Rafanda

Rafanda https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42126/bmid_rafanda-SH7-42126.png 4 81 22

Komorní vzpomínky ženy z doby od konce druhé světové války do začátku sedmdesátých let o tom, jak se z aktivní ženy velmi snadno pod vlivem společenské masáže stává zatrpklá, o to však odhodlanější prorežimní posluhovačka, postupně ztrácející city, ohleduplnost a soucit s okolím. Hlavní hrdinka není přitom špatný člověk - jen se podobně jako mnoho jiných v pokřivených kulisách doby pokouší hlavně zachraňovat a podporovat vlastní rodinu, která se nezadržitelně rozpadá... Velmi silný příběh o nepříliš šťastném životě, do něhož vstoupila radost až před jeho násilným koncem.... celý text

lusila
22.06.2013 5 z 5

zaujímavo napísaná kniha... nápad autorky vyrozprávať životný príbeh, udalosti a vykresliť charaktery ľudí z pohľadu ducha hlavnej hrdinky vznášajúceho sa nad vlastným pohrebom odľahčil dej zasadený do neľahkých povojnových rokov

dark.ma93
01.06.2012 3 z 5

čtivé... životní osudy táhnoucí se dlouhou dobou v období poválečném i totalitním. Líbí se mi! Autorka by měla pokračovat v psaní knih s téhle doby. Přiblíží tak mnohé, co už si dnešní generace ani neumí představit

Karla Kubíková
česká, 1948