Původ rodiny, soukromého vlastnictví a státu

Původ rodiny, soukromého vlastnictví a státu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278413/bmid_puvod-rodiny-soukromeho-vlastnictvi-HEN-278413.jpg 4 15 2

Kniha byla napsána autorem v roce 1884, Shrnuje v ní historii rodiny od pradějin lidstva, její vývoj přes Řecko a Řím, rody Keltů a Němců, v\tvoření státu a vztah k rodině

Literatura naučná Historie Rodina
Vydáno: , Svoboda

Der Ursprung der Familie, des Privateigentums und des Staats , 1884

HanzKaufmann
11.02.2021 5 z 5

Do teto chvile jsem nemel svoji knihu cislo 1.
Mel jsem v popredi spoustu skvelych knih.
Uvod a stred knihy je uzasnej, konec ale vygradoval skoro az k dokonalosti.

Ironii je, ze jsem “kapitalista” (momentalne z nutnosti, ne z presvedceni) a spis fasista jak komunista.
Takze to ze tuto knihu oznacim za svoje cislo jedna jsem si nemyslel jeste posledni 2 kapitole do konce.

Jeste dlouho budu nevericne kroutit hlavou nad tim jak me zasahl zaver teto knihy.
100% vim ze tuto knihu prectu 2 a vicekrat!

LordByron
31.07.2020 4 z 5

Fantastická kniha ,ktorá detailne historicky a sociologicky analyzuje to ako samotný inštitút rodiny a štátu vznikali.Engels sa okrem toho číta oveľa ľahšie a lepšie než Marx a skvelo to prepája na dejiny a na konkrétne príklady a vy hned vidíte aké jasné to celé je:)A odrazu chápete ako to bolo s celým tým matriarchátom a prečo sa u indiánov nevyvinula dedičná monarchia(ak vás to zaújma súvisí to s tým dedením po matke a matriarchátom:) a ako sa vyvíjali dalšie štádiá a prečo vznikla monogamia apod...Ako sa z rodovej spoločnosti pozvoľna stala triedna .A jedna zaújmavosť:prvými policajtmi Athén boli otroci.Prečo ?Nik iní by sa k tak ponižujúcej práci(utláčať druhých)neznížil:)