi děkuji albatrosmedia.

Tenebris_Draco
21.07.2023 5 z 5

Miluju to!
Tento komiks je šíleně roztomilý a já se ho nemohla nabažit. Hltala jsem stránku po stránce a mnohokrát se u toho neskutečně nasmála. Bena i Liama jsem si hned zamilovala, stejně tak i ostatní postavy, které měly skvělé charaktery.
Každopádně milovníci romanťáren, vaření a queer komiksů zde nemohou šáhnout vedle.

Etule
20.07.2023 5 z 5

Tohle bylo tak šíleně ňuňu. :) Roztomilá jednohubka, která Vám zlepší den.

SiskaE
18.07.2023 5 z 5

Bude u knihy s tematikou vztahů, vaření a pečený moc překvapivý, když napíšu, že to bylo fakt sladký? A vtipný k tomu. Úžasná letní jednohubka.

LGBT, queer, LGBT+

Autorovy knížky