Ranč nad Vltavou

Ranč nad Vltavou https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239484/bmid_ranc-nad-vltavou-RYN-239484.png 5 2 2

Dobrodružné příběhy kamarádů ,kterým děda jednoho z nich nechal postavit srub,aby mohli prožívat dobrodružství.

Pavelpi
15.04.2019 4 z 5

Kniha je velmi dobrá,přečetl jsem jí několikrát.Ale protože jsem odchovaný na Foglarovi dávám o hvězdičku míň

Turlogh
04.12.2017 5 z 5

A máme zde další dobrou knihu staršího data od J. K. Čemuse, snad trošku zapomenutého autora skvělých dobrodružných příběhů pro děti a mládež z let převážně čtyřicátých. Velice dobrodružný děj od začátku až do konce, kdy chlapci Ivan, Čeněk a Pavel, kamarádi doslova na život a na smrt, díky dědečkovi Ivana, starému, zkušenému lesákovi mají možnost prožívat část prázdnin v lesích nedaleko Prahy v pro ně postavené chatě. Máme krátce po strašné druhé světové válce a některé otevřené účty mezi Němci a Čechy odstartují podivný, trošku strašidelný a velmi nebezpečný zážitek hochů hrdinů. Kým je Němec Zulegr? A co má společného s čeledínem Franckem? Kdo se chce pomstít dědovi lesákovi na jeho vnuku Ivanovi? Odpověď na tyto a mnohé další otázky se dozvíte v knize. Spád příběhu se zvyšuje a hraje se velmi ostře! Povídání v knize vhodně doplňují ilustrace Miloše Nováka.