Kacíř a čarodějka

Kacíř a čarodějka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136506/kacir-a-carodejka-136506.jpg 4 102 21

Řád temnot série

Píše se rok 1453 a vše nasvědčuje tomu, že se blíží konec světa. Klášterní novic Luca Vero je na rozkaz tajemného cizince uprostřed noci zburcován a odvlečen ze své cely. Cizinec jej nejprve obviní z kacířství, aby mu nahnal strach a pak jej vyšle na dlouhou cestu Evropou, kde má Luca, mimořádně nadaný mladík, hledat stopy Ďábla a vykonávat soud nad zběhlými křesťany. Lukova první cesta vede do kláštera Lucretili, kde se setkává s mladičkou abatyší Isoldou, jež se právě ocitla v nesnázích: V klášteře je proti své vůli - poslal ji sem bratr, aby se mohl zmocnit jejího dědictví a navíc jeptišky začaly trpět podivnými vizemi, chodily ve spánku a na těle se jim objevily krvácející rány. Isolda je obviněna, že je očarovala temnou magií a má být upálena jako čarodějnice. Luca ale hledá pravého viníka…... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Changeling , 2010

Anett24
Anett24
06.07.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila i přes to že toto téma není nic pro mě. Některé pasáže byly na mě až moc náboženské, ale čtení bylo hezké.

petraj30
petraj30
26.07.2021 3 z 5

Bylo to pěkně a čtivě napsané. Kacířství a inkvizice patří k tématům, které vůbec nevyhledávám, ale přesto se tento příběh četl až lehce, i když tu bylo pár nepěkných ukázek. Byla to historická detektivka a tu "romantiku" jsem horko těžko zaznamenávala. Byly tu jen náznaky ve dvou větách, ale nic víc.
V první polovině se příběh odehrával v klášteře, ale pak se to celé úplně změnilo. Tohle byla první kniha, kterou jsem od autorky četla, bylo to pěkné, jen nemám moc ráda tato témata, ale rozhodně si přečtu další knihy.

Ivetaa
Ivetaa
07.04.2019 5 z 5

Skvělá historická (samozřejmě fikce) detektivka. Těším se na pokračování.

Leninanina
Leninanina
31.07.2018 2 z 5

Gregory píše úžasně romány o Tudorovcích. Dobu studovala a knihy jsou až na pár historických detailů velmi dobře napsané. Bohužel série o čarodějce, kterou si napsala pro radost, a kterou otvírá tato kniha, se mi nelíbila.

ladaol
ladaol
25.06.2018 4 z 5

Čtivý příběh, spíš romantický, než detektivní, na to jak je kniha slabá, je v ní dost detailů.

Arsi007
Arsi007
15.06.2017 3 z 5

Žádná sláva. Od autorky miluju sérii o válce růží, ale tohle byl trochu její přehmat. Děj byl podle mě zbytečně přeplácaný. V seriálu by vydal tak na 4 díly minimálně. Neuvěřitelně mě iritovalo, ač to tak tenkrát asi bylo, jak bylo dívkám neustále předhazováno, že jsou ženy, že jsou k ničemu a nemůžou si dovolit si bez muže ani uprdnout, natož se samy nějak rozhodovat.

Gyw
Gyw
13.09.2016 5 z 5

Knížka se mě moc líbila, bylo to takové odpočinkové počtení.

Suza
Suza
11.04.2016 3 z 5

Žádné veledílo, ale čte se moc dobře :)

markulka
markulka
16.11.2015 5 z 5

Kniha mi přišla fajn... Děj se mi líbil a myslím, že byl dobře promyšlený. Celá kniha byla v takovém "náboženském" stylu, ale nevadilo mi to, bylo to něco nového. Ale jinak už nemám ke knize co říct...asi bych ji zhodnotila jako velmi zdařenou!

Thebookman
Thebookman
29.06.2015 5 z 5

Tuto knížku jsem četl před rokem, přesto si na ní pamatuji. Bylo to příjemné počtení. :-) Sice jednoduchý děj, v podstatě asi jen tři kapitoly. Ale vůbec mi to nevadilo. Je to velice pěkně napsané a výpravné. Mohl by to být i zajímavý film. :-)

kacka4225
kacka4225
06.05.2015 3 z 5

Dobrá oddechovka, upřímně si ale myslím, že autorka má na kontě lepší knihy. Ale oddechovka fajn. :)

nikol2178
nikol2178
27.02.2015 5 z 5

Kniha byla moc pěkná, dobře se mi četla a neočekávala jsem od ní víc nebo míň, byla to pro mě taková oddechovka s trochou napětí. :) Hlavně jsem si oblíbila Isoldu a Ishraq! Určitě si přečtu druhý díl a moc se na něj těším.

Turambar
Turambar
11.01.2015 3 z 5

Kniha nie je zle napísaná, ľahko sa to čítalo aj opisy sú dostatočné na predstavivosť, ale chýbalo mi tam prekvapenie. Jednoducho som od začiatku príbehu vedel ako sa to skončí a preto ma to až tak nebavilo. Možno je to tým, že už mám čo to prečítané, alebo tým, že je to písané pre mladších. Na druhej strane je veľmi náročné sa vžiť do postoja postáv. Osvojiť si ,pre pochopenie, názory a postoje stredovekého človeka, ktorý je tak zanietený a má ešte také veľké klapky na očiach je ťažké. Preto som dal tejto knihe len tri hviezdičky. Autorka napísala príliš jednoduchý dej pre ťažko pochopiteľné postavy. Ale určite si prečítam aj pokračovanie.

lailaj
lailaj
28.08.2014 3 z 5

Z této knížky jsme trochu rozpačitá. Námět je super, postavy jsou také dobré, ale knížka nemá šmrnc a nečte se moc snadno

kvapsv
kvapsv
09.07.2014 2 z 5

Musím říct, že jsem se knihou kousala opravdu hooodně dlouho. Autorka mě prostě nedokázala opravdu vtáhnout do děje.. Občas tam byly zábavnější pasáže, ale rozhodně to na více jak 2 hvězdičky nestačí.

Nikdy neříkej nikdy - takže nevím zda si koupím pokračování (pokud tedy u nás vyjde). Zatím si spíš myslím, že raději utratím peníze za zábavnější knížky a i tahle časem poputuje k někomu jinému.

Opravdu asi jediná věc, která mě na knize překvapila bylo to, že na posledních asi 100 stránkách se rozvinul úplně jiný příběh. A možná i ten si vysloužil právě tu 2 hvězdičku.

avad
avad
07.07.2014 1 z 5

Děj mě moc nezaujal. Čekala jsem od toho víc.Dávám jednu hvězdičku.

Laduka
Laduka
06.07.2014 3 z 5

Rozhodovala jsem se mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami. Nakonec jsem dala tři. Nebyla to špatná knížka, ale něco tomu chybělo. Ke knížce jsem se vlastně dostala tak, že jsem jí dostala od p. uč. Myslím si, že kdybych byla starší asi bych z toho měla víc. Ale, co další díl si přečtu ráda. Jako oddechovka to de.

Aniday
Aniday
03.04.2014 3 z 5

nebylo to špatné, ale nějak výrazně mě to nevtáhlo do děje a ani to ve mně nevyvolalo nějaké emoce... prostě jsem postrádala hloubku...

La Fiera
La Fiera
07.05.2013 3 z 5

Docela šokující věc je, že kniha má asi 4 kapitoly. Přičemž 3. je většina knížky, ale je pravda, že je členěná nějakými obrázky.

Celkově jsem asi očekávala něco trochu jiného, tedy více historie. Nebylo to špatné čtení, četlo se to moc dobře, mělo to občas i zajímavá místa. A chvílemi mi to dokonce připomínalo Jméno růže. Přesto spíše pro mne hodnocení Nenadchne, neurazí.

Kaka.cs
Kaka.cs
21.03.2013 3 z 5

Celkově to byla dobrá knížka. Nejsem zrovna velký příznivec knížek ze středověku, ale tahle mě celkem zaujala. Byla zajímavá.

Philippa Gregory
britská, 1954
2006  91%Králova přízeň
2010  85%Bílá královna
2012  70%Kacíř a čarodějka
2007  88%Královský slib
2011  79%Červená královna

Kniha Kacíř a čarodějka je v