Recept na lásku

Recept na lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516886/bmid_recept-na-lasku-646c73fed7f6f.jpg 4 151 49

Láska umí lidem pěkně zavařit. Queer komiks s příchutí romantiky. Čerstvý absolvent angličtiny Ben Cook hledá práci. Jenže jeho sny o kariéře v novinách, u knih či ve světě reklamy neustále narážejí na dvě slova: nedostatek zkušeností. Nakonec ho zaměstnají v restauraci, kde přijímají i bez praxe. V kuchyni to vlastně není tak špatné (pokud vás neděsí šílení šéfové a gurmánská prasátka), ale na Bena tam čeká řada náročných zkoušek. Oporu nachází u přitažlivého kuchaře Liama, který mu zamotá hlavu. Dost na to, aby Ben začal přehodnocovat své představy o budoucnosti.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Chef's Kiss , 2022

Ann1307
15.09.2023 5 z 5

Tohle je sladká roztomilost - jednohubka, kterou zhltnete za pár chvil a vykouzlí vám úsměv na tváři :)

Ben před nedávnem dostudoval obor angličtiny a teď hledá svou první opravdovou práci. Jenže všude chtějí už předešlou pracovní zkušenost, kterou on nemá. A tak jde z jednoho ubíjejícího pohovoru na druhý a začíná ztrácet naději.

Nakonec se na něj usměje štěstí v podobě jedné restaurace, kde přijímají bez praxe a krásného, přitažlivého kuchaře Liama.

Ben tuhle práci vzal jen aby přežil, aby měl jak platit účty, mezitím co dál bude hledat tu opravdovou práci. Jenže co je opravdové? A co chce Ben skutečně dělat?

Bylo to opravdu roztomilé a krásně malované. Moc se mi ta grafika líbila! :)
Mám pár výhrad k nereálnosti chování Benových rodičů a pak i k Benovu rozhodnutí, ale jako pohádka je to moc povedené. A ještě je tam rozkošné prasátko! :))

lenkaabooks
27.08.2023 4 z 5

Queer komiks. Ben vystudoval angličtinu a teď si hledá práci. Nikde ho nechtějí pro nedostatek zkušeností, až nakonec najde práci v restauraci. A ne jen tak leda jaké, mají tam totiž prasátko.

sabi_z_knihy
21.08.2023 4 z 5

Další queer komiks. Jo, začínám na nich ujíždět. Tento komiks mě zaujal hned při vydání a věděla jsem, že mě nesmí minout.
A teda, bylo to pěkně ňuňavé. Četlo se to úplně samo. Očekávala jsem od toho odpočinkové čtení a přesně to jsem i dostala. Já miluju dobrou romantickou linku v knížce a zároveň zbožňuju vaření, takže jsem se v knížce našla.
Ben byl přesně ten typ hrdiny, kterého si umím do takové knížky představit. Měla jsem ho ráda a zbožňovala jsem jeho chuť experimentovat. Tomu se já už vyhýbám, protože pak se to jídlo nedá jist. A Liam... milujuuuu! Musím ocenit i romantickou linku, která byla stejně ňuňavá jak celá knížka. A prasátko... zbožňuju ten nápad!
V komiksy mě mile překvapil i hlubší kontext. Protože hodně z nás má zafixované, že tím, co vystudujeme, se musíme i živit, ale tento komiks nám ukazuje, že vůbec není špatné občas změnit plány.

Doporučuju! Pokud čtete rádi komiksy a hledáte třeba nějaké odpočinkové čtení, tohle vás nesmí minout.

Za poskytnutí knihy moc děkuju @humbook @humbookblogeri #spoluprace

kalinkacz
20.08.2023 4 z 5

Recept na lásku je přesně ten typ jednohubky, kterou si přečtete, když dokoukáte Srdcerváče a hledáte něco podobného, co vám vykouzlí úsměv na rtech.
Komiksy moc nečtu, ale tenhle jsem si vážně užila a dokážu si představit, že když budu mít špatnou náladu, tak po něm sáhnu znovu.
Nečekejte od čtení nic přelomového, prostě milou YA LGBT contemporary se skvělými postavami a nečekaně božím prasetem (kdo četl, ten ví).
Takže za mě moc fajn!

ginger.books_
17.08.2023 5 z 5

Na Recept na lásku jsem všude kolem slyšela jen dobré ohlasy, takže jsem měla opravdu vysoké očekávání a ta se splnila a dokonce to bylo lepší než jsem čekala. Prostě to bylo naprosto úžasný, roztomilý a nádherný. Komiks je krásně graficky zpracovaný a buduje zde krásný příběh, u kterého se prostě budete culit. Nejlepší na celém komiksu bylo prasátko Watson, které ochutnává všechny recepty, které Ben během vařící výzvy navaří (občas jsem si přála být na jeho místě, protože ty pokrmy vypadaly fakt lákavě). Příjemným bonusem byly Bonusové nateriály, které mimo jiné obsahují dva recepty na Benova jídla. Už se těším, až oba recepty vyzkouším, už teď se mi na to sbíhají sliny.
Knížku jsem dostala v rámci spolupráce od @humbook_blogeri

Áňa 998
16.08.2023 5 z 5

Dlouho tu nebyla recenze na žádný komiks! To musím napravit. V poslední době tenhle žánr úplně nestíhám, ale sem tam něco se mi pod ruku dostane. Jako třeba Recept na lásku, který je teď hodně vidět!
Jestli se Vám zdá jen obálka roztomilá, tak si počkejte na vnitřek. To je teprve jiný level roztomilosti, ze kterého Vás budou bolet zuby! Příběh, ale i kresba jsou opravdu sladké. A myslím si, že když si ke čtení naservírujete na zobání nějakou tu dobrotu, neuděláte vůbec zle.
Hlavní postavou je Ben, čerstvý absolvent, který doufá, že si najde v oboru který vystudoval a stane se spisovatelem. Jenže nedokáže najít místo. Lidé hledají absolventy, ale s praxí. A tu Ben nemá. Ale protože potřebuje práci, narazí na nabídku v restauraci. A tak propadá nové vášni, ještě když je mu k ruce okouzlující kuchař Liam...
A pak je tu Watson! Hlavní degustátor, odborník v gastronomii... A neskutečně roztomilé prasátko! A taky moje nejoblíbenější postava!
Kresba je opravdu povedená a neskutečně roztomilá. Krásně barevná, detailní... Co víc si přát?
Tenhle příběh mě dojal a neskutečně zahřál u srdce! Jestli hledáte nějaký roztomilý komiks, tak jste ho právě našli. A já se vlastně ani nedivím tomu boomu, který se kolem něj rozpoutal, zaslouží si ho!

TomTomis
16.08.2023 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo. Já vím,je to pro mládež, možná místy trochu naivní a ... , ale proč nezažít u knížky fajn pocit. Co se týče komiksů s LGBT tematikou se mi tento líbil dokonce víc než Srdcerváči, i když je fakt, že každý má něco do sebe.

isabokmal
14.08.2023

Recept na lásku byla pro mne lgbt prvotina, která započala moji posedlost tímhle tématem. Vlastně mne předtím čtení lgbt knih nijak nelákalo. Moje klasika - chodila jsem kolem nich a říkala si "ne, to není pro mne". Dnes? Miluju svět Srdcerváčů, miluju Bena Cooka z Receptu na lásku a rozhodně mám v merku hromadu dalších těchto knih! (Ale o tom zas někdy jindy, jo?)

Zpět tedy k Benovi, kterého si dle mého jistě zamilujete. Totiž - je knihomol, řeší takové ty běžné strasti po studijního života (shání práci) a má perfektní vkus na chlapy! Plus je to fakt roztomilouš!
Jedná se o grafickou novelu, neboli komiks. Takže si rezervujte jen jeden večer a máte přečteno. Můžu vám slíbit, že toho nebudete litovat. Zasmějete se, budete se uculovat nad Benovou roztomilostí a rozpačitostí, trochu (nebo možná víc) si zaslintáte nad jedním sexy týpkem a zcela si zamilujete Watsona, což je jedno úžasný prase. Vážně!

Máme tu bohužel také jasnou ukázku, jak rodiče dokážou až extrémně vést a ovlivňovat životy svých dětí, které pak ani trochu nevědí co se svým životem a dost často pak vedou nenaplněný život. Ale též tu máme krásné přátelství několika rozmanitých lidí, kteří mne neskutečně bavily.

Tenhle komiks jsem si vážně zamilovala, lhát vám nebudu. Cítila jsem se tak free a spokojená, což jsem opravdu potřebovala! Takže DOPORUČUJU VŠEMA DESETI!

****
Kniha byla poskytnuta @humbook @humbookblogeri v rámci #spoluprace #humbookblogeri.

books.monca
14.08.2023 4 z 5

Moje recenze:
Tohle byl roztomilý a moc hezký queer komiks, který měl stejný nádech jako Heartstopper. Řeší se tu především téma mladého člověka, který nemůže najít práci kvůli nedostatku zkušeností a zjištění, že chce dělat něco jiného, než k čemu byl veden od rodičů.

Ben Cook hledá práci, jenže kvůli nedostatku zkušeností ho neustále odmítají. Jednoho dne ale narazí na restauraci, kde ho zaměstnají i bez praxe, pokud splní řadu zkoušek. I přes to, že kuchař není práce o které snil, zjišťuje, že v kuchyni to vlastně není tak špatné. Především kvůli přitažlivému kuchaři Liamovi.

Oba dva hlavní hrdiny jsem si moc oblíbila. Celá knížka měla opravdu feel-good nádech. Četla se dobře a rychle. A protože je to komiks, nesmím zapomenout na ilustrace, které byly vážně povedené.
Mohu jen doporučit.

Marisa
14.08.2023 3 z 5

Tohle bylo hrozně roztomilé a příjemné počtení, ale mám takový pocit, že za pár týdnů si na knihu ani nevzpomenu. Nehledě na pár nelogických věcí se mi ale příběh líbil. Obzvlášť to hledání sebe sama čerstvě po škole.

Alyssana
11.08.2023 4 z 5

Na tomto komiksu mě nejvíce bavilo, že příběh ukazuje kamarády, kteří čerstvě po dostudování začínají bydlet spolu a hledají svou další cestu. Autoři poukázali na složitosti ohledně hledání práce a sebe sama, navíc i snahy dostání uznání od rodičů.
Z větší části knihy jde však o romantiku a vaření. Což je ostatně přesně to, co kniha slibuje, takže si není na co stěžovat, romantická linka je roztomilá a bavila mě.
Negativum tohoto příběhu je za mě především v jeho nereálnosti. Hlavní hrdina je zaměstnaný v vyhlášené restauraci, aniž by měl jakékoliv zkušenosti a vlastně nakonec vaří líp než samotný šéfkuchař...
Celkově však hodnotím komiks pozitivně, dostanete od něj přesně to, co v anotaci slibuje a je opravdu krásně zpracovaný. 4/5 Recenze vznikla ve spolupráci s #humbookblogeri

monikasbookclub
11.08.2023 5 z 5

Můj první komiks v životě a musím říct, NÁDHERA! Při čtení můžete očekávat příběh, který je plný jídla, přátelství a lásky. Určitě si taky zamilujete všechny hlavní postavy, tak jako já! Ben je obklopen úžasnou partou kamarádů a to že potkává Liama je třešničkou na dortu. Co se týče Watsona tak pane bože, já ho chci domů. Hodně se mi také líbilo, že se v knize řeší problém se kterým se potýká mnoho absolventů, kdy hned po škole nejsou schopni najít si zaměstnání kvůli absenci praxe. Dále jako velké plus je, že komiksu na konci najdete recepty od samotného Bena! Já osobně určitě vyzkouším recept na dýňovou polévku.
Rozhodně za sebe můžu tento komiks jenom doporučit, je to takový krásně milý, místy i vtipný příběh, který je doplněn nádhernými ilustracemi.

Moc děkuji @humbook_blogeri #humbookblogeri za možnost si tento Queer komiks přečíst.

PurpleFlames
10.08.2023 5 z 5

Tuto úžasnou knížku jsem včera náhle zahlédl když jsem byl s bratrancem v Pradubicích, v Knihy dobrovský. Hned mě zaujala, protože už jen podle obalu jsem dokázal tak nějak rozpoznat, že je kniha přesně určená pro mě, jakožto člena LGBTQ+. Knížku jsem hned ten den přečetl, a zamiloval jsem si ji. Je prostě krásná, a doufám že výjde u druhý díl. Konec mi přišel nedokončený, a určitě by chtělo druhou knihu. Tím nedokončený myslím to, že po přečtení knížky jsem okamžitě začal přemýšlet a co se stalo dál?

nela3812
10.08.2023 5 z 5

Doslova roztomilý komiks plný jídla, lásky v mnoha podobách a přátelství. Příběh, který je především o hledání sebe sama je doplněný o krásné, barevné kresby. Díky kresbám vás celý příběh vtáhne ještě víc a vy si jeho kouzelnou atmosféru vychutnáte do poslední tečky.

Příběh otvírá témata, se kterými se mé mladší já taktéž setkalo. Jedním z nich je například to, že si jako velmi mladí musíme na několik let dopředu rozhodnout, čím vlastně chceme být. Společnost nás nutí udělat obtížnou volbu ve velmi mladém a nevyzrálém věku. Upřímně, kolik z nás skutečně dělá to, co vystudovalo na střední škole?

A právě díky tomuto a podobným odkazům mi byl příběh bližší, než bych původně čekala. Přestože se jedná o LBTQ příběh, potěšilo mě, že rozbírá zajímavá témata dospívání (studijní obory, hledání první práce, apod), místo velmi častého námětu spojeného s odhalením sexuality. Společně s kresbami, postavami a recepty si rozhodně získal mé srdce a s radostí se k němu budu vracet.

PS: pokud chcete atmosféru celého příběhu ještě umocnit, doporučuji číst během podzimních dní!

Hodnocení: 5/5

Za knihu děkuji @humbookblogeri v rámci #spolupráce

DreamerX9
09.08.2023 3 z 5

Tahle kniha měla hodně velkou reklamu, asi chápu proč. Líbilo se mi zpracování i velice sladký řekla bych přesladký děj. Tahle kniha byla trochu jako vzít si do ruky koťátko zvenku. Bylo to milé, úsměvné, láskyplné ale domů to se mnou jít nemusí. Musím knize dát velké plus za zpracování a především krásné ilustrace plné talentu jinak kniha mě dějově ani nějak neurazila ale ani zrovna nenadchla bylo to zkrátka jenom takové chvilkové počtení pro zahřátí.

andinkaaa
07.08.2023 5 z 5

V první řadě bych chtěla moc moc poděkovat humbook blogerům za poskytnutí knížky k recenzi!! #spoluprace
Omůjbože tohle bylo tak neuvěřitelně nádherný!!!
Původně jsem plánovala si čtení rozdělit na dva dny, ale nakonec jsem celou knížku zvládla za jeden večer :D.
A naprosto upřímně, mám jen samou chválu. Bylo to milé, roztomilé, vtipné, nádherně nakreslené a prostě ideální jednohubka na deštivý letní večer ;).
Moc se mi líbí téma příběhu: co má člověk dělat, když dokončí studium a tak trochu neví, co dál a prostě zkouší.
Všechny postavy jsem si okamžitě zamilovala, všichni byli moc milí a prostě friends material. A Benova sbírka knih je... obdivuhodná :D.
Upřímně, konec byl pro mě docela uzavřený. Mám pocit, že s dalším dílem by se všechno jenom zbytečně komplikovalo, přece jenom jsme se náznaku rozřešení některých otázek dočkali, tak proč to ještě více zamotávat. I když, na druhou stranu, víc Bena a Liama by vůbec neškodilo, hihi.
Miluju bonusový materiál na konci knížky!! Bylo to milé překvapení a rozhodně, i když nepatrně, to zvyšuje hodnocení.

alexsmangabook
05.08.2023 4 z 5

IG:
Když jsem viděla poprvé tento titul u Fragmentu,byla jsem nadšená! Hlavně proto, že se jedná o komiks,který je naprosto nádherný.
Největším plusem je pro mě kresba, nebudu lhát, když řeknu, že tato kresba krásně táhne mé hodnocení na vyšší příčku. (Alespoň u mě to tak je ^^)

V příběhu se mi líbilo téma,kdy se řeší,jak se má člověk postavit na vlastní nohy, když dokončí své studium. Ono to totiž není vůbec lehké, najít si hned práci, když člověk nemá zkušenosti a praxi. Moc se mi tam líbil tento prvek,kde se to několik stran řešilo.

Dále se mi líbila skvělá parta,která se nám točila kolem hlavního hrdiny,ať už kolem jeho přátelé na bytě a nebo jeho spolupracovníků v práci.
A... samozřejmě slavné prasátko si také získalo mé srdce.

Příběh byl také plný vaření! Komiks také obsahuje recepty,jak si jídlo doma udělat, takže jde vážně o pořádnou dávku kulinářského prostředí.

Vztah našich hlavních hrdinů byl prostě fajn, pomalý,ale hlavně takový správný? Jednoduše se dva lidi domluví a dává to smysl . Jen mě mrzí,že se jejich vztah nerozebíral více a nešel malinko do popředí. Ale zase chápu,že tady šlo spíše o to vaření a hledání sama sebe! Navíc se prý chystá druhý díl, taaakže ten by se mi mohl líbit o krapet více.

Mini minus...co ještě mám je u hlavního hrdiny, jakože ty recepty,nejsem si jistá... Mělo se tam více zmínit,že je fakt skvělý kuchař,abych mu to uvěřila.
Aleee zase,knížka je odlehčená a máme prasátko v restauraci jako hlavního šéfa, takže bych to tak nehrotila ...

blanka5960
04.08.2023 5 z 5

Mám pro vás tip na jedno milé, pohodové čtení. Je to komiks, který v sobě skrývá krásné ilustrace a příběh s poselstvím.
Hlavní hrdina Ben, čerstvý absolvent studia angličtiny, hledá práci a potýká se nepříjemnou skutečností, kterou jsme si prošli nejspíše všichni. A to je nepřijetí z nedostatku praxe.
Ale kde má tu praxi získat, když jej odmítají?!
Rodiče do něj vkládají své představy o dalším studiu a povolání. Ale on sám hledá směr a neví jaká bude jeho budoucnost.
Jednoho dne se na něj přece jen štěstí usměje a on narazí na inzerát, kde nepožadují praxi. Musí ovšem splnit zkoušky, aby byl přijat. Jeho dovednosti bude posuzovat zvláštní zaměstnanec gurmanské prasátko Watson.
Majitel podniku je velmi přísný a chyby neodpouští. Ostatní personál si Bena oblíbil a on je, obzvláště Liam má v jeho srdci zvláštní místo.
Tohle bylo opravdu roztomiloučké, vtipné ňuňu čtení. Celý příběh byl moc milý, nádherné ilustrace, četlo se to samo. Ben to neměl vůbec jednoduché, projít si všemi zkouškami, které na něj čekaly.
A prasátko Watson, které se v příběhu objevuje to je roztomilost sama. Bonus na konci komiksu najdeme Benovy recepty.

bradovav
04.08.2023 3 z 5

Obálka: 4*
Hlavní postava: 4*
Děj: 3*
@albatrosmedia #spoluprace

Můj první komix v životě! Ano, opravdu je tomu tak a i když mi dávno není náct, nikdy jsem nečetla komix. Až do dnešního dne! A musím říct, že mě to bavilo.

Nádherné kresby a pak naprosto úchvatné bonusové kresby byly plné barev a skvěle zachycovaly jednotlivé části děje.

Příběh o mladíkovi, který si hledá práci a nakonec najde práci i lásku byl sladký, jednoduchý a nutil mě se celou dobu usmívat. Za půl hodinky jsem měla dočteno a další půl hodinu jsem se ještě culila na oblíbené obrázky.

A jaká postava se stala mou nejoblíbenější? Prasátko Walter - cože?! Prase?! Jakou důležitou roli v komixu sehrálo už musíte zjistit sami.

Já moc děkuji za možnost poznat komixový svět a slibuji všem, že to nebyl poslední komix, který prošel mou domácností.

Celkové hodnocení: 3,5* z 5*

pavla9879
02.08.2023 5 z 5

Je to tak strašně slaďounký a miloučký komiks, nejde ho nemiloval.

LGBT, queer, LGBT+

Autorovy knížky