Rebel

Rebel https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297296/mid_rebel-D2y-297296.jpg 5 8 4

Rebel respektuje svoji vlastní nezávislost a právě tak respektuje nezávislost kohokoli jiného. Uznává svoji vlastní jedinečnost stejně jako jedinečnost celého vesmíru. Celý vesmír je jeho chrámem - to proto také opustil ty maličké chrámy vybudované člověkem. Celý vesmír je mu písmem svatým - proto odvrhl všechna písma sepsaná člověkem. Není to však z arogance, nýbrž pro pokorné hledání. Rebel je nevinný jako dítě.... celý text

Veronča
13.02.2021

Od Osha čtu, teda četla jsem , druhou publikaci a u obou me to v půlce přestalo bavit :( Asi na něj musim vyzrát

boza7
15.06.2020 5 z 5

Jako vždy, krásná meditační četba.

AlH3
29.10.2018 3 z 5

filozof. sem tam zajímavé myšlenky. z toho co jsem od osha četla je Rebel zatím nejslabší.

Pařmen
24.04.2018 4 z 5

Kniha Rebel je napsána ve stilu otázky - odpovědi. Osho v otázkách vysvětluje podctatu uvědomění různého náboženství a různých ideologii a politických systému a skutečného dobra a zla. A samozřejmě vysvětluje jak správným rebelem vůči náboženství nebo politických systému kteří lžou a vykořištujou lidstvo. A dálé mluví o potřebě stvoření nového člověka který bude respektovat sebe ale i každého jiného, Rebela! Osho mě v knize přiměl zamyslet se nad různymi společenskými a politickými otázkami a udělat jsi na to vlstní názor.

Osho
indická, 1931 - 1990