Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech

Rande aneb měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271755/mid_rande-aneb-mesic-lasky-s-nepretrzit-JQZ-271755.jpg 4 101 101

Osmatřicetiletá novinářka, autorka amerických časopisů Newsweek a Global Post, cestovatelka, absolventka Columbijské univerzity, držitelka literárního stipendia Pulitzerovy nadace a v neposlední řadě také autorka knihy o svatebních rituálech celého světa (jejíž vydání se momentálně připravuje ve Spojených státech) přišla letos v květnu na stránkách časopisu Reflex s unikátním projektem. Pojmenovala ho Měsíc lásky a vzbudil mimořádnou pozornost. Co den to rande, tedy 31 dnů, 31 schůzek – myšleno starosvětských schůzek, při nichž muži z celého světa obnažovali svou duši, osobnost, názory, ale také svoje více či méně zažité strategie námluv. Jak se tedy liší čeští muži od těch amerických? Jak se liší evropští Jižani od Seveřanů? Co říkají? Jak se ženě dvoří? A hlavně, co se událo v následujících týdnech a měsících, během nichž se rozvíjely paralelní (podotkněme: nikoli nutně intimní) vztahy založené během Měsíce lásky. To se čtenář dozví na stránkách mimořádně duchaplné knihy Ivy Roze Skochové, která dalece přesahuje běžné vyprávění o vztazích či námluvách mužů a žen.... celý text

Adell-ka
30.06.2016 3 z 5

Popravdě jsem od knížky čekala víc. Je fajn, odpočinková, čte se dobře, ale očekávala jsem, že se při čtení pobavím. Je to jakýsi výčet mužů, které autorka "vyzkoušela" a následně ohodnotila. Dle mého názoru se autorka příliš věnuje rozborem svých emocí a myšlenkových pochodů.

peta2173
04.06.2016

Super vtipná knížka s okamžiky, které vás donutí se zamyslet nad životem, kulturními rozdíly a dalšími věcmi. Můžu jen doporučit, styl psaní této autorky jsem si zamilovala :)

Faděna
10.05.2016 5 z 5

Knihou jsem se inspirovala natolik, že jsem se rozhodla absolvovat podobný seznamovací maraton (díky apce TINDER o které jsem do té doby vůbec nevěděla). A světe div se, zkončila jsem u rande číslo 10. 31 jsem prostě nedala. A to i proto, že z těch 10 chlapíků jsem objevila dva poklady, s kterými bylo potřeba pokračovat v seznamování dál a nezkončit u jedničky. A také proto, že zjistíte, že většina těch mužů je stejná, jen s jiným designem. Ivě patří dík za milé čtení plné životní bilance a určitě by si měla otevřít seznamovací agenturu, jelikož nejeden týpek z jejích rand mě zaujal.

majdvorka
20.04.2016

Vtipné, pohodové čtení!

LaCata
05.04.2016 4 z 5

Jméno Ivy Roze Skochové v záhlaví čehokoli je pro mě důvodem k přečtení, takže mě neodradil ani ten příšerný název. A udělala jsem dobře. Tahle rozšířená reportáž není jen přehlídkou nejrůznějších chlapů. Nejvíc na mě zapůsobila jako obvykle sama autorka. Je fantastická v tom, jak její akční rádius pokrývá celý svět, i v tom, jak dokáže splynout s jakýmkoli prostředím, s jakoukoli laťkou společenského žebříčku. Navíc má ohromně zdravé názory a odvahu psát tak upřímně, jak jen to jde, aby se to ještě dalo číst. Což zcela platí i pro tu místy použitou obecnou češtinu (být to jen spisovné, nebylo by to tak živé). "Extrémní Iva" (za ten neuvěřitelný nápad a energii do něčeho takového jít a za to, že každému muži taky hned přidělila přívlastek) ani tady nezapřela své novinářské povolání a překvapila pokusem o vyváženost. To, že dostal hlas taky aspoň jeden z mužů, a ohlasy jiných žen bylo to správné koření, které ta knížka měla mít. Škoda jen té nepovedené jazykové redakce. BTW: mým favoritem by byl Láskyplný Jonas.

Honey19
21.03.2016 2 z 5

Pro mne zbytečná kniha. Příběh se nijak nerozvíjí autorka pouze vytvořila seznam mužů se kterými byla na rande.

Hanka90
14.01.2016 5 z 5

Asi každá žena se někdy během svého života ocitla v podobné situaci, a to bez partnera. Autorka hledání "toho pravého" pojala netradičním a velmi vtipným způsobem. Sešla se jak s Čechy, tak i s cizinci a každý nápadník byl jiný. Pokud chcete vědět, jak takový randící experiment vypadá, neváhejte se pustit do čtení, můžu vřele doporučit. Kniha je opravdu velmi oddychová a čtivá.

Luliša
10.01.2016 4 z 5

Vtipně napsaná kniha o skoro čtyřicátnici,která má pocit, že ji ujíždí vlak. Shání proto muže prostřednictvím jednodenních schůzek každý den v měsíci květnu. Myslím, že docela nereálné pro normálně pracující ženu. Ale čtivé.

Autorovy knížky

Iva Roze (p)