Pyšná princezna

Pyšná princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165980/pysna-princezna-165980.jpg 4 6 2

Nejslavnější česká filmová pohádka o pyšné Krasomile a králi Miroslavovi, který v převlečení za zahradníka zbaví princeznu Krasomilu pýchy. Tuto krásnou pohádku do literální podoby přepracovala Jana Procházková.

1amu
12.02.2020 3 z 5

Milamarus je mým (v nejlepším slova smyslu) zeleným světélkem semaforu na dobré až výtečné knihy se skupiny knihy nepovšimnuty-málo čtené. I zaujala mne tato miniknížečka. Autorka měla sice snahu odstranit t.zv. komunistický balast, který v 50-tých létech přikazoval tvůrcům jak má dílo pro děti vypadat, i tvůrci dělali co mohli, aby tuto upravenou pohádku přiblížili dětem. To se jim podařilo, protože jde o hit vánočních svátků v TV každý rok. Ale pamětníci v tom pořád vidí jakési ale...

milamarus
12.01.2020 4 z 5

Sešítek veliký jako žákovská knížka. I tak tenký. A že je v něm víc fotografií než textu? To mi nevadí, neboť je to odvyprávěno dobře. // Nechybí tam švec, chůva, Vítek, prohnaní rádcové, ani královský výběrčí daní, který jen co si ráno promne oči, už pracuje. I na příští rok.... Nechybí ani má oblíbená replika: ,,A přece tě mám ráda. I když jsi král." // Prostě: rozněžnila jsem se a doporučuji dál. ♥