Pýcha, předsudek a zombie

Pýcha, předsudek a zombie https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114073/bmid_pycha-predsudek-a-zombie-5LA-114073.jpg 3 88 26

Adaptace klasického románu Jane Austenové s odvážnou Elizabeth, srdečnou Jane, trochu nesnesitelnou paní Bennetovou, povýšeným panem Darcym... a hordou obživlých mrtvol. Posláním paní Bennettové je provdat co nejdříve všech pět dcer, posláním pana Bennetta je ochránit je před útoky krvelačných zombie, které sužují celou Anglii. Všechny dcery jsou zdatné v boji s nebezpečnými stvůrami, jejich každodenní trénink je však narušen příjezdem mladého a nezadaného pana Bingleyho a jeho přítele Darcyho. Elizabeth Bennettová ovšem neslyší svatební zvony, ale řinčení šavlí a lámání kostí. A jak by se mohla zamilovat do arogantního Darcyho? Bude pro Darcyho a Elizabeth těžší boj s nenasytnými zombie nebo s vlastními předsudky...?... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Pride and Prejudice and Zombies , 2010

adorjas
31.10.2014 odpad!

Táto kniha by mala byť na 1.mieste v rebríčku najhorších odpadov, pretože veľactený autor prekopíroval v podstate celý text Austenovej, pripol tam zopár hlúpych, bojových scén o zombíkoch a doteraz netuším ako to mohol akýkoľvek priemerne inteligentný vydavateľ vydať!

Ale asi je chyba vo mne, pretože som sa práve dopočula, že chystajú filmovú verziu...

pikilo
20.10.2014 2 z 5

Co by byla Pýcha, předsudek a zombie bez zombiků? Jen Pýcha a předsudek. Je to přepsané dílo Jane Austen a k tomu občas připsáno slovo zombie. Nic vám to nedá, je to jako číst klasickou Pýchu a předsudek.
Ale má to nádhernou obálku.

K.M.
27.09.2014 2 z 5

Nechápu jak mohli takovouto knihu vůbec vydat! No přesněji řečeno nechápu, jak někdo mohl vymyslet takovou odpornou slátaninu a zamotat ji do nádherné klasiky Jane Austenové!

rusalka123
05.07.2014

Celé jsem nečetla (fanoušci téhle slátaniny odpusťte, ale já bych se k tomu nesnížila). Nicméně jakožto milovnice Pýchy a předsudku jsem to v knihovně prolistovala, abych alespoň tušila, co je to zač a mohu k tomu říct jediné: URÁŽKA AUSTENOVÉ! (Zvlášť když jsou tam celé pasáže její a proto to má, chudinka, mezi svými knihami. Musí se obracet v hrobě.).

fmash
11.03.2012 1 z 5

Vůbec nemám v úmyslu obvinit knihu z blasfémie, kupoval jsem ji naopak s úmyslem dobře se pobavit. Byla to bohužel chyba, protože autor předělávky svůj vklad omezil opravdu na minimum. Velmi omezená je naneštěstí i jeho fantasie.
Mám rád rajčatovou šťávu a nijak zvlášť mi nevadí vodka, ale když se to smíchá dohromady, vůbec mi to nechutná. Grahame-Smith do své Bloody Mary navíc nalil jakousi lacinou lihovinu. Následující text ani nepovažuji za spoiler, spíš za varování:
Nejlepší na celé knize jsou pasáže, které zůstaly beze změny -- naštěstí je jich většina, protože autorův příspěvek spočívá v příležitostném vložení slov „zombie“, „nezemský mor“, případně „zapovězení“, občasné nepříliš organicky zakomponované silácké hlášce, monotónním vkládání stručných popisů útoků zombií při cestách mezi usedlostmi... a to vše je protkáno zmínkami o tom, jak všichni studovali bojová umění v Japonsku či v Číně. Jinak je děj převzat beze změny, vyjma jednoho osvěžení okolo Charlottky a pana Collinse. Toť vše. Žádný nápad, žádný experiment, nic.
Kniha samotná, předpovídám jí rychlý sešup do Levných knih, je drahá, leč odbytá. Těžko říct, jestli redaktorova práce byla šitá tak horkou jehlou, že přehlédl tolik překlepů i zjevných hrubek (z nichž nejmenší je opakované porušování shody přísudku s podmětem), nebo jestli překladatelka je takové čuně, že se její text nedal korektorsky zvládnout. Vlastně mě to ani nezajímá, potvrzuje to však můj dojem, že Mladá fronta už slevuje z obecných kvalit na všech frontách.
Celkové hodnocení je tedy z mé strany velmi nepříznivé. To, co mohlo dobře fungovat jako legrácka použitá na jedné kapitole, nemůže fungovat na šedesáti. Ne v této podobě, která se obešla bez hlubší pointy, bez invence a zdá se zcela bez autorovy námahy.
Můj nejsilnější pocit je nuda a bohužel ztráta času.

kiddlinka
28.09.2011 odpad!

Nemám nic proti "prznění" literárních klasik, mashupům, crossoverům a jiným hravým hovadinkám, mám ale trochu problém, když místo aby autor vpravdě geniální nápad zpracoval do nového příběhu, kterému Austenová propůjčí pouze styl, tak do existujícího textu prostě tu a tam šoupne narážku na zombíky. Nekecám: 90% PPZ tvoří původní kniha. Zbývajících 10% jsou popisy toho, jak rodinka Bennetových při posezení u krbu leští meče nebo se na plese napadeném zombíky šteluje do složitých kung-fu pozic, které jsou popisovány jazykem čtrnáctiletého milovníka Lary Croft. Když už se naskytne nějaká dějová inovace, je v přímém rozporu s neobměňovaným zbytkem (Austenové Líza je rozumná, vtipná žena s nadhledem, Smithova je impulzivní nána, která chce pana Darcyho za domnělou urážku podříznout dýkou umně schovanou v botě). Doporučuji neztrácet s tím čas, je to jako číst původní Pýchu a předsudek, jen tu a tam umazanou od hoven.

zfilmováno zombie Jane Austen

Autoři knihy

Seth Grahame-Smith
americká, 1976
Jane Austen
britská, 1775 - 1817

Kniha Pýcha, předsudek a zombie je v