Putovanie Ibn Fattúmu

Putovanie Ibn Fattúmu https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168329/bmid_putovanie-ibn-fattum-168329.jpg 4 10 3

Hlavný hrdina je sklamaný láskou a pomermi, ktoré doma vládnu, a tak sa vo veľmi mladom veku na odporučenie svojho učiteľa vydáva na cestu do krajiny dokonalosti.

Literatura světová Romány
Vydáno: , BAUM

Rihlat Ibn Fattúma , 1983

Abroš
06.03.2020 5 z 5

Líbil se mi Alchymista.Přesně jako v životě.Za své štěstí si může každý sám.
Tahle kniha pro mě je,ale mnohem lepší.Takový vrstvenější Alchymista.Ale lepší.
Nesnižuji Coelhův příběh,je geniálně prostý-skvělý,ale kniha měla masívní reklamu.Na tuhle knihu jsem o žádné reklamě neslyšel.A je to velká škoda pro čtenáře.

Jizi
10.11.2018 5 z 5

Kniha z Mahfúzova pozdějšího tvůrčího období, kdy jednou provždy našel vlastní hlas a vlastní formu, oprostil se od bezvýhradného evropského vlivu a (kriticky) zakomponoval do svého díla vliv středověké arabské literatury.
Putování hlavního hrdiny časem od úsvitu civilizace po jejích jednotlivých etapách s cílem nalézt dokonalé společenské uspořádání, jež by mohl posléze přenést do své "islámské krajiny", je fascinující a i téměř čtyřicet let od svého vzniku stále nesmírně živé. Skvělá alegorie, z níž vyplývá obecně platná pravda - věčná je jen láska a válka.
(Je strašlivá ostuda, že z bohaté tvorby takového velikána nemáme v češtině dostupné téměř nic. )

zipporah
01.07.2013 5 z 5

Čítala som to dávnejšie a musím povedať, že je to o 180 stupňov lepšie a zaujímavejšie než Alchymista.

arabská literatura egyptská literatura

Nagib Mahfúz