Zrádci krve

Zrádci krve https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511554/bmid_zradci-krve-63f5bba92e8b1.jpg 5 440 94

Ranhojička série

< 3. díl

Kiva si myslela, že ví, co chce – pomstu. Ale pocity se mění, lidé se mění všechno se změnilo. Po tom, co se stalo v paláci, zoufale touží zjistit, zda jsou její přátelé a bratr v bezpečí. Mohou jí vůbec ještě někdy odpustit? V sázce je ale víc než její zlomené srdce, protože království jsou na pokraji války. Nový začátek přinese nebezpečnou výpravu, která donutí zapřisáhlé nepřátele spojit síly, aby zachránili nejen Evalon, ale celý Wenderall. Kiva už nemůže jen přežívat. Musí bojovat za to, v co věří.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Blood Traitor , 2022

Zuzka_Zuu
11.09.2023 5 z 5

Děj celé knihy je závěrem celé série, kdy se jedná o závěrečnou bitvu nejen mezi sestrami, ale i království jako takovým. Mezi přípravami na bitvu se Kiva musí udobřit se všemi a není to zrovna lehký úkol. Zejména pak vztah mezi ní a Jarenem utrží pár ran, samotné dno než se vše vyjasní. Libil se mi vztah mezi jednotlivými postavami, jejich debaty, bitvy a tréninky magie. Vztahy k jednotlivým postavám jsem získala už na začátku knihy a jen se prohlubovaly. Konec bylo jedno velké "wow" a rozhodně se ke knihám z této serie ještě několikrát vrátím. Pocit zadostiučinění rozhodně nechyběl. :)

Kenan
09.09.2023 5 z 5

Hlavním motivem celé série je boj dvou starodávných rodů o trůn, kdy jeden z nich vládne a druhý si myslí, že neoprávněně. Dostáváme se přes vězení Zalindov, kde hlavní hrdinka ranhojička Kiva stráví od svých 7, dlouhých 10 let a setkává se zde se záhadným Jarenem, přes luxusní paláce až po putování a hledání důležitých artefaktů a boj za záchranu. Nejde o žádné poetické vyprávění. Celá série je plná akce, bez hluchých míst a i když jsem některé zápletky odhadla, přesto jsem byla překvapená :). Důvodem ale proč mně celá série tak zaujala, byly postavy. Mým favoritem byl Caldon, ale milovala jsem je všechny. I když je toto fantasy napsáno pro mladší čtenáře, než jsem já, líbilo se mi moc.

PetraKysova
04.09.2023 5 z 5

Ach áno prosím. Po mierne nudnej 2 to trojka rozjela vo veľkom štýle. Akcia za akciou, poznávali sme nové kráľovstva. Veľmi ma to bavilo. Pár zvratov, niečo sa dalo čakať.
Opäť raz nové postavy, ale stále super. Hľadanie prsteňov, úlohy s tým spojené. skvelé.
No vzťah Kivi a Jaarena veď dobre je to YA knižka.
Ja som naozaj spokojná, každý robí chyby.
Akurát zase boli všetci naivný, nechápem ale dobre.
Ja som si knižku naozaj užila, už sa teším ako si ju opätovne prečítam.
A riaditeľ Rook joj, zadosťučinenie.

AliceTief
01.09.2023 5 z 5

Tady už mi Kiva vadila trochu víc, příběh postupoval, pořád se něco dělo, žádné hluché místo. To mě na této sérii bavilo nejvíc. Opravdu jsem zklamaná, že jsem dočetla=D. I když věřím, že by se dalo v sérii trošku pokračovat =)

mnohoknih
01.09.2023 4 z 5

Vydařená série, třetí díl se nenechal zahanbit. Zase samá akce, samý zvrat. A právě ty zvraty se mi zdají již překombinované. Je jich moc. Hodný, zlý, hodný, zlý, co stránka, to převrat :-) Kiva byla děsná jako vždycky, to se nezměnilo. I mráček v ráji byl. Ovšem kdo si získal mé srdce byl Caldon. To je chrakterová skála. A výborné překvapení u Cresty. A víc psát nemohu, ať se máte na co těšit.

dam.si.knihu
31.08.2023 5 z 5

Jsou knihy, u kterých si říkáte, že by měly skončit prvním dílem a pak jsou ty, u nichž byste dali nevím co, aby příběh neskončil. Lynette Noni si pro nás připravila našlapaný závěrečný díl série Ranhojička nejen skvělým vyvrcholením zápletky, ale pořádnou dávkou emocí a akce.
Po přečtení druhého dílu jsem předpokládala, že ten závěrečný bude jedna velká pecka, nicméně až takovou jsem nečekala. Nebyla místa, kde by se mohl čtenář nudit, ba naopak. Potřebovali jste číst dál a dál a dozvědět se, jak to vše dopadne. Jsem zamilovaná! Tahle série si mě naprosto získala, protože tohle je přesně ten příběh, který nezapomenete a pamatujete si vše, co se v něm doposud stalo. Nebudu Vám lhát, měla jsem slzy v očích, byla jsem naštvaná, ale také nadšená a několikrát se rozesmála.

Jestli milujete fantasy, tak si tohle přečtěte a neváhejte. Celý koncept a originalita toho světa je dokonalá, byť je tam silnější téma, ale autorka píše tak bravurně, že si to užijete na plné pecky. Já jen doufám, že se jednou dočkáme filmového zpracování, protože tohle si to zaslouží!

Turlogh
29.08.2023 4 z 5

Vcelku působivý konec povedené třídílné fantasy ságy. Zlo je potrestáno, i když dle mého poněkud nedostatečně. No holt konec dobrý, všechno dobré, jak se říká. Howgh.

Pettato
28.08.2023 5 z 5

Kdo bude mít nakonec právo vládnout a získá trůn?
Dokonalé finále. Třetí díl Ranhojičky byl plný zvratů a napětí.
Celkově hodnotím jako velmi vydařenou sérii, která stojí určitě za přečtení.

klarka009
28.08.2023 5 z 5

Závěrečný díl Ranhojičky byl skvělý, líbil se mi ze všech tří dílů nejvíc :) ani chvíli jsem se při čtení nenudila, naopak mě zvědavost stále nutila číst dál. Několik postav mě velmi mile i nemile překvapilo. Hlavně Cresta.. Autorka nešetřila zvraty, akcí ani emocemi. Moji nejoblíbenější postavou zůstává stále Caldon, i když jsem díky němu měla málem infarkt :D

nela3812
28.08.2023 5 z 5

Konec. Tolik jsem se těšila, a když už je to konečně tady, přála bych si ještě pár stránek navíc. S tímto světem se budu loučit s opravdu těžkým srdcem. Ačkoliv byla naše hlavní hrdinka Kiva chvílemi na pěst, všechny okolo ní si nešlo než zamilovat (až na pár jedinců). To stejné platí i pro samotný svět a celou zápletku. Dlouho si mě žádná série nezískala tolik, jako právě Ranhojička.

V posledním díle sledujeme vyvrcholení celé zápletky a ani chvíli zde není nuda. Po dvou naprosto nadupaných dílech jsem si říkala, že autorka již nemá s čím přijít, nemá kde vytvořit nové zvraty a jak jsem se spletla! Příběh jsem hltala od rána do večera a každou volnou chvíli se k němu vracela. Akce, láska, drama, tajemství, napětívšechno to tam bylo! Autorka po celou dobu drží nastavenou laťku, a nehodlá se jí pustit.

Tento svět patří mezi jedny z jednodušších a právě to bude jedno z jeho hlavních kouzel! Zvládne se v něm i v postavách zorientovat i začátečník ve fantasy literatuře. I přes svou prvotní jednoduchost se však může pyšnit skvěle vykreslenými detaily a promyšlenými zákoutími, mezi která patří především Zalindov. Může člověk milovat vězení? Po dočtení této série rozhodně ano!

Série, v níž budete doslova dýchat, žít, milovat i nenávidět za hlavní hrdiny. Série, ve které se zamilujete do prostředí vězení i mnoha království. Série, které vám srdce rozcupuje na malé kousky a mozek totální odpálí. Pokud opravdu uvažujete o nějaké fantasy sérii, musí to být právě tato!

Děkuji za fenomenální konec série. V tom nejlepším se má přestat, ačkoliv se loučím s těžkým srdcem, tak je ten správný čas. Možná jen pár stránek navíc, hm? Doufám, že se v budoucnu od autorky dočkáme další série, která nás pohltí.

Pettinka
24.08.2023 5 z 5

Tak asi jako WOW! Bavil me prvni dil. Bavil me druhy dil, ale treti dil fakt dostal sveho, velkolepe finale!

lisell
22.08.2023 5 z 5

Tak jo, tomuhle se říká vrchol série. Miluju tuhle knížku, vážně! Když už jsem si myslela, že nemůže být lepší, šeredně jsem se pletla. Zrádci krve neměli jedinou chybu a já nedýchala. Četla jsem do noci a nešlo odložit, až když už jsem na písmenka neviděla, musela jsem zaklapnout a jít spát..Lynette je kouzelnice, to jak dokáže míchat s životem postav. Jak vás vypumpuje do maxima a pak vám zasadí ránu do zátylku a vy bulíte jak želva, protože příběh je prostě NEJLEPŠÍ!! Možná jsem až moc nadšená, ale právě jsem Zrádce krve dočetla a ještě si utírám slzy a smrkám tu jak blázen. Děkuju, děkuju, děkuju. Za únik od reality, za odreagování, za vrácení chuti číst. Celá série Ranhojičky je moje srdcovka a já strašně dlouho nečetla něco takhle skvělýho. Něco co mě totálně odrovnalo a já se smála a brečela zároveň. Někdy je prostě třeba sáhnout pro knížce, kde můžete zase věřit, že pohádky jsou skutečné.

Akléda_
22.08.2023 5 z 5

Po dočtení trojky můžu s klidem říct, že Ranhojička patří mezi moje nejlepší fantasy série ever. Tady prostě všechno funguje, já se nemohla odtrhnout, dýchala jsem za hlavní hrdiny a na každý díl jsem čekala jako na smilování. Ten svět, který autorka vymyslela, to, jak jí to funguje, ta geniální magie, to, jak úžasně píše, že vás to vtáhne tak, že chcete jenom číst a číst a nedokážete dělat nic jiného. Zároveň je ale zvlášť tenhle díl fakt dost brutální, sama autorka na to na začátku upozorňuje, což je za mě super, protože je to fakt na místě. Byly tam scény, kdy mi nebylo dobře. Byly tam zvraty, při kterých vám buší srdce a které vás dokáží překvapit, k tomu všemu je to ale i vtipné a dost romantické. Ta romantika je tak úžasná! To, co mezi nimi je, jak se cítí, jak to autorka zvládla bravurně popsat, jak se k sobě chovají no prostě... Miluju to všechno a mrzí mě, že už se nemám na co dalšího těšit. V zahraničí má autorka ještě další knížky, tak budu doufat, že se jich u nás taky dočkáme.

knihomolkajanca
21.08.2023 5 z 5

Po infarktovém závěru druhého dílu je tady konečně finále série, u níž autorka nasadila laťku proklatě vysoko. V záplavě young adult fantasy je velmi těžké vymyslet originální příběh, který nezapadne mezi ostatní, ale Lynette Noni se to povedlo. Od nemilosrdného vězení připomínající koncentrační tábor až po přepych zámku, od malých zárodků kouzel až po ničivé magické vlny, od nenápadných příběhů jednotlivců až po války mocných království. Taková cesta vás čeká, pokud se do čtení Ranhojičky pustíte.

Závěrečný díl trilogie začíná přesně tam, kde všechno začalo. V Zalindově, kruté věznici a Kivině noční můře. Jenže to ani zdaleka není to nejhorší čemu musí čelit. Osud pokouší její vůli a Kiva musí odolávat svým největším démonům, kteří jí berou touhu žít. Napáchala obrovské školy, zradila své přátele i lásku a uvrhla zemi na pokraj války. Dá se vůbec tohle ještě napravit? Dokáže se Kiva znovu odrazit ode dna a zachránit lid Wenderallu?

Kvalita od začátku do konce. Takto jednoduše by se dala celá série shrnout. V momentě, kdy se do čtení jednou pustíte, nebudete moct odejít. I tak jsem se závěru trochu bála, protože ve dvojce se toho stalo mnoho a zápletka Zrádců krve by klidně vydala na samostatnou sérii. Lynette Noni se přesto vše podařilo vtěsnat do jedné knihy, a navíc je to stejně skvělé, ne-li lepší, než předchozí díly.

Každá z postav má svůj nezaměnitelný charakter, každá má na událostech svůj podíl, mnoho z nich neuvěřitelně vyroste a některá vás možná opravdu překvapí. Připravte se na pořádnou emoční smršť. Kiva nejednou šlápla vedle, musí za to nést odpovědnost a autorka se dotkne i několika těžších témat. Tempo je opravdu vražedné, přesto jsem neměla pocit, že by na něco nebyl prostor. Naopak do sebe vše krásně zapadne a od čtení se dá jen těžce odtrhnout. A ten konec? Ach, nezbyne než zatlačit slzu, že už je to za námi. Protože budete chtít vícprotože Ranhojička je láska.

Hodnocení: 95%

Za knihu k recenzi v rámci spolupráce moc děkuji Albatros Media a Knihy Dobrovský.

vandalindakova
19.08.2023 4 z 5

Závěrečný díl série, která mě neskutečně překvapila. A ani třetí díl neudělal ostudu. Po nějaké době je to za mě série, která se v žádné části neunaví, nezakolísá a je ve svém young adult rybníku, který už je dost zaplněný, originální a poutavá.
Ve třetím díle se rozvíjí zápletka, která by klidně vystačila na celou sérii a celou dobu jsem při čtení uvažovala, jestli se to dá nacpat do jedné knihy. No dá, a způsobilo to určitě to, že se opět nenudíme. Na druhou stranu se všechno dělo tak rychle, že si to nestihlo moc lehnout, a budilo to dojem jako kdyby to bylo vlastně úplně easy.
Mě ale většinu času stejně nejvíc zajímal vývoj vztahů a postav, protože po tom, kde nás nechal druhý dííl?? To bylo to, co mě zajímalo nejvíc. Emoční houpačka se opět konala, a s koncem jsem vlastně spokojená. Obávala jsem se toho, že už tam nebude žádný překvapení, a pochopila jsem k čemu to vede, a ono houby! Tam se stalo ještě tolik nečekaných zvratů, to jsem mrkala teda!

1259
18.08.2023 5 z 5

Teda celkový závěr příběhu stal vážně za to. Celý příběh sem si hodně užila a ten konec byl hodně napínavý a celkově to stálo prostě za to.

lucakuca
13.08.2023 5 z 5

Úžasná série, která si drží stále stejně čtivou a napínavou kvalitu od začátku až do konce.
"Místo toho, aby ses stále vracela k tomu, co je ztracené, zkus si pamatovat, že i když je důležité oplakávat mrtvé, je stejně důležité oslavovat živé."

Lucík118
13.08.2023 5 z 5

Páni nemám slov, tuto knižní sérii jsem si oblíbila od první kapitoly. Přiznávám, že jsem měla občas problém se začíst, ale neřekla bych, že to byla chyba série, ale spíš moje, protože je nádherná. Poslední knihu jsem ale už nedokázala odložit. Kolik zvratů, jaké napětí, to se nedalo dát z ruky. Dalším faktem je, že jsem většinu knihy probrečela a za to kniha už z části může, ale to na její úžasnosti neubírá.
Postavy jsou báječné a plné emocí, což já velice oceňuji. Asi nemám co k tomu dalšího říci. Mohu jen doporučit.

veronika4937
12.08.2023 5 z 5

Tahle YA fantasy série mě baví už od prvního dílu a dokonce bych řekla, že každý další díl je ještě lepší. I v tomto posledním díle přišlo několik zvratů a máloco jsem odhalila, spíš jsem opět koukala jako puk, jak se některé postavy vyvrbily. Nejvíc samozřejmě stále zbožňuju Caldona, ten je prostě dokonalej. Po dočtení jsem měla dokonce chuť začít číst celou sérii hned znovu od začátku, což se mi nestává skoro nikdy. Na konci mě potěšilo, že autorka dala co proto i postavám, které už jsem pustila ze zřetele.

Konfu97
10.08.2023 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Už dlouho se mi nestalo, abych po dočtení knihy/série měla chuť pustit se do ní okamžitě znovu! A tady se to stalo.
Od samého začátku se od knihy nemůžete odtrhnout.

Kiva se snaží napravit své chyby a získat zpět své přátele a rodinu. Skupina se nám nečekaně rozrůstá a čeká je opět velké dobrodružství.

Kruh se uzavírá, tajemství se odhalují. Kdo nakonec získá trůn a právo vládnout?

P.S. Jaren a Caldon jsou miláčkové, i když každý jiným způsobem. :D

Lynette Noni