Recept na Araba

Recept na Araba https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236918/bmid_recept-na-araba-cEM-236918.jpg 4 72 24

Nina, stejně jako mnoho jiných dívek, odešla za prací do Švýcarska, kde pracovala jako au-pair. Byla přesvědčená, že se jednou vdá za muže ze své rodné země, ale stalo se to, co nečekala, ba přímo vylučovala – zamilovala se do Araba z Maroka. Teprve když otěhotněla, zjistila, jak pravdivé je tvrzení o „nepřekonatelném rozdílu v kultuře“, navíc ji její milovaný Omar začal podvádět. Navzdory zklamání se rozhodla dítě si ponechat a v budoucnu být mnohem opatrnější. Jenže – její další partner je opět Arab…... celý text

Lucc93
22.07.2021 4 z 5

Mně se ta kniha líbila. Pochopila jsem, že je to napsané z autorčina života a zajímalo by mě, zda je vše postavené na opravdové realitě. Bylo to určitě i trochu poučné, v jedné části knihy je dost popsána arabská kultura o kterou jsem se nikdy nijak zvlášť nezajímala. Zaujal mě hlavně začátek s tématem au-pair, rodina, ve které hlavní hrdinka pracovala mi byla hodně sympatická. Hodně hezky psané, bylo snadné se začíst. Oddychový román se zajímavým tématem.

Helena0405
23.08.2020 5 z 5

V druhej polovici knihy objavujeme systém, na ktorom je vybudovaný arabský svet. Mne to logicky zapadá - žena môže mužovi oponovať, ale s úctou, pokojne a aj s pokorou. Silou a vzdorom dobrú spoločnosť (ani rodinu) nevybuduješ. Žena má byť múdra, má vedieť lepšie komunikovať (a vedieť, kedy radšej mlčať) a nevyvyšovať sa nad muža. Múdra a milujúca žena to zvládne a muž je korigovaný. Môže to fungovať. U nás to tiež nefunguje vždy a všade. Z príbehu mne osobne vyplýva skôr, že mať muža ako hlavu rodiny, ktorý sa (s dávkou šťastia, iste) postará o ženu a svoje deti je lepšie ako opustené ženy-matky s opustenými deťmi (nesirotami) u nás.

adelinka
18.08.2020 3 z 5

Brala som ju ako oddychovku na také rýchlejšie čítanie. Ale neviem, mne stále ten arabský svet pre európanky nejako nesedí. Vždy mi prídu tie ženy nejako naivné. A tak ľahko sa hovorí, keď niekto nevyskúša.

Samar
19.01.2020 5 z 5

Koupila jsem si ji s tim ze sem chtela neco velmi jednoducheho ke cteni pod slunecnik k mori. Fajn kniha, zabavna a lehka.

Han-nah
07.07.2019 4 z 5

Souhlasím, jak píše Motolka. Sice čtivá kniha, ale některé pasáže utažené za vlasy. Mentalita tohoto světa je opravdu jiná. Ráda jezdím na dovolenou, kdy vždy respektuji v některých věcech i obdivuji jejich kulturu, ale žít tam? To ne. Znám taky , komu to vyšlo, ale ta se vdala opravdu do vyšších míst, ale to je opravdu výjimka.

zoubek69
05.07.2019

Snad i zajímavé téma , ale bohužel někdy vyjadřuje počáteční naivitu odcházejících děvčat o životě v zahraničí. Bohužel arabský svět je úplně někde jinde. :-(

Ála41
15.12.2018 5 z 5

Snad jediná kniha, kterou jsem četla, ve které vztah Araba a Evropany dopadl dobře... Kniha se mi líbila četla se velmi rychle....

Zuzvil
24.09.2018 4 z 5

Pokračuji další knížkou z edice Skutečné příběhy a opět jsem nebyla zklamaná. Není to žádná poucna či naučná knizka, ani extra hloubku to nemá, ale je to ze života a to me proste baví, kdyz vím, ze to někdo opravdu prožil a zažil. Knížky mají příjemný formát, paperback a také dobrou velikost, čte se to samo :-)

i.stefany
08.08.2017 5 z 5

Pěkná knížka, ráda čtu knihy na toto téma. Jen kroutím hlavou nad naivitou hlavní hrdinky. Jednou se spálila a naivně se vrhá do stejné řeky podruhé. Nicméně se mi četlo pěkně a byla jsem zvědavá na rozuzlení příběhu.

Radka89
26.06.2017 2 z 5

Oddechové čtení.. chvilkama mi to přišlo nereálne..

motolka
30.05.2017 4 z 5

Hezká, romantická knížka. Vlastně úplně jiná, než jsem byla zvyklá na knížky, které pojednávají o evropských ženách, které se provdaly za Araba. V knížce je velmi zajímavě a poutavě vysvětlená arabská kultura.

Jinak úplně nevěřím tomu, že tento příběh je dle skutečné události. Nechce se mi věřit tomu, že holčičku, který si Samir osvojil a neměl se nikdo dozvědět, že není jeho, protože to není dle muslimských zákonů dovoleno, by nakonec dovolili vykřičet v knížce. A dále se mi nezdá, že by tohle tajemství už dávno nevyzvonila bratrovi Samira její (ne)přítelkyně Denisa a/nebo bývalý přítel Omar (otec Samie).

vendy.83
20.04.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

Marci1982
23.01.2017

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem.....už se těším, až si seženu druhý a třetí díl..

Jajina555
08.10.2016

Kniha se mi moc líbila přečtená za dva dny.

KleaM
19.09.2016 5 z 5

už dlouho jsem u knížky nebrečela, u téhle ano, na každé stránce jsem cítila, jak mi bije srdce...pět hvězd, velmi silné a krásný příběh...do telenovely to má hodně daleko...

XenasChakram
05.09.2016 3 z 5

takové nenáročné oddychové čtení. připadalo mi to takové naivní a pro puberťáky. takový dívčí román

hruskovalucie93
09.08.2016 4 z 5

Mě se ta kniha líbila. Pochopila jsem, že je to napsané z autorčina života a zajímalo by mě, zda je vše postavené na opravdové realitě. Bylo to určitě i trochu poučné, v jedné části knihy je dost popsána arabská kultura o kterou jsem se nikdy nijak zvlášť nezajímala. Zaujal mě hlavně začátek s tématem au-pair, rodina, ve které hlavní hrdinka pracovala mi byla hodně sympatická. Hodně hezky psané, bylo snadné se začíst. Oddychový román se zajímavým tématem.

Malinali
23.11.2015

Ten její příběh není vůbec jiný, když najdete paní na FB, zjistíte, že už dávno Araba nemá.. a je rozvedená...

Helena Lacková
01.10.2015 5 z 5

Krásná arabská telenovela, bohužel ve skutečném životě to tak není evropanky vždy láká tato exotika a pak jsou rády jestli se dostanou zpět domů

Peace
25.08.2015 4 z 5

"Život s Arabem je hra. Buď na ni přistoupíš, nebo jsi skončila. Respektive on s tebou."

Začátek příběhu byl rozpačitý, ale pak se děj naštěstí svižně rozběhl.
Kniha byla zajímavá, nejvíce mě bavila pasáž z Maroka, v níž se člověk dozvěděl zajímavosti ze života jiné národnosti.
Jednohubka, která určitě stojí za pozornost.

manželství s cizincem

2015  77%Recept na Araba